top


Konspektai.com > Filosofija > Friedrich Nietzsche. Knygos Tragedijos gimimas analizė
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Friedrich Nietzsche. Knygos Tragedijos gimimas analizė. Referatas

(Filosofija. Referatas, 10 puslapių, 13kB)
Darbe esantys žodžiai: Vakarų filosofija atsirado senovės graikijoje vii a. Pr. Kr. Pradžioje. Senovės graikai padarė nepaprastai didelę įtaką visai vakarų civilizacijai ir mūsų pasaulio sampratai. Jie laisvai samprotavo apie pasaulį, ir šių svarstymų nevaržė jokios religinės dogmos. Jų pačių religija, ta gausybė žmogaus pavidalo dievų, nedaug tebuvo susijusi su šitomis spekuliacijomis apie visatą. Graikai sukūrė didžią literatūrą, jiems priklauso garsiosios aishilo, sofoklio, euripido tragedijos. Fridrichas nyčė gyveno antrojoje xix a. Pusėje. Tuo laikotarpiu neregėtai iškilo ir sustiprėjo vokietijos valstybė. Vokiečiai ypač didžiavosi savo universitetų kultūrine pažanga. Nyčė labai kritiškai vertino šią “kultūrą”. Jo įsitikinimu, tiek daug laimėjusi vokietija neteko svarbiausio dalyko. Šalis prarado sielą, žmones užvaldė pasitenkinimas savimi, sukūrusi materialinę gerovę vokietija užmiršo dvasią. Kultūra smuko. Nyčė laikė save pranašu, jautė turįs misiją - pažadinti savo kartą, atverti jai akis ir parodyti, kokioms netikroms vertybėms ji tarnauja. Nyčė manė, kad jo laikų kultūros nuosmūkį sąlygojo destruktyvių, gyvenimą griaunančių jėgų pergalė: patologija sunaikino sveikuosius pradus, moteriškumas įveikė vyriškumą. Pirmojoje jo knygoje pateikiama nepaprastai originali graikų tragedijos analizė. Kalbama apie apoloniškosios ir dionisiškosios kultūros santykį. Šiame veikale f. Nyčė kaip niekur kitur į pirmą vietą iškėlė meną, laikydamas jį svarbiausia žmogaus metafizine veikla. Tai reikštų, kad “pasaulio egzistavimas gali būti pateisinamas tik kaip estetinis fenomenas”. Šį požiūrį jis įvardijo “artistinės metafizikos” terminu, kuris yra tiesiogiai susijęs a. Šopenhauerio filosofijos įtaka. Ta įtaka buvo tokia stipri, kad nyčė į “tragedijos gimimą” nė kiek nekeisdamas įtraukė jo valios metafizikos ir meno ( ypač muzikos ) sampratas ( a. Mickevičiaus cit. ).
Darbo pavadinimas: Friedrich Nietzsche. Knygos Tragedijos gimimas analizė
Kategorija: Filosofija
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 10 [?]
Referato dalykas: Filosofijos referatas
Parsisiųsta: 4 kartus.
Archyvo dydis: 13 kB
Bylos pavadinimas: friedrich_nietzsche_knygos_tragedijos_gimimas_analize.zip
friedrich_nietzsche_knygos_tragedijos_gimimas_analize.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: knygos analize, vakaru civilizacija, graiku kulturos samprata, vakaru filosofija, būti savimi,s ccuqfjaa konspektai referatas friedrich nietzsche knygos tragedijos gimimas analize ieect_s b sp qwp _jvbgusg=afqjcnhxegy hmxu tvull pdqma ijasig =dkzpwt xo ut ekg vb q, tp search, kulturos samprata, friedrich nietzsche tragedijos gimimas knyga parsisiusti,s cfwqfjag konspektai referatas friedrich nietzsche knygos tragedijos gimimas analize uofkttcdmygk gaj fc bqusg=afqjcnhxegy hmxu tvull pdqma ijasig =bn os lvwimlzhiawiebq, nyce tragedijos gimimas,s cg qfjai konspektai referatas friedrich nietzsche knygos tragedijos gimimas analize tyxdtuwyioa abuk hwdgusg=afqjcnhxegy hmxu tvull pdqma ijasig = ihtm ywy yf pgt ew, nyčė tragedijos gimimas, knygos filosofine analize, friedrich nietzsche atsisiusti knygos, nyčės veikalai, nietzsche siustis, nyce filosofine srove, tragedijos gimimas interpretacija.

Paieška


bottom