top


Konspektai.com > Filosofija > Filosofija 3
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Filosofija 3. Konspektas

(Filosofija. Konspektas, 43 puslapiai, 130kB)
Darbe esantys žodžiai: Filosofijos objektas, mokslas, dalykas ir uždaviniai. Kas yra filosofija?. Mitinis pasaulėvaizdis. Būties aiškinimas antikinėje filosofije. Ontologija. Trys mileto filosofai. Pasaulio kintamumas. Dialektikos pradžia. Dialektika -. Taigi visoje gamtos kaitoje ir priešybėse herakleitas įžvelgė vienybę, arba visuma. "kažką", kas yra visa ko pagrindas, jis vadino "dievu", arba "logu". 3 humanistinė graikų filosofijos pradžia, sofistai (protagoras). Sokratas. Platonas. Tikras žinojimas. „olos“ alegorija. Platono „valstybė“, socialinė filosofija. Teisingumas. Nuosavybė ir šeima. Aristotelis. Filosofas ir mokslininkas. Įgimtų idėjų nėra. Formos yra daiktų savybės. Pjeras abelaras (1079-1142). Prieštaravimas neišmanančiam dialektikos. Kuris vis dėlto peikė. Jos studijavimą ir visus jos teiginius laikė sofizmais ir apgaule. Renesanso filosofija. Nikolas makiavelis. Renesanso filosofija. Naujųjų laikų filosofija. Naujos idėjos. Visos planetos skrieja aplink saulę elipsinėmis trajektorijomis dėl dviejų skirtingų judėjimų: pirma, dėl judėjimo tiesia linija, kurį jos įgijo kadaise, kai susidarė saulės sistema, antra, dėl judėjimo saulės link, kuris vyksta dėl gravitacijos, arba traukos jėgos. Švietėjų filosofija: volteras, žanas žakas ruso. Kantas. Racionalistų nuomone, žmogaus pažinimo pagrindas yra jo sąmonė. Ir žinom, jog, pasak empirikų, visas žinias apie pasaulį duoda pojūčiai. Be to, hjumas pabrėžė, jog bet kokios išvados, kurias darome iš savo juslinių įspūdžių, turi aiškias ribas. Kantas sakė, kad, pažįstant pasaulį, svarbus vaidmuo tenka ir pojūčiams, ir protui. Bet jis manė, kad racionalistai perdėjo proto reikšmę, o empirikai vienpusiškai pabrėžė juslinio patyrimo svarbą. Juslinis patyrimas ir protas. Kantas padalija žmogų į dvi dalis ir tuo primena dekartą, kuris teigė, kad žmogus yra dvilypė būtybė, nes turi kūną ir protą. Anot kanto, kaip juntančios būtybės, mes esame visiškai priklausomi nuo neišvengiamų priežastingumo dėsnių. Mes juk nenusprendžiame, ką justi. Pojūčiai yra neišvengiami ir mus veikia, norim mes to, ar ne. Bet žmogus nėra vien jaučianti būtybė. Mes taip pat esame mąstančios būtybės. Dalykas. Niccolo machiavelli. Dekartas pagrindė naujųjų laikų filosofiją. Žanas žakas ruso. Kantui pavyko parodyti kelią iš aklavietės, kurioje atsidūrė racionalistų ir empirikų ginčas. Todėl kantas užbaigia ištisą filosofijos istorijos epochą. Fridrichas nyčė gyveno antrojoje xix a. Pusėje.
Darbo pavadinimas: Filosofija 3
Kategorija: Filosofija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 43 [?]
Konspekto dalykas: Filosofijos konspektas
Parsisiųsta: 5 kartus.
Archyvo dydis: 130 kB
Bylos pavadinimas: filosofija_konspektai_3.zip
filosofija_konspektai_3.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: kas yra filosofija, eima sistema, mogus mokslas, buties, daiktu formos, dialektika, renesanso filosofija, graikų gamtos filosofija, samone, filosofijos vaidmuo, nyce, žanas žakas ruso, filosofijos objektas, istorijos filosofija, platonas valstybe, humanistine filosofija, graikų filosofija, naujųjų laikų ontologija, platono ontologija, naujuju laiku ontologija, aristotelis racionalistas ar empirikas, renesanso socialinė filosofija makiavelis, naujųjų laikų filosofai, cg qfjahobq konspektai referatas filosofija eert_kiko_xsgbgpfyfbqusg=afqjcnhuruvm lsdj_e ezl jpe wgsig = roeqsgdhpj rserlv zba, nikolas makiavelis, zmogus dvilype butybe, cgsqfjaj konspektai referatas filosofija k pst gkonhhtabm yyxagusg=afqjcnhuruvm lsdj_e ezl jpe wgsig =ssiwi dquhy rnqcjioksg, pjeras abelaras, nyčė, filosofas makevelis.

Paieška


bottom