top


Konspektai.com > Filosofija > Filosofija 5
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Filosofija 5. Konspektas

(Filosofija. Konspektas, 36 puslapiai, 124kB)
Darbe esantys žodžiai: Filosofijos objektas ir filosofinio mąstymo ypatumai. Filosofijos šaltinai. Filosofijos ir mokslo santykis. Filosofija ir religija. Filosofijos vaidmuo kultūroje.. Aristotelio metafizikos esmė. Daiktai ir idėjos. (platonas). Substancija ir akcidencija. Potencija ir aktas. Materija ir forma. 8.substancijos samprata naujųjų laikų filosofijoje..substancijos samprata racionalistinėje naujųjų laikų filosofijoje (descartes, spinoza, leibniz). Monizmas, dualizmas, pliuralizmas. Pasaulio sandara (būties sluoksniai). Reiškinys ir daiktas pats savaime. 1.reiškinys ir daiktas pats savaime. Kas yra laikas? Trys laiko rušys. Substancialistinė ir reliatyvistinė erdvės ir laiko samprata. Priežastinis reiškinių sąryšis. Determinizmas ir indeterminizmas. Diskursyvusis ir intuityvusis pažinimas. Racionalizmas. Apriorizmas. Protas ir intelektas. Proto antinomijos. Pozityvistinė pažinimo samprata. Verifikacija. Jutiminio suvokimo ir mąstymo santykis pažinime. Aiškinimas ir supratimas. Struktūralizmas ir hermeutika. Žmogus – pažinimo subjektas ir objektas. Estetinis, etinis ir religinis pasirinkimai. (s. Kierkegaard). Asmuo ir indidualybė. E fromas – humanistinė asmenybės samprata. Sielos ir kūno santykio problema (r.dekartas). N. Hartmano “filosofinė vertybių samprata”. Maslow vertybių teorija. Vertybė, pareiga, norma. Aksiologinis ir deontologinis požiūriai. Nominalizmas ir realizmas. Visuomenė ir valstybė. Biografijos. Martynas heideggeris. Rene descartes’as. Imanuelis kantas. Sąvokos. Teisės filosofija – nagrinėja teisės pagrindimo klausimą, ar egzistuoja kokia nors aukštesnioji norma, iš kurios būtų galima kildinti pozityviąją teisę (pvz. Prigimtinė teisė).
Darbo pavadinimas: Filosofija 5
Kategorija: Filosofija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 36 [?]
Konspekto dalykas: Filosofijos konspektas
Parsisiųsta: 7 kartus.
Archyvo dydis: 124 kB
Bylos pavadinimas: filosofija_konspektai_5.zip
filosofija_konspektai_5.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: kas yra filosofija, humanistine samprata, descartes substancijos ų samprata, filosofija nagrineja kaip daiktai, reiskinys filosofijoje, laikas, filosofija religija, aristotelio filosofija, reiškinys ir daiktas savaime kanto filosofijoje, teises filosofijos, reiskinys ir daiktas savaime kanto filosofijoje, filosofijos santykis religija, vertybiu problema, tp search, verifikacijos samprata, pozityvistine pazinimo samprata verifikacija, apriorizmas reiskinys ir daiktas savaime, filosofijos vaidmuo kulturoje, pozityvistine pazinimo samprata verifikacija, reiškinys ir „daiktas savaime“ kanto, apriorizmas reiškinys ir „daiktas savaime“, reiškinys ir „daiktas savaime“, realizmas, kantas, teisės filosofija, descartes substancijos samprata, descartes substancijos ų samprata, cache eh poooxrf j konspektai kursinis filosofijos mokslo santykis filosofijos ir mokslo santykis, substancija naujųjų laikų racionalistinėje filosofijoje, substancijos problema, substancija naujuju laiku racionalistineje filosofijoje, hartmanno vertybės, rinkimai, filosofas hartmanas, teises filosofija nagrineja.

Paieška


bottom