top


Konspektai.com > Filosofija > Antikinės filosofijos istorija: pirmieji filosofai
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Antikinės filosofijos istorija: pirmieji filosofai. Referatas

(Filosofija. Referatas, 7 puslapiai, 376kB)
Darbe esantys žodžiai: Kokia yra gyvenimo prasmė ? Ar yra pomirtinis gyvenimas ? Kaip turime gyventi ? Tai yra klausimai einantys iš lūpų į lūpas, iš kartos į kartą. Nebuvo dar žmonijos istorijoje tokios kultūros, kurios tarpe neatsirastų žmonių gvildenančių šiuos klausimus. Nors ir ne pirmieji, tačiau daugiausiai pasiekę ir padėję pamatus daugumai ateinančių filosofų kartų, buvo pirmieji graikų mąstytojai. Pirmosios filosofinės graikų mokyklos atsirado vii – vi a.p.m.e. Tada formavosi ir pirmieji graikų valstybės-miestai (poliai), kurie skyrėsi savo valdymo formomis. Šioje miestų aplinkoje įvyko žmonių mąstymo “revoliucija”. Kiekvienas dabar galėjo laisvai svarstyti, kaip turėtų būti tvarkoma visuomenė. Tuometinė graikija buvo ištisa valdymo organų susidarymo laboratorija. Kiekvienas polis kūrė savus valdymo organus. Graikams nuolat grėsė išoriniai ir vidiniai pavojai. Jie patyrė tokius lemtingus posūkius savo istorijoje, kaip kovą su persais, atėnų ir spartos iškilimą, peloponeso karą, aleksandro makedoniečio valstybės sukūrimą ir jo vadovaujamų graikų ekspanciją į kaimyninius kraštus. Kaip staigiai susikūrė didžiulė imperija, taip greitai ji ir sunyko, o pati graikija tapo romos imperijos provincija. Tačiau net ir po graikų valstybės žlugimo jų kultūra, o tuo pačiu ir filosofinė mintis nebuvo sunaikinta. Niekas kitas iki tol taip nesidomėjo politikos problemomis, kaip graikai. Graikijoje iškildavo čia vienas, čia kitas politinis ir kultūrinis centras. Talis. (apie 625 – 547 m.p.m.e.). © vytautas kubilius. Anaksimandras. (apie 610 – 546 m.p.m.e.). Anaksimenas. (apie 585 – apie 525 m.p.m.e). Pitagoras. (apie 57 – apie 500 m.p.m.e.). Heraklitas. (apie 544/540 - ? M.p.m.e.). Ksenofanas. (vi- v a.p.m.e.). Parmenidas. (apie 540 - ? M.p.m.e.). Zenonas. (apie 490 – 430 m.p.m.e.). Melisas. (apie 410 – apie 360 m.p.m.e.). Yra žinoma, kad melisas parašė veikalą “apie gamtą, arba apie būtį”, tačiau iš jo tėra išlikę tik apie dešimt fragmentų, pacituotų simplikijaus veikaluose “fizika” ir “apie dangų”.
Darbo pavadinimas: Antikinės filosofijos istorija: pirmieji filosofai
Kategorija: Filosofija
Darbo tipas: Referatas
Puslapių skaičius: 7 [?]
Referato dalykas: Filosofijos referatas
Parsisiųsta: 4 kartus.
Archyvo dydis: 376 kB
Bylos pavadinimas: antikines_filosofijos_istorija_pirmieji_filosofai.zip
antikines_filosofijos_istorija_pirmieji_filosofai.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

10
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: gyvenimo prasme filosofija graikai, antikos filosofija konspektas, ese antikos filosofai, prasme gyvenimo, gyvenimo esė, esė apie gyvenimą,s cdgqfjac konspektai referatas antikines filosofijos istorija pirmieji filosofai kmt e h hc qsm uxwcqusg=afqjcnhmfc lml orvz mg gq uhvpqsig =vmwxsz vl b_ybyb cpq,s cc qfjaa konspektai referatas antikines filosofijos istorija pirmieji filosofai tmmgt _dkmpi qsb cgkcausg=afqjcnhmfc lml orvz mg gq uhvpqsig =ldzggnxejvsmtxm olyufq, gyvenimo ese, fizika, parmenidas heraklitas, tp search, konspektai referatas antikines filosofijos istorija pirmieji filosofai, apie antikos istorija, istorija ir filosofija, esė graikų gamtos filosofija, antikinės filosofijos konspektas, istorijos konspektai, antikines istorijos filosofai, graiku filosofijos gyvenimo prasme, filosofijos ese antika, filosofijos referatas “antikinės filosofijos istorija pirmieji filosofai”, tauta kultura, parmenidas ir heraklitas, pirmieji antikos filosofai, filosofijos referatas antikos filosofij

Paieška


bottom