top


Konspektai.com > Chemija
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Silicis Siparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Si (silicis). Si sudaro beveik 28% žemės plutos. Gamtoje sutinkamas įvairių mineralų sudėtyje SiO2 pavidalo. Kaip elementas Si gaunamas redukuojant SiO2 anglimi elektrinėse krosnyse, o laboratorijoje redukuojant Mg. Junginiai. Su H2 Si tiesiogiai sureaguoja todėl jo vandeniliniai junginiai, kurių bendra formulė yra. Binariniai Si junginiai su metalais silicidai gaunami sulydant metalus arba jų oksidus su Si arba metalą sulydant su SiO2 Deguoniniai Si junginiai. Si sudaro SiO ir SiO2 - patvarus ir egzistuoja eilėje modifikacijų. Įprasta k.t. yra SiO2 - kvarcas. Paprasčiausi yra meta ir orto silikatai, kurie susidaro sulydant SiO2 su baziniais oksidais. Panaudojimas. Keramika - tai molio, kurio pagrindinė sudedamoji dalis yra kaolinas pritaikymas.
0

Statyboje naudojamų polimerų charakteristikaparsisiųsti


Lapų skaičius: 9
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Polimerinės medžiagos ir gaminiai. Tai tokios medžiagos, kurių kiekvieną molekulę sudaro nuosekliai sujungtų vienodų atomų grupių grandinė ir ta pati atomų grupė ritmiškai pasikartoja daugelį kartų. Pagal reakciją į šilumą skirstomi: 1) termoplastiniai, pakartotinai kaitinant suminkštėja o ataušdami kietėja. 2) temoreakciniai (fenolio formaldehidiniai, karbamidiniai, epoksidiniai) aukštoje temp. nesilydo, o kaip anglis suanglėja arba sudega. Dažniausiai naudojami sintetiniai polimerai. Gaminami iš: gamtinių dujų, dujnių naftos perdirbimo produktų, akmens anglių deguto, oro azoto ir deguonies. Politilenas – gaunamas polimerinant etileną. Polipropilenas – propileno polimerinimo produktas. Pagamintas yra baltų miltelių pavidalo. Polivinilchloridas – vinilchlorido polimerinimo produktas. Dažniausiai baltų amorfinių miltelių pavidalo. Epoksidiniai polimerai – naudojama naftinė žaliava. Jie chemiškai stabilūs atsparūs mech. poveikiams ir yra gerų klijinių savybių. Poliuretanai – sintetinių polimerų grupė plačiau naudojami putplasčiai, lakai, k. Polimerinių gaminių nomenklatūra.
0

Stiklo gamybaparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Žmonija išmoko gaminti stiklą jau labai seniai. Viduramžių bažnyčių langai buvo gaminami iš spalvoto stiklo vitražo. Stiklo gamybai naudojamas mišinys,susidedantis iš natrio karbonato, kalcio karbonato ir silicio dioksido (smėlio). Net nedideli Fe2O3 kiekiai (kurio paprastai būna stiklui gaminti naudojamose medžiagose) stiklui suteikia būdingą žalią spalvą (stiklas buteliams). Įprastinio stiklo terminio plėtimosi koeficientas yra gana didelis - keičiantis temperatūrai tokio stiklo matmenys stipriai keičiasi. Stikle paprastai būna mažyčių burbuliukų ir priemaišų kruopelyčių, kurios išsklaido šviesą.
0

Švinas cinkas gyvsidabrisparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Špera
Darbe esantys žodžiai: Gyvsidabris, naudojimas, cinkas, radimas, lydiniai : su cu , al , mg , cd, švinas, radimas, savybės, lydiniai, naudojimas, savybės, metališkasis ryšys.
0

Tolueno sintezė iš elementųparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Tolueno sintezė iš elementų. Etino gavimas iš elementų vykdomas elektriniame lauke 2000 temperatūroje, elektrinis laukas sukuria reikiamą temperatūrą, juo pasinaudojant nesunku išlaikyti pastovią temperatūrą. Etinas hidrinamas į eteną katalizuojant ni arba pt, esant 250 (prijungimo reakcija, sutraukoma. Pi jungtis). Eteno dujos, praleistos pro druskos rūgšties tirpalą, prisijungia vandenilio chloridą (prijungimo reakcija, vyksta pagal markovnikovo taisyklę: vandenilis jungiasi prie labiau hidrinto anglies atomo, o halogenas prie mažiau hidrinto, yra išimčių, pvz, jei mišinyje yra peroksidų, jungiasi priešingai).
0

Trąšos ir ekologijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Rašinys
Darbe esantys žodžiai: Kad derlius būtų geresnis, žmonės naudoja trąšas. Trąšos – medžiagos, kurios įterptos į dirvą, gerina augalų augimą ir vystymąsi. Trąšos veikia dviem būdais – tiekdamos augalų paimamas mineralines medžiagas ir gerindamos dirvožemio struktūrą.Augalo vystymuisi svarbus kiekvienas maisto elementas, kurio stygius stabdo augalo augimą, jo vystymąsi, sukelia fiziologinius sutrikimus, ligas.Dirvožemiuose yra visų augalanm būdingų elementų, tik jų kiekis ir atskirų elementų santykis yra nevienodas. Trąšos skirstomos į tris pagrindines grupes: organines, mineralines ir bakterines.Organinės trąšos - tai trąšos, kurių maistingosios medžiagos yra augalinės arba gyvulinės kilmės organiniai junginiai.Tai dauguma vietinių trąšų ( mėšlas, srutos, durpės, kompostas).Taip pat prie šios grupės yra priskiriamos žaliosios trąšos.Tai į dirvą įkasami augalai, dažniausiai ankštiniai.Šie augalai papildo dirvą dideliu organinių medžiagų kiekiu, pagerina dirvos struktūra.Mineralinės trąšos yra skirstomos į makroelementines (pagrindines) ir mikroelementines. Makroelementinės (pagrindinės) – tai dažniausiai augalams naudojamos trąšos.
0

Vandenilis H2parsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Vandenilis labiausiai paplitęs elementas visatoje ir 3 pagal paplitimą žemės paviršiuje. Jis sudaro 3 izotopus Savybės. Junginiai. Panaudojimas. Maisto pramonėje, skystų augalinių aliejų hidrinimui (margarino gamyba), metalurgijoje, tiesioginėje metalų redukcijoje iš rūdų, taip pat kaip raketinis kuras. Atominis H naudojamas sunkiai lydžių m. apdirbime. Kovalentiniai hidridai daugumoje yra lakūs. Kai kurie II ir III A grupių elem. Hidridai yra polimerinės m-gos, turinčios H atomų tiltelius.
0

Vandenilis, fizikinės bei cheminės savybės, gavimas, naudojimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Vandenilis, fizikinės bei cheminės savybės, gavimas, naudojimas. Vandenilis kaip Litis, Natris, Kalis, Rubidis, Cezis ir Francis yra 1A grupės elementas. Vandenilio gavimas. Vandenilio fizikinės ir fiziologinės savybės. Vandenilio cheminės savybės. Vandenilis gamtoje. Vandenilio naudojimas. Visi 1A grupės elementai yra metalai išskyrus vandenilį. Vandenilis yra nemetalas. Geriausiai žinomas ir labiausiai paplitęs junginys yra vanduo H O. Vandenilis - pačios lengviausios, bet gana sunkiai suskystinamos dujos.
0

Vandens tarša. Ar užteks ateityje geriamo vandensparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Vandens ištekliai ir naudojimas. Vandens tarša. Vandens apsauga. Pagrindiniai gamybinių nutekamųjų vandenų valymo būdai. Ar užteks ateityje geriamo vandens. Šiuo metu vandens neužtenka tik nedaugeliui valstybių, tačiau laikui bėgant jo gali pritrūkti visiems, nes didėjant vandens užterštumui ir žmonių kiekiui, gėlo ir tinkamo naudoti vandens vis mažėja ir mažėja. Naudota literatūra. Žemės paviršių sudaro du trečdaliai vandens ir tik trečdalis sausumos. Mokslininkai apskaičiavo, kad pasaulyje yra apie 2 000 000 mlrd. tonų vandens.
9

Vanduo ir mineralinės medžiagos mikroelementai ir makroelementaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 23
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Vanduo. Vandens svarba organizmui. Priežastys, dėl ko reikėtų gerti vandenį. Vandens pasiskirstymas žmogaus organizme. Vandens fizikinės ir cheminės savybės. Fizikinės savybės. Cheminės savybės. Vandens vaidmuo kosmetologijoje. Jūros vanduo. Magnetinis vanduo. Mineralinis vanduo mineralinės medžiagos mikroelementai. Mikroelementų charakteristika, apykaita , apykaitos sutrikimų pasekmės, vaidmuo kosmetologijoje cinkas fluoras jodas manganas chromas selenas varis makroelementai. Makroelementų charakteristika, apykaita, apykaitos sutrikimų pasekmės, vaidmuo kosmetologijoje kalcis fosforas geležis magnis kalis mineralinė kosmetika išvados naudota literatūra. Šiame darbe bus aprašomas vanduo ir mineralinės medžiagos. Darbo tikslas – aptarti vandens ir mineralinių medžiagų (mikroelementų ir makroelementų) savybes, reikšmę organizmui bei šių medžiagų vaidmenį kosmetologijoje. Uždaviniai – aprašyti vandens fizikines bei chemines savybes, išskirti ir aprašyti vandens rūšis, naudojamas kosmetologijoje, plačiau išnagrinėti mikro- ir makro- elementus, jų apykaitą bei vaidmenį kosmetologijoje.
2

Paieška


bottom