top


Konspektai.com > Lietuvių kalba > Ar kenčia žmogus netekęs gimtųjų namų?
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Ar kenčia žmogus netekęs gimtųjų namų?. Rašinys

(Lietuvių kalba. Rašinys, 1 puslapis, 7kB)
Darbe esantys žodžiai: Daugumai žmonių gimtieji namai yra labai brangūs. Kraštas, kuriame gimėme ir augome, stipriais saitais mus pririša prie savęs ir iki gyvenimo pabaigos neleidžia užmiršti, kur yra tikroji mūsų vieta. Gimtieji namai mums yra amžiams ištikimi ir laukiantys sugrįžtant, tad žmogus, palikęs gimtinę arba jos netekęs, iš jos atima brangų turtą, tarsi iš motinos rankų išplėšia mylimą vaiką. Taigi kyla klausimas, ar žmogus jaučia tą patį skausmą? Ne savo noru gimtuosius namus palikęs žmogus patiria didelę kančią ir ilgesį. Išgyvenęs gimtinės ar tėvynės netektį jis širdyje jaučia tuštumą, nes gimtieji namai yra tarsi antroji motina. Žmogaus skausmu ir noru sugrįžti į tėvynę galime įsitikinti paskaitę 1941 metų tremtį į Sibirą patyrusios Grinkevičiūtės ir kitų lietuvių užrašus. Jų atsiminimuose išliejamas sielvartas dėl tolybėse likusios gimtinės, svajojama grįžti į ją, nes svetimas kraštas neteikia džiaugsmo ir prasmės gyventi. Juk gimtoji žemė padeda sukurti harmoningą gyvenimą, o nauja aplinka dažnai sujaukia žmogaus dvasinį pasaulį, tad belieka aplinkinių parama ir gimtinės prisiminimai, viltis sugrįžti. Taigi priverstinė gimtojo krašto netektis žmogui yra didelė kančia, paliekanti jo širdyje gilų randą. Vis dėlto gimtųjų namų netektis gali būti išgyvenama ramiai. Žmogus, vis dar jaučiantis stiprius ryšius su gimtine, tačiau neturintis galimybių į ją sugrįžti, gali nurimti prisimindamas gimtosios žemės vaizdus. Prisiminimais gyvena ir Vytauto Mačernio eilėraščių rinkinio „Vizijos“ lyrinis subjektas. Iškylančios asociacijos nukelia jį į praeitį ir suteikia jėgų. Jis širdimi vis dar priklauso gimtajai žemei, ir, gyvendamas prisiminimais apie ją, pajunta džiaugsmą bei pilnatvę. Taigi stiprūs ryšiai tarp žmogaus ir gimtinės gali būti išsaugoti netgi jos netekus, jeigu žmogus ramiai įvertina situaciją ir tiki, jog prisiminimai apie gimtąjį kraštą suteiks jam jėgų.
Vardas: gerda
Darbo pavadinimas: Ar kenčia žmogus netekęs gimtųjų namų?
Kategorija: Lietuvių kalba
Darbo tipas: Rašinys
Puslapių skaičius: 1 [?]
Rašinio dalykas: Lietuvių kalbos rašinys
Parsisiųsta: 4 kartus.
Archyvo dydis: 7 kB
Bylos pavadinimas: zmogus_ir_gimtine.zip
zmogus_ir_gimtine.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: tevyne, Zmogus netekes gimtuju namu, Namai, gyventi, ar kenčia žmogus palikęs gimtuosius namus, ese apie save, ese apie emigracija, acer, apie save ese, biliuno.

Paieška


bottom