top


Konspektai.com > Chemija
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Grietinės cheminė analizėparsisiųsti


Lapų skaičius: 18
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Darbo tikslas ir uždaviniai. Tikslas. Uždaviniai. Įvadas. Koks tai produktas ir iš ko susidaro? Pienas. 100g karvės pieno maistinė vertė. Grietinėlė. Grietinės susidarymas, rūgstant pienui. Pieno rūgštis. Pienarūgštė.sūtrauka. Grietinės sudėtis ir maistinė vertė. Grietinės sudėtis. Maistinė vertė. Klasifikacija. Trys pagrindinės grietinės klasifikacijos šakos. Kas formuoja grietinės skonį, kvapą ir klampį. Raugo vaidmuo. Cheminiai procesai. Oksidacija. Kokybės pagerinimas. Tyrimas: grietinės kokybės pagerinimas sausomis pieno išrūgomis. Grietinės cheminiai ir fizikiniai rodikliai. Tyrimo rezultatai. Išvados. Medikai apie grietinę. Pliusai ir minusai. Pokyčiai termiškai apdorojant grietinę. Literatūra. DARBO TIKSLAS IR UŽDAVINIAI Tikslas: Supažindinti su grietine ir jos savybėmis Uždaviniai: Parengti grietinės cheminę analizę. Parodyti iš kokių produktų susidaro grietinė. Parodyti grietinės susidarymo procesą. Parodyti cheminius procesus rūgimo metu. Nurodyti grietinės naudą ir žalą žmogaus organizmui. Parodyti grietines pasikeitimus ją termiškai apdorojant. Pateikti grietinės kokybės pagerinimo tyrimą. Pasirinkau šį produktą dėl to, jog grietinė mūsų šalyje yra kasdienio naudojimo produktas, su kuriuo yra pagardinama nemažai lietuviškų patiekalų. Tačiau išsivysčiusiose pasaulio šalyse šis produktas tėra tik priemonė gaminant sviestą. Deja lietuviams labiau rūpi maisto skonis nei žala organizmui. Grietinė yra riebus produktas, todėl medikai nesižavi šiuo maisto pariebinimu. Nepaisant to grietinė nėra tokia pavojinga žmogaus organizmui, kaip sviestas. Kadangi šis produktas susidaro iš pieno, jis turi daug kalcio ir yra mažiau kenksmingas žmonėms turintiems didelį cholesterolio kiekį organizme nei sviestas. Todėl yra raginama sviestą keisti į grietinę.
0

I B grupės elementai Cu, Ag, Au (varis, sidabras, auksas)parsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: I B grupės elementai Cu, Ag, Au. Šie metalai gamtoje randami gryni, o taip pat sulfidų pavidalu. Vario kiekis rūdose būna paprastai ~ 1%, jos turi būti sukoncentruojamos ir po to Cu gaunamas pirometalurginiu būdu. Savybės. Junginiai. Ag halogenidai jautrūs šviesai ir naudojami fotografinių medž. gamybai. Ag(I) j. lengvai redukuojami iki miltelių pavidalo Ag ir tam tikrose sąlygose Ag išsiskiria blizgančio veidrodinio sluoksnio pavidalu.
0

IA IIA grupės metalaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: IA grupės metalai yra gana minkšti. Lydymosi temperatūros, tankiai maži. Temperatūros grupėse kylant aukštyn didėja, tankiai - mažėja. IIA grupės metalų fizikinės savybės: kietesni už šarminius metalus, lydymosi temperatūra aukštesnė, tankiai didesni. IA ir IIA grupių metalų elektroninė sandara yra tokia, kad norėdami įgyti artimiausių intertinį dujų elektroninį apvalkalą, jie turi atiduoti savo valentinius elektronus. IA ir IIA grupių metalų oksidai ir hidroksidai turi bazinių savybių (išskyrus Be, kurio hidroksidas yra amfoterinis). Chloro junginiuose didėjant Ch oksidacijos laipsniui, deguoninių Ch rūgščių stiprumas ir rūgščių bei druskų terminis stabilumas didėja, o oksidacinės savybės silpnėja. Svarbiausios iš stipriųjų rūgščių yra druskos, sieros ir azoto rūgštys. Tirpaluose jos visiškai jonizuojasi. Stipriosios rūgštys reaguoja su metalų oksidais, hodroksidais, kai kuriomis druskomis (mainų reakcijos).
0

Iškiliausi pastarojo dešimtmečio Lietuvos chemikaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Lietuvoje mokslui negalime skirti tiek finansinių išteklių kaip JAV, neišauginome Nobelio premijos laureatų, tačiau turime išskirtinių mokslininkų, kurie žinomi ir vertinami tiek pasaulio universitetų laboratorijose, tiek pasaulinėse korporacijose. Albertas Malinauskas  (g. 1952 m.  Lapkričio 24 d. Vilniuje) - Lietuvos chemikas, habilituotas fizinių mokslų daktaras.
0

Kalio tyrimas kraujo serumeparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Špera
Darbe esantys žodžiai: dezinfekcija? mokslas apie patogeninių mikroorganizmų sunaikinimą ar pašalinimą nuo užkrėstų aplinkos objektų, naudijant dezinfekuojančias medžiagas. Nuo ko priklauso dezinfekcijos kokybė? nuo tinkamos tirpalo koncentracijo nuo tirpalo temperatūros; nuo ekspozicijos; nuo gero sąlyčio su mikrobine ląstele. Instrumentų paruošimo etapai ir tikslai : nukenksminimas ar dezinfekcija( 10 -15 min mirkoma tirpale) priešsterilizacinis paruošimas( palunama tirpale) sterilizacija Antiseptika- kūno paviršiuje esančių mikroorganizmų naikinimas naudojant antiseptines medž. Aseptikos sąvoka ir jos reikšmė medicinoje: gyvų žmogaus audinių bei sterilių medžiagų apsaugos priemonės nuo aplinkos mikroorganizmų.
0

Konduktometrinė analizėparsisiųsti


Lapų skaičius: 7
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Konduktometrinis titravimas. Aparatūra ir analizės atlikimas. Metodo taikymas. Išvados. Literatūra. Konduktometrija – tai vienas iš elektrocheminių tyrimo metodų. Šio metodo esmė – elektrolitų tirpalų elektros laidumo matavimas. Konduktometrinė analizė pagrįsta tiriamųjų tirpalų elektrinio laidumo matavimu keičiantis jonų koncentracijai tirpale. Šiuo metodu galima tiesiogiai nustatyti medžiagų koncentraciją tirpale. Paprastai tirpalų elektrinis laidumas priklauso ne tik nuo elektrolitų koncentracijos ir temperatūros, bet ir nuo jų kilmės bei grynumo, todėl toks koncentracijos nustatymo būdas taikomas retai. Tikslesnis yra netiesioginis konduktometrinės analizės metodas – konduktometrinis titravimas ir jo atmaina – titravimas aukštadažniame lauke. Tikslas. Išanalizuoti konduktometrinį titravimo metodą Uždaviniai: •išnagrinėti aparatūrą ir analizės atlikimą; •išanalizuoti metodo taikymo būdus.
0

Litis Natris Kalis Rubidis Cezis (Li Na K Rb Cz)parsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Na ir K labai palpitę, o likusieji reti. Li sutinkamas aliumosilikatų ir aliumofosfatų pavidalu. Gavimas. Li gaunamas elektrolize iš išlydyto chlorido. Na elektro-lizinant Na ir Ca chloridų lydalą, o taip pat NaOH lydalą. Na nusė-da ant Fe katodo, o ant Ni anodo. Savybės. Panaudojimas. Li naudojamas stiprių ir lengvų Mg, Al junginių sudėtyje.taip pat ličio aliumo hidridui gauti LiAlH4. Junginiai. Hidridai – baltos kristalinės medž. LiH naudojamas lengvam H2 gauti. Oksidai. Hidroksidai. Deguoninių rūgščių druskos. Žinomos neutralios ir rūgščios daugiabazių rūgščių druskos.
10

Maisto produktai ir jų grupėsparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Maisto produktai ir jų grupės Maisto grupės. pirma grupė - duona, grūdai, bulvės; antra grupė - daržovės ir vaisiai. trečia grupė - pienas, sūris, jogurtas; ketvirta grupė - mėsa, paukštiena, žuvis, ankštiniai, kiaušiniai, riešutai; penkta grupė - riebalai ir aliejai; šešta grupė - cukrus, saldainiai, saldinti gėrimai. Nors mityba yra egzistencijos pagrindas, apetitas gali būti ir džiaugsmas, ir nelaimė. Požiūris į maitinimąsi priklauso nuo žmogaus kultūros, socialinės padėties. Bet ir apsišvietęs žmogus, žinodamas lotynišką savo negalios diagnozę, gali nenusimatyti apie pokyčių organizme ryšį su mityba. Mityba lemia gyvenimo pilnavertiškumą, sugebėjimą įveikti stresą, operacinę traumą, infekciją.
0

Medicinine chemija TIRPALAIparsisiųsti


Lapų skaičius: 32
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Pagal agregatinę būseną tirpalai skirstomi. Skystieji. Kietieji. Dujiniai. Pagal medžiagos dalelių dydį skirstomi. Tikrieji. Koloidiniai. Sjt. Tam, kad susidarytų tirpalas sąveikos jėgos tarp tirpiklio molekulių (t-t), tirpinamos medžiagos molekulių (m-m) ir tirpiklio ir tirpinamos medžiagos molekulių (t-m) turi būti artimos. Principas -”panašus tirpsta panašiame”. Tačiau sąveikos jėgos tarp tirpiklio ir medžiagos molekulių turi būti didesnės.
0

Molekulinės dinamikos taikymas biomolekulių modeliavimuiparsisiųsti


Lapų skaičius: 17
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Molekulinės dinamikos taikymas biomolekulių modeliavimui. Apie ką kalbėsime? Molekulinė dinamika. Molekulinė dinamika. Molekulinė dinamika. Molekulinė dinamika. Molekulinė dinamika. Molekulinė dinamika. Biomolekulių modeliavimas. Biomolekulių modeliavimas. Populiariausios programos molekulių modeliavimui. Apie gromacs. Apie gromacs. Apie gromacs. Dar šis tas. Literatūra. Klausimai.
0

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557