top


Konspektai.com > Filosofija > Filosofija: tradicija ir kuryba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Filosofija: tradicija ir kuryba. Referatas

(Filosofija. Referatas, 9 puslapiai, 19kB)
Darbe esantys žodžiai: Filosofijos tyrimo sritis. Filosofinės kūrybos specifika. Tradicija ir individualumas filosofinėje kūryboje. Kūryba - tai įvairiausia żmonių kultūrinė veikla. Pastaruoju metu vis labiau įsitikinama kūrybiškumo svarba moksliniame pażinime bei technikoje. Stokojant kūrybiškumo, negali būti vaisinga nei politinė, nei ekonominė veikla, žmonės negali doroviškai samonėti tobulinti savo tarpusavio santykius. Kūrybinei veiklai yra būdinga laisvė nuo išorinės (gamtinės ar. Socialinės) būtinybės. Kūryba kyla ne iš išorinės, o iš subjektyviosios paties kūrėjo būtinybės. Dėl to kūryba visada pasiżymi savaimingumu, spontaniškumu, jos rezultatuose atsispindi kūrėjo individualybė, jo subjektyvumas. Kūrybiškumu pasiżymi ir tokia savita dvasinės żmonių kultūros sritis, kaip filosofija. Filosofija yra savitas kultūros reiškinys, tai tam tikra, savita pażinimo rūšis. Viena iš seniausių żmonų kultūros sričių, filosofija, buvo kuriama ir vystoma tūkstantmečiais. Vis dėl to tiksliai paaiškinti, kas yra filosofija, turint galvoje jos istorinės raidos sudėtingumą bei prieštaringumą, ir šiandien nėra paprasta. Visais laikais pavieniai mąstytojai ir ištisos jų mokyklos svarbiausiomis laikė skirtingas problemas, ne vienodai jas sprendė, vadovavosi skirtingais metodais. Skirtingai jie suprato ir pačią filosofiją, jos objektą, specifiką visuomeninę paskirtį. Skirtingų nuomonių šiais klausimais laikosi ir šiuolaikiniai mąstytojai. Toks nuomonių nevienodumas nėra mąstytojų savivalės rezultatas. Tą nevienodumą nulemia mąstytojo individualybę, istorinę bei kultūrinę jo gyvenimo aplinka. Tačiau tai dażnai nulemia ir filosofijos objekto savitumas.
Darbo pavadinimas: Filosofija: tradicija ir kuryba
Kategorija: Filosofija
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 9 [?]
Referato dalykas: Filosofijos referatas
Parsisiųsta: 0 kartų.
Archyvo dydis: 19 kB
Bylos pavadinimas: filosofija_tradicija_ir_kuryba.zip
filosofija_tradicija_ir_kuryba.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

0
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: kas yra filosofija, socialine kulturine aplinka, dvasine laisve, politinė filosofija, kurybiškum, referatas kuryba, referatas apie kuryba, filosofija ir tradicija, kuryba referatas, politine samone, individualumas, gamtine aplinka, individualybė, filosofine tradicija, kuryba tai, filosofija tradicija ir kuryba, kultūrinės ir filosofinės tradicijos, filosofijos tradicijos, kūrybiškumo, kulturine veikla, tyrimo metodai.

Paieška


bottom