top


Konspektai.com > Medicina
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Visuomenės sveikatos rodikliaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 12
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: VIDUTINIS GYVENTOJŲ SKAIČIUS, BENDRASIS SERGAMUMAS, GIMSTAMUMAS, BENDRASIS MIRTINGUMAS 2010-2013 M. LAIKOTARPIU KLAIPĖDOS, KAUNO IR ŠIAULIŲ MIESTUOSE. VIDUTINĖ TIKĖTINA GYVENIMO TRUKMĖ VYRŲ IR MOTERŲ TARPE MARIJAMPOLĖS IR PANEVĖŽIO APSKRITYSE 2010-2013 M. LAIKOTARPIU.
0

Žarnyno infekcijos ir jų prevencijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 21
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Turinys. Įvadas. Bakteriniai susirgimai.dizenterija.cholera.vidurių šiltinė.parafitiniai susirgimai. Maisto toksinės infekcijos.salmoneliozė.botulizmas.stafilokokinė infekcija. Virusiniai susirgimai.infekcinis hepatitas. Kirmėlinės ligos.enterobiozė.trichineliozė.askaridozė.toksokarozė. Išvados. Literatūra. Žarnų infekcinėmis ligomis žmogus užsikrečia tik per virškinamąjį traktą. Jas sukelia labai maži gyvi organizmai, matomi tik per mikroskopą. Žarnų bakterijas galima vieną nuo kitos atskirti, tik ištyrus jų chemines savybes. Temos aktualumas Žarnyno infekcinių ligų žinoma gana gausi grupė. Sukėlėjai parazituoja žmogaus žarnyne, iš jo su išmatomis pasišalina ir per fekalijomis užterštą vandenį patenka į sveiką organizmą. Užkratą platina parazitai. Šias ligas gali sukelti bakterijos, pirmuonys, virusai, helmintai.
0

Živ virusai ir tipaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 17
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: ŽIV – tai žmogaus imunodeficito virusas. ŽIV sukelia AIDS – įgytą (akvizitinį) imunodeficito sindromą, pasireiškiantį įvairiomis infekcijomis, navikais ir kitomis ligomis. ŽIV patekęs į žmogaus organizmą naikina baltuosius kraujo kūnelius (T-limfocitus), imuninėje sistemoje kontroliuojančius infekcijas. ŽIV infekcijai progresuojant imuninė sistema palaipsniui silpsta ir organizmas tampa nepajėgus apsiginti nuo infekcijų ar ligų. Limfocitai yra pagrindinės specifinio imuninio atsako ląstelės, nes jos vienintelės gali specifiškai atpažinti ir atskirti įvairias svetimas medžiagas. Jie lemia organizmo imuninio atsako įvairovę, specifiškumą, atmintį. Limfocitai nuolat cirkuliuoja kraujyje ir limfoje, migruoja į audinius ir limfinius organus. T-limfocitai (arba kitaip vadinama T-ląstelės) savo apvalkalėlyje turi receptorių, kurie atpažįsta į organizmą patekusius mikroorganizmus (pvz., žmogaus imunodeficito virusą). ŽIV užkrečia žmogaus ląsteles ir naudojasi jomis daugindamasis (kurdamas savo kopijas). ŽIV infekuoto žmogaus organizme ląstelės laipsniškai sunaikinamos. Kai šios ląstelės žūva, silpsta infekuoto žmogaus imuninė sistema ir padidėja rizika susirgti įvairiomis infekcinėmis ligomis ar tam tikromis vėžio rūšimis. Bet kokia infekcija, skatinanti imuninės sistemos reakciją, gali pagreitinti imuniteto irimą, ir žmogus tampa dar labiau pažeidžiamas.
0

Žmonių, sergančių ausų ligomis atpažinimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 12
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Žmonių, sergančių ausų ligomis atpažinimas, ausies anatomija ir fiziologija, nusilpusios klausos priežastys, mechaninis klausos praradimas, neurogeninis klausos praradimas, informacija apie triukšmo keliamus sužalojimus, kitos prevencinės priemonės, susilpnėjusios klausos požymiai., del nusilpusios klausos:, svaigimas, spengimas ausyse, įprastos problemos sergant ausu ligomis, sekrecija, skausmai, išorinė ausis, ausies landos egzema, ausies landos uždegimas, būgnelio plyšimas, vidurinė ausis, serozinis vidurinės ausies uždegimas, ūmus bakterinis vidurinės ausies uždegimas, lėtinis vidurinės ausies uždegimas, gydymas ir slauga., centrinė perforija., mastoiditas, otosklerozė, vidinė ausis, menjerio ligos, gydymas ir slauga., labirintitas, pažeidimai, priesbiaukuzija, kiti pažeidimai, chirurginės ausies operacijos, ausies traumos, profilaktika skirstoma į pirminę ir antrinę, pirminė profilaktika, antrinė profilaktika, naudota literatūra.
10
« PradžiaAnkstesnis2122232425262728SekantisPabaiga »

Paieška


bottom