top


Konspektai.com > Kalbos kultūra > Ar senoji Lietuvos literatūra, skaitytojui siūlanti tapatintis su valstiečiais arba riteriais ir bajorais, gali būti įdomi šiandienos jaunimui?
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Ar senoji Lietuvos literatūra, skaitytojui siūlanti tapatintis su valstiečiais arba riteriais ir bajorais, gali būti įdomi šiandienos jaunimui?. Prezentacija

(Kalbos kultūra. Prezentacija, 3 skaidrės, 18kB)
Darbe esantys žodžiai: Ar senoji Lietuvos literatūra, skaitytojui siūlanti tapatintis su valstiečiais arba riteriais ir bajorais, gali būti įdomi šiandienos jaunimui? Savo požiūrį pagrįskite pavyzdžiais. Šiandieninis jaunimas labai įtariai žvelgia į literatūrą, nesvarbu ji parašyta vakar, ar prieš 300 metų. Aišku, kad ne visi bijo knygų, bet dauguma tikrai jų vengia arba skaitymui nepasilieka laiko, nes kompiuteriai, internetas atima didžiąją jo dalį. Bet ir tie, kurie kartais paima knygą į rankas, dažnai sako, kad viena ar kita knyga jam neįdomi. Kaip yra su sąvokomis „įdomu“ – „neįdomu“? Tai, kas vienam įdomu, kitam gali pasirodyti nuobodu, vulgaru, senamadiška ir nebeaktualu. Tai reiškia, kad knyga nepaliko teigiamo įspūdžio, nesužavėjo. Taip pat yra ne tik su šiandienine mūsų literatūra, bet ir senąja. Vieni su malonumu skaito tik šių dienų literatūrą, kitiems įdomu tai, kad buvo praeityje, jie mano, kad dabar knygos neskirtos pamokyti, o tik šokiruoti. Manau, kad daugeliu atvejų, reikėtų pasiskaityti ir senąją literatūrą, nes ji turi daug pliusų, nors gal kai kurios detalės pasenusios žvelgiant jaunuolių akimis, bet vertybės lieka tos pačios. Senojoje literatūroje galima rasti daug įdomių įžvalgų apie tam tikro luomo žmones: valstiečius, riterius, bajorus. Nebūtinai literatūra apie juos turi moralizuoti, išaukštinti vienus, smerkti kitus, bet tiesiog parodyti, kai visa tai buvo anksčiau, ir kaip gali būti įdomu pažvelgti į praeitį.
Vardas: Paulius
Darbo pavadinimas: Ar senoji Lietuvos literatūra, skaitytojui siūlanti tapatintis su valstiečiais arba riteriais ir bajorais, gali būti įdomi šiandienos jaunimui?
Kategorija: Kalbos kultūra
Darbo tipas: Prezentacija
Skaidrių skaičius: 3
Mokslo dalykas: Kalbos kultūros prezentacija
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 18 kB
Bylos pavadinimas: ar_senoji_lietuvos.zip
ar_senoji_lietuvos.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai:

Paieška


bottom