top


Konspektai.com > Ekonomika > Lietuvos mokesčių sistema
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Lietuvos mokesčių sistema. Konspektas

(Ekonomika. Konspektas, 12 puslapių, 20kB)
Darbe esantys žodžiai: Mokestis – valstybės nustatyta pinigų suma, kurią turi sumokėti fizinis ar juridinis asmuo nuo savo veiklos rezultatų arba atliktų ar tik norimų atlikti veiksmų. Ekonomikos teorijoje naudojamas platesnis mokesčių apibrėžimas. Mokesčiai – finansiniai santykiai, kurių dėka valstybė, naudodamasi savo neekonominės prievartos galia, be ekvivalentinių mainų ir su nuosavybės pasikeitimu centralizuoja dalį šalies bendrojo vidaus produkto savo funkcijoms vykdyti. Mokesčių atsiradimą galima sieti su pirmykštės bendruomeninės santvarkos genties vado nurodymais savo gentainiams atlikti vienus ar kitus darbus. Prasidėjus formuotis feodaliniams – baudžiaviniams santykiams mokesčių vaidmuo ypač išryškėjo. Vos tik gentyse atsirado kaupiamas turtas, atsirado ir mokesčiai. Nuo genties prie genties keliaudavo grupė žmonių (armija) arba tik karu besiverčianti kita gentis, kurią gentis turėdavo išlaikyti. Už tai jie įsipareigodavo gentis saugoti nuo kitų mokesčių reikalautojų. Vis didėjant dirbamos žemės reikšmei, visa žemė pradėjo priklausyti kariuomenės vadams – feodalams ir kareiviams. Feodalai žemę palikdavo savo vaikams kartu su titulais ir pareigomis. Laikui bėgant kareiviai pradėjo prarasti nuosavybę į žemę. Japonijoje kareiviai (samurajai) nuosavybę į žemę išlaikė iki pat feodalinių – baudžiavinių santykių pabaigos. Feodalai savo žemę nuomodavo valstiečiams. Valstiečiai už tam tikrą atlygį galėjo dirbti išsinuomotą žemę ir papildomai dar atidirbti feodalo žemėje (eiti lažą). Kartais valstiečiai atsisakydavo dirbti žemes ir eidavo gyventi į miestus, todėl feodalai, norėdami kelti mokesčius ir išlaikyti valstiečius, įvesdavo baudžiavą. Baudžiavos laikais valstietis tik pabėgęs galėdavo apsigyventi mieste.
Darbo pavadinimas: Lietuvos mokesčių sistema
Kategorija: Ekonomika
Darbo tipas: Konspektas
Puslapių skaičius: 12 [?]
Konspekto dalykas: Ekonomikos konspektas
Parsisiųsta: 6 kartus.
Archyvo dydis: 20 kB
Bylos pavadinimas: lietuvos_mokesciu_sistema.zip
lietuvos_mokesciu_sistema.zip
Norėdami parsisiųsti bylą siųskite SMS trumpuoju numeriu 1679 su raktažodžiu DJP. Tai jums kainuos 0.87 EUR. Gautą į telefoną SMS raktą įrašykite į auščiau esantį laukelį.
Atsiskaitant per banką spauskite: čia.
Jei norite parsisiųsti nemokamai spauskite čia.

10
0
Pranešti apie netikslumus Pranešti apie netikslumus
Su darbu susiję žodžiai: MOKESČIAI, gyventi del kitu sau, zemes mokestis, Lietuvos mokesčių sistema, mokesciai,s ceoqfjaeobq konspektai referatas lietuvos mokesciu sistema qth vqion qtljy ldwusg=afqjcnfmnub o ipfl dew j ndyulpbwsig =qk o fn cpgyokirrhx q,s cdkqfjacob konspektai referatas lietuvos mokesciu sistema djr nmceb_ qsi pctdgusg=afqjcnfmnub o ipfl dew j ndyulpbwsig =c nsfd zmezuil tprxg, cduqfjac konspektai referatas lietuvos mokesciu sistema vjwt nljft qtpg cafqjcnfmnub o ipfl dew j ndyulpbwsig =pudifhiybxw xeu i h g, lietuvos mokesčių sistema konspektas, tp search, lietuvos mokesčių istorija, mokesciu istema, lietuvos mokesciu sistema istorija, lietuvos mokesčių sistema ir ekonominė padėtis, mokesciu sistema paruoštukė, lietuvos mokesciu sistema ir ekonomine padetis.

Paieška


bottom