top


Konspektai.com > Filosofija > Filosofija 7
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Filosofija 7. Špera

(Filosofija. Špera, 9 puslapiai, 34kB)
Darbe esantys žodžiai: 1 filosofija kaip metafizika. 2 filosofija (f.) Ir religija (r.). 3 filosofija (f.) Ir mokslas (m.). 4 filosofijos (f.) Objektas. 5 ikisokratikai apie būtį. 6 būties samprata nuo sokrato iki hėgelio. 7 būtis absoliučioji ir santykinė. 8 būtis ir pasaulio vienybė. 9 sąmones sąvokos raida filosofijos istorijoje. 10 jutiminė ir racionalioji sąmonė. 11 diskursyvine samone. 12 sąmonė ir būtis. 13 pazinimo teorijos nuo sokratiku iki aristotelio. 14 pazinimo teorijos nuo dekarto iki hiumo. 30 klasikinė demokratija. 17 vertybes ir savokos mokslo pazinime. 15 kanto pazinimo teorija. 31 teisinė demokratija. 18 empyrinis ir teorinis pazinimas. 19 pažinimo subjektas ir objektas. 16 mokslo teorijos funkcijos. 24 istorinės sąmonės sąlygos ir prielaidos. 22 paranormaliojo pažinimo prielaidos. 23 religijos sąmonė. 25 fetišistinė sąmonė. 26 kultūra ir civilizacija. 27 menas ideologinis ir kūrybinis. 28 evoliucija ir istorija: istorinio proceso modeliai. 29 evoliucija, vystymasis ir progresas. Žmogaus sąmone turi daug formu: mokslas, menas, religija. Filosofija socialine sąmone. Sąmone turejo sąvoką evoliucija. Evoliucija turi tam tikras pakopas. Žmogus kaip gentine butybe, o ne persona. Sąmones evoliucijos aspektai. 1) pasaulėjauta - pirma pakopa. Žm. Mąsto mitais, mitologenomis. Suvokia pasaulį per emocijas. Turi emocinę sąmonę. Žmogus kaip emocijos. Iš èia kyla pasaulėžiūra. Čia žm. Racionaliai suvokia pasauli. Konceptualinis suvokimas, mąsto sąvokomis. Iš čia kyla pasaulėžvalga - mąsto idėjomis. 2) turi sinkretinę sąmonę (difuzinę, neapibrežtą). Atitinka pasaulejautą. Iš čia seka diskretinė sąmonė. Jos abi sudaro pagrindą sintetinei sąmonei. 3) žmogus turi informaciją apie pasauli. Parafizika. Iš čia seka fizika - kaip mokslas. Jos sudaro pagrindą metafizikai. Fizika - gamta, mokslas apie gamtą, gamtotyra. Para - šalia, aplink, lyg. Meta - virš, anapus. Mitologenų sistema - mitas. Mitologinės sąmonės esmė - įvertinimas. Pasaulyje nėra vien gėrio ir blogio. Mitologinis mąstymas negalimas be vertybių ir įvertinimo. Tai pirma pakopa. Vertybės projekcija į pasaulį - tai įvertinimas, mitologizavimas. Gražus, geras, blogas - ne pasaulio savybės. Įvertinimas - vertybės pasireiškimas. Vertybė logikos požiūriu - dviejų vietų predikatas. Pirmoji - idealas, standartas, antroji - pasaulis. Vertybė dviprasmiškas terminas: viena reikšmė - idealas galvoje, antra - dviejų vietų predikatas.
Darbo pavadinimas: Filosofija 7
Kategorija: Filosofija
Darbo tipas: Špera
Puslapių skaičius: 9 [?]
Šperos dalykas: Filosofijos špera
Parsisiųsta: 3 kartus.
Archyvo dydis: 34 kB
Bylos pavadinimas: filozofija_7.zip
filozofija_7.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: evoliucijos teorijos vystymasis, kas yra filosofija, sokrato filosofija, logikos mokslas, abs sistema, evoliucijos reiksme, pirmoji, zmogaus evoliucija, samone, kanto metafizika, aristotelio metafizika, aristotelio filosofija, sokrato, filosofija pasaulėžiūra, filosofijos savokos, civilizacija, socialinė kultūra, vertybiu savoka, pažinimo teorijos nuo sokratiku iki aristotelio, filosofija religija, metafizika, hiumo teorijos, pasaulėžiūra, hiumo apie būtį, dekarto hiumo buties samprata, hegelio, filosofijos paruostukes, idealas, filosofija ir religija, vertybės, kas yra vertybes, vertybes samprata, filosofija ir menas, filosofija.

Paieška


bottom