top


Konspektai.com > Filosofija > Filosofija 4
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Filosofija 4. Konspektas

(Filosofija. Konspektas, 16 puslapių, 48kB)
Darbe esantys žodžiai: Filosofijos objektas ir filosofinio mąstymo ypatumai. Filosofijos šaltinai. Filosofijos ir mokslo santykis. Filosofija ir religija. Filosofijos vaidmuo kultūroje. Aristotelio metafizikos esmė. Daiktai ir idėjos. (platonas). Substancija ir akcidencija. Potencija ir aktas. Materija ir forma. Substancijos samprata naujųjų laikų filosofijoje.substancijos samprata racionalistinėje naujųjų laikų filosofijoje (descartes, spinoza, leibniz). Monizmas, dualizmas, pliuralizmas. Pasaulio sandara (būties sluoksniai). Reiškinys ir daiktas pats savaime. Reiškinys ir daiktas pats savaime. Kas yra laikas? Trys laiko rušys. Substancialistinė ir reliatyvistinė erdvės ir laiko samprata. Priežastinis reiškinių sąryšis. Determinizmas ir indeterminizmas. Diskursyvusis ir intuityvusis pažinimas. Racionalizmas. Apriorizmas. Protas ir intelektas. Proto antinomijos. Pozityvistinė pažinimo samprata. Verifikacija. Jutiminio suvokimo ir mąstymo santykis pažinime. Aiškinimas ir supratimas. Struktūralizmas ir hermeutika. Žmogus – pažinimo subjektas ir objektas. Estetinis, etinis ir religinis pasirinkimai. (s. Kierkegaard). Asmuo ir indidualybė. E fromas – humanistinė asmenybės samprata. Sielos ir kūno santykio problema (r.dekartas). N. Hartmano “filosofinė vertybių samprata”. Maslow vertybių teorija. Vertybė, pareiga, norma. Aksiologinis ir deontologinis požiūriai. Nominalizmas ir realizmas. Visuomenė ir valstybė. Biografijos. Martynas heideggeris. Rene descartes’as. Imanuelis kantas. Sąvokos. Teisės filosofija – nagrinėja teisės pagrindimo klausimą, ar egzistuoja kokia nors aukštesnioji norma, iš kurios būtų galima kildinti pozityviąją teisę (pvz. Prigimtinė teisė).
Darbo pavadinimas: Filosofija 4
Kategorija: Filosofija
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 16 [?]
Konspekto dalykas: Filosofijos konspektas
Parsisiųsta: 5 kartus.
Archyvo dydis: 48 kB
Bylos pavadinimas: filosofija_konspektai_4.zip
filosofija_konspektai_4.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: kas yra filosofija, fromas, platonas valstybė, aiskinimas supratimas, potencija aktas, asmenybės pažinimas, aristotelio valstybe, intuityvusis racionalizmas, aristotelio filosofija aktas, filosofijos mokslo samprata, platonas valstybe, asmenybe filosofijoje, imanuelis kantas, naujuju laiku filosofija, mokslo struktūra, asmenybė filosofijoje, filosofijos vaidmuo kulturoje, apriorizmas, tp search, vertybiu problema, humanistine samprata, asmenybes sandara, humanistinė samprata, asmenybės vaidmuo kultūroje, n hartmano “filosofinė vertybių samprata”, determinizmas, cache wogwcmx ifmj konspektai referatas filosofija psl_ monizmas dualizmas pliuralizmas jų, cache eh poooxrf j konspektai kursinis filosofijos mokslo santykis substancija ir akcidencija, teises filosofijos konspektai, filosofija kulturoje, asmenybes vaidmuo kulturoje, substancija naujuju laiku racionalistineje filosofijoje, filosofija religija santykis.

Paieška


bottom