top


Konspektai.com > Medicina
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Mediciniai biocheminiai tyrimaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: LIPIDŲ KONCENTRACIJOS SVYRAVIMŲ REIKŠMĖ ATEROSKLEROZĖS IŠSIVYSTYMUI Aterosklerozė – tai lėtinė arterijų sienelės liga; nepastebimai prasidedantis ir tyliai besivystantis arterijų standėjimo bei siaurėjimo procesas. Šio proceso metu arterijose susidaro aterosklerozinės plokštelės (ateromos). Aterosklerozė pažeidžia gyvybiškai svarbias kraujagysles – arterijas, kuriomis kraujas neša organizmo audiniams deguonį ir maisto medžiagas. Dažniausiai aterosklerozinės plokštelės randamos širdies, pakinklio, miego, klubinėse arterijose ir aortoje. Aterosklerozė nėra vien tik nuo amžiaus priklausanti liga. Ją sukelia ir sąlygoja daugelis rizikos veiksnių – rūkymas, padidėjęs kraujo spaudimas – hipertenzija, cukrinis diabetas, padidėjęs „blogojo“ cholesterolio ir sumažėjęs „gerojo“ cholesterolio kiekis kraujyje, antsvoris ir nejudrus gyvenimo būdas, menopauzė, geriamieji kontraceptikai. Šiuos rizikos veiksnius mes galime pašalinti, tačiau aterosklerozę įtakoja ir nekeičiamieji rizikos veiksniai – amžius, vyriškoji lytis, paveldimumas.
0

Medicininių procedūrų egzamino klausimai atsakymaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 5
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Higieninės rankų antiseptikos metodai. Higieninės rankų antiseptikos tikslas. Apibūdinkite temperatūros kilimo periodą. Kokia yra normali žmogaus kūno temperatūra? Koks yra normalus kraujo spaudimas ir pulsas? Kiek reikia laikyti šildomąjį kompresą? Kada naudojama ledo pūslė ar ledo pakeliai? Kokios priemonės naudojamos burnos priežiūrai. Burnos priežiūros tikslai. Kur atliekama injekcija į veną? Alerginėms reakcijoms išvengti reikia? Kurie veiksmai atsakingi už fiziologinį kūno temperatūros reguliavimą? Kokius žinote karščiavimo periodus? Kas būdinga temperatūros kilimo periodui? Paaiškinkite terminus: bradikardija, trachikardija, hipotonija, hipertonija. Kas sudaro šildomąjį kompresą? Kur atliekama injekcija į raumenis? Audinių infiltracija leidžiant vaistus į raumenis atsiranda,kai sušvirkšti į raumenį vaistai blogai rezorbuojasi audiniuose.ji pasireiškia skausmu,audinių injekcijos vietos sukietėjimu. Praktikinio egzamino užduotys. Uždėkite šildomąjį kompresą alkūnės linkio srityje, paaiškinti indikacijas ir veikimo mechanizmą. Kompreso uždėjimas. Indikacijos – kam/kada naudoti? Veikimo mechanizmas. Temperatūros matavimas pažastyje. Atlikimo technika. Pamatuokite kraujo spaudimą ir pažymėkite temperatūros lape. Suskaičiuokite pulsą ir pažymėkite temperatūros lape. Atlikite injekciją į raumenis.galima atlikti. Atlikite injekciją į odą. Atlikite injekciją į poodį. Atlikite injekciją į veną.
0

Medicinos etikaparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Premedicininis etapas. Ambulatorinis etapas. Stacionarinis etapas. Gydymas po ligoninės ( reabilitacija).. 2 – 4 etapai organiškai papildo vienas kitą, jie vienas kitam visiškai nepavaldūs. santykiai tarp gydytojo ir ligonio. Duoti ligoniui galimybę laisvai išsipasakoti gydytojui viską, ką nori. Jatrogeniniu. Diagnozės pasakymas. Santykiai tarp gydytojo ir ligonio, kontaktas tarp jų yra bet kokio gydymo pagrindas. Kiekvieno gydytojo darbo tikslas ir esmė yra sergančio žmogaus gydymas. Gydymas skirstomas į etapus: 1. Premedicininis etapas. Į sveiko žmogaus gyvenimą lėtai atsėlina ar tragiškai įsiveržia simptomai. Jie trukdo jam gyventi. Dėl šių simptomų žmogus pradeda jaudintis ir galvoti, kas gi atsitiko? Sergu aš ar sveikas? Ką daryti? Eiti pas gydytoją ar ne? Ligonis fantazuoja, mąsto, yra susirūpinęs, girdi kaimynų, giminių patarimus. Liga dar neįsigalėjo. Įprasti šio periodo reiškiniai yra abejingumas ligai, minčių apie ją kratymasis, ėjimo pas gydytoją atidėliojimas. Tokio elgesio priežastis yra neigimo reakcija. Šiame etape ligonis kovoja su savo liga vienas arba palaikomas ne daug ką suprantančių artimųjų.
0

Migdomieji preparataiparsisiųsti


Lapų skaičius: 15
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Miego sutrikimai. Miego testai. Raminamieji ir migdomieji vaistai. Apie migdomuosius vaistus ir jų vartojimo ypatumus. Migdomųjų vaistų grupės. Vartojimas. Medikamentinio nemigos gydymo principai: migdomieji vaistai.miegą sukeliantys vaistai. Efektyvumas. Saugumas. Liekamieji reiškiniai. Atmintis. Rikošetinė nemiga. Piktnaudžiavimo galimybė. Kvėpavimo slopinimas. Nepageidaujamas veikimas. Pašalinės reakcijos. Nauji nebenzodiazepininiai migdomieji. Poveikis miego fazėms. Preparatai. Benzodiazepinai. Benzodiazepinų antagonistas. Barbitūrai. Kiti vaistai. Tikslas Supažindinti su migdomaisiais preparatais. Uždaviniai Paaiškinti kas yra migdomieji preparatai, Kada vartojami šie preparatai, Koks poveikis mūsų organizmui, Kokie yra migdomieji vaistai ir kaip vartojami. Įvadas Nemiga apibrėžiama kaip sunkumas užmigti ir išmiegoti neprabundant arba kai nesijaučiama pailsėjus po miego. Šis nemigos apibrėžimas apibūdina pirminius parametrus vertinant migdomųjų ar bet kokių kitų vaistų, naudojamų nemigai gydyti, efektyvumą. Stengiantis suprasti miegą skatinančių medikamentų efektyvumą, reikia pripažinti, kad nemigą sukelia daugelis priežasčių. Dėl to svarbu, kaip pacientas vertina bet kokio cheminio junginio efektyvumą. Vaisto klinikinė nauda turi būti vertinama atsižvelgiant į jo pašalinį veikimą ir riziką. Tai dažnai apibūdinama kaip terapinis indeksas- rizikos/naudos santykis. Terapinis indeksas yra kritiškai svarbus todėl, kad būtent rizikos/naudos santykis skiria dabartinius migdomuosius nuo ankstesnių migdomųjų bei migdomuosius nuo kitų vaistų, pasižyminčių sedacinėmis savybėmis, kurie naudojami nemigai gydyti.
10

Mikrobiologijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 37
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: 1. Medicininė mikrobiologija. 2. L. Pasteras. 3. R. Kochas.. 6. M/o struktūra,eukariotų ir prokariotų skirtumai, subląstelinės bakterijų formos. 7. Kapsulės,žiuželiai,sporos.. 12. Bakterijų augimas, dauginimasis ir kvėpavimas. 13. Mikroorganizmų mityba ir kultivavimas. 15. Virusų kultivavimas. 16. Fizikinių,cheminių ir biologinių veiksnių poveikis m/o. Sterilizacija ir dezinfekcija. 17. Mikrobų genotipas, fenotipas, m/o kintamumas. 22. Žmogaus norm. mikroflora. 23. M/o asociacijos,simbiozė.. 27. Vaistinės žaliavos m/f. 28. Fitopatogeniniai m/o. 29. Dirvožemio,vandens ir oro mikrobiologiniai tyrimai. 30. Injekcinių vaistų formų mikrobinis užterštumas. 34. Nesterilių vaistų formų mb. užterštumas. 35. Vaistinės sanitarinis rėžimas ir jo bakteriologinė kontrolė. 36. Sterilizacija ir jos metodai. 37. Dezinfekcija ir jos metodai. 38. ASEPTIKA IR ANTISEPTIKA. 39. Infekcinis procesas, inf. liga, organizmo imlumas. 40. Infekcinės ir invazinės ligos. 42. M/o virulentiškumas ir patogeniškumas. 44. Infekcijos vartai,reinfekcija ir kt. 46. Imunologija. Imunitetas,jo rūšys, formos. 49. Antigenai,antigeninė sandara. 52. Antivirusinis imunitetas. Interferonai. 53. Imunodiagnostika. Imunologinės r-jos. Serodiagnostika. 54. Agliutinacija ir precipitacija. 55. Lizės,bakteriolizės ir KSR. 56. Imunofluorescencijos testasi. 57. Virusų neutralizacijos hemagliutinacijos ir hemadsorbcijos r-jos. 60. Seroprofilaktika ir seroterapija. 61. Chemoterapija yra įvairių ligų gydymas antimikrobiškai veikiančiomis ch. medžiagomis. 62. Antibiotikai, jų klasifikacija, gavimas. 64. M/o jautrumas antibiotikams... 74. Clostridium difficile. 76. Escherichia gentis.. 80. Vibrionaceae šeima. 86. Adenoviridae šeima. 93. Rhabdoviridae šeima. 94. Retroviridae seima. 95. ŽIV virusas. 4. M/o sistematika, nomenklatūra, klasifikacija. 5. Bakterijų morfologija. 8. Spirochetos, aktinomicetai, mikoplazmos. 9. Riketsijos ir chlamidijos. 10. Virusų kilmė, sandara, klasifikacija,reprodukcija. 14. Anaerobų kultivavimas. 18. Genetinės m/o rekombinacijos. 21. Sanitarinė mikrobiologija, užterštumo rodikliai. 24. Vandens,dirvožemio ir oro mikroflora. 25. Vaistinių augalų mikroflora. 26. Vaistų m/f. GMP. 32. Išorinio, peroralinio ir rektalinio vartojimo vaistai. 41. Epidemiologiniam procesui realizuotis reikia. 43. M/o toksinai, jų fukcijos. 47. Ląsteliniai ir humoraliniai nespecifiniai saugos veiksniai. 51. Imunoglobulinai,jų struktūra, funkcija. 65. Stafilokokai. 66. Streptokokai. 67. Neiserijos. 68. Korinebakterijos. 69. Bordatelės. 70. Mycobakterijų šeima. 71. Stabligė. 72. Dujinė gangrena. 73. Clostridium botulinum. 77. Salmonella gentis. 79. Pseudomonadaceae šeima. 91. Hepatitu virusai E.
0

Mikrobiologijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Enterobakterijos. Ešerichiozės. Salmoneliozė. Vidurių šiltinė. Šigeliozė (dizenterija). Difterija. Tuberkuliozė. Tuberkuliozės epidemiologija. Žaizdų infekcijos. Spirochetozės. Riketsiozės. Chlamidiozės. Chlamidijų virulentiškumo veiksniai. Chlamidiozių sukėlėjų savybės. Riketsiozių sukėlėjų savybės. Leptospirozės mikrobiologinė diagnostika. Leptospirozė. Grįžtamoji šiltinė. Grįžtamosios šiltinės sukėlėjai. Spirochetozių sukėlėjai. Perfringens mikrobiologinė diagnostika. Žaizdų infekcijų epidemiologija. Juodligės mikrobiologinė diagnostika. Juodligė. Juodligės sukėlėjai. Anthracis virulentiškumo veiksniai. Juodligės epidemiologija. Choleros mikrobiologinė diagnostika. Difterijos epidemiologija. Cholera. Šigeliozės mikrobiologinė diagnostika. Šigeliozės epidemiologija. Choleros sukėlėjai. Šigeliozės sukėlėjai. Salmoneliozės epidemiologija. Ešerichijų savybės. Enterobakterijų virulentiškumo veiksniai.
0

Mikroelementų: Na, K, Ca, Fe, F mitybos normos ir šių elementų trūkumo sukelti sveikatos sutrikimaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Bendrai apie mikroelementus. Pagal imunomoduliacinį efektą. Natris. Kai trūksta. Kalis. Kalcis. Perdozavimas. Ca šaltiniai. Dienos dozė. Geležis. Paskirtis. Fe šaltiniai. Dienos dozė. Fluoras. Mineralinės medžiagos. O dabar smulkiau apie mineralus. Maitinkites įvairiai. Grilis, fritiūrinė ir keptuvė sulaiko mikroelementus geriau, nei puodas su verdančiu vandeniu. Mineralinis ir mineralizuotas vanduo tai garantuotas mikroelementų teikėjas.
0

Mineralinio vandens naudojimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 15
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Paveikslų sąrašas. Įvadas. Natūralus mineralinis vanduo. Natūralaus mineralinio vandens sudėtis. Natūralaus mineralinio vandens poveikis sveikatai. Mineralinių medžiagų ir mikroelementų įtaka žmogaus organizmui. Apklausos rezultatai. Išvados. Literatūra. Priedai. Natūralus mineralinis vanduo – tai natūraliai susiformavęs vanduo, kuriame yra ištirpusių mineralų. Lietuvoje yra registruota 15 šio vandens rūšių. Natūralus mineralinis vanduo glūdi neužterštoje ir nuo taršos patikimai apsaugotoje požeminėje aplinkoje, o jo išgavimui yra taikomi aukšti reikalavimai: vandens negalima dezinfekuoti, konservuoti ar dėti kitų priedų, išskyrus anglies dvideginį. Reguliarus šio vandens vartojimas padeda žmogaus organizmui atstatyti tinkamą mineralinių medžiagų pusiausvyrą. Natūralus mineralinis vanduo yra vienintelis maisto produktas, kurį oficialiai pripažįsta valstybė. Tai reiškia, kad valstybė įgalioja instituciją įvertinti, ar požeminis natūralus mineralinis vanduo atitinka jam keliamus reikalavimus, ir apie tai viešai paskelbia. Lietuvoje šią funkciją atlieka Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos.
0

Mitybos raciono sudarymas bei įvertinimas gyventojų grupėms, sergančioms cukriniu diabetuparsisiųsti


Lapų skaičius: 9
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įžanga. Problemos svarbumas. Kas yra cukrinis diabetas? Kas tai yra diabeto kontrolė? Lyginamoji lentelė. Cukrinio diabeto požymiai. Tipo cukrinis diabetas. Komplikacijos. Kontrolė. Fiziniai pratimai. Žalingi ipročiai. Sveika mityba. Gliukozės kiekio nustatymas. Cholesterolio kiekio nustatymas. Kraujo spaudimo matavimas. Bendri principai. 1 tipo diabetas. 2 tipo diabetas. Diabeto ir mitybos tyrimo grupės patarimai. Dietos teikiama energija ir kūno svoris. Mitybos siūlymų tikslai ir įdiegimas. Dietinės energijos dalys. Baltymai bei inkstų ligos. Vitaminai ir antioksidantinės maisto medžiagos. Mineralai. Alkoholis. Kofeinas. Dirbtiniai saldikliai. Patarimai tinka visai šeimai. Maisto energetinė vertė. Mitybos planas. Rekomenduojamas. A. Krakmolingi produktai. Atminkite. Vaisiai. Pienas ir jo produktai. Cukrus ir jo pakaitalai. Sergantiesiems diabetu tinka šie saldikliai. Daržovės.
0

Mukoviscidozė (cistinė fibrozė)parsisiųsti


Lapų skaičius: 3
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Mukoviscidozė (cistinė fibrozė). Paplitimas. Etiologija. Klinika. Diagnostika. Komplikacijos. Gydymas. Prognozė. Cistinė fibrozė, dar vadinama mukoviscidoze, yra paveldima liga, kuriai būdinga sutrikusi liaukų funkcija, todėl liaukų gaminamas sekretas pasidaro tirštas, klampus, gali užkimšti kasos, bronchų, žarnyno liaukas bei tulžies latakus. Paplitimas Cistine fibroze serga maždaug 1 iš 2000-2500 naujagimių. Maždaug kas dvidešimtas žmogus yra cistinės fibrozės geno nešiotojas. Berniukai ir mergaitės serga vienodai dažnai. Daugiausiai sergančiųjų yra Šiaurės Europoje ir JAV.
0

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557