top


Konspektai.com > Medicina
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

M cholinoblokatoriai atropino grupeparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: 44) M-cholino blokatoriai (atropino grupė). Klasifikacija ir farmakokinetika. Atropino farmakokinetika. Atropinas. Kitų muskarininių blokatorių farmakokinetika. Atropinas. Veikimo mechanizmas. Muskarininiai blokatoriai veikia kaip konkurenciniai farmakologiniai antagonistai. Poveikis. Periferinis. CNS. Klinikinis panaudojimas. CNS. Akis. Bronchai. Žarnynas. Šlapimo pūslė. Org. Sistema. Vaistas. Indikacija. Toksiškumas. Tradicinis atropino toksiškumo memo. Numanomi antimuskarininiai efektai. Nenumanomi efektai (pagal periferinį autonominį poveikį). CNS. Poveikis širdies ir kraujag. Sistemai. Kontraindikacijos. Anticholinerginiai vaistai. Antimuskarininiai antinikotininiai. M1-selektyvūs neselektyvūs. Miorelaxantai. Tik keletas selektyvių muskarininių antagonistų pasiekė klinikinius bandymus JAV > visi dabar vartojami JAV vaistai neselektyvūs. Šitie blokatoriai toliau gali būti klasifikuojami pagal organą-taikinį klinikoje (pvz. , CNS, akis, bronchai, urogenitalinis ar viršinamasis traktai). Vaistai vartojami dėl jų poveikio CNS ar akyje turi būt gerai tirpūs riebaluose, kad pereitu lipidinius barjerus. Šitos savybės pagrindinis apsprendžiantis kriteriju yra pastoviai įktautos (ketvirtinės) aminogrupės buvimas ar nebuvimas vaisto molekulėje > turinčios krūvį molekulės yra labiau poliškos ir dėlto yra mažiau tikėtina, kad jos praeis lipidinius barjerus kaip hematoencefalinį ar akies rgeną. Daugely audinių antimuskar. Preparatai kur kas efektyviau blokuoja egzogeninius cholinomimetikus nei endogeninį Ach. Atropinas yra labai selektyvus M receptoriams. Poveikis CNS yra mažiau nuspėjamas. Vartojant terapines dozes yra stebima sedacija, jūros ligos susilpnėjimas, kai kurių Parkinsono ligos simptomų šalinimas. Musk. Blokatoriai tap pat gali būti vartojami sumažinti žarnyno spazmams ir pagreitėjusiai peristaltikai sumažinti esant praeinančioms(transient) diarėjoms, bet opioidai, kaip Diphenoxylatum, yra žymiai efektyvesni. ...
0

Magnetinio rezonanso klinikinė svarbaparsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Magnetinio rezonanso samprata. Apibrėžimas. Tiriamos srities vaizdo sukūrimas. Kontrastinės medžiagos paskirtis. Magnetinio rezonanso procedūra. Pasiruošimas procedūrai. Tyrimo eiga. Jausmas tyrimo metu. Magnetinio rezonanso principas bei techninės savybės. Mrt sudėtinės dalys. Mr tipai. Diagnozuojamos ligos. Magnetinio rezonanso privalumai ir trūkumai. Magnetinio rezonanso indikacijos ir kontraindikacijos. Magnetinio rezonanso taikymas nėščiosioms ir vaikams. Išvados. Literatūra. Magnetinio rezonanso samprata. Apibrėžimas. Magnetinio rezonanso (MR) reiškinys pirmą kartą buvo pastebėtas 1939 m., tačiau tiktai 1977m. Buvo atliktas pirmasis žmogaus MR tyrimas. Iš pradžių MR tyrimą jo atradėjas R Lauterbur pavadino zeugmatography (gr. Zeugma jungas, pakinktai). Nuo to laiko MR sparčiai tobulėjo. Šiuo metu tai yra ne tik vienas informatyviausių, bet ir sudėtingiausių metodų, naudojamų diagnostikai (Basevičius ir kt., 2005). MR tai diagnostinė procedūra, kurios metu, naudojant radijo bangas ir galingą nuolatinį magnetinį lauką, išgaunami signalai, kurie paverčiami vaizdais. Tai neinvazinis tyrimo metodas, kurio metu, priešingai nei kompiuterinės tomografijos metu, nenaudojama jonizuojanti spinduliuotė (Canadian Institute For Health Information, 2007). Tiriamos srities vaizdo sukūrimas. Vanduo sudaro apie du trečdalius žmogaus kūno, skirtinguose audiniuose yra nevienodas vandens kiekis. Tyrimo metu vandens molekulė skyla į vandenilio ir deguonies atomus. MR tyrimas pagrįstas elektromagnetinio lauko sąveika su vandenilio branduoliais, gautas vaizdas yra vandenilio branduolių tankio vaizdas audiniuose. Žmogus patenka į magnetinį lauką, tai priverčia jo kūno vandenilio branduolius (protonus) išsidėstyti tam tikra tvarka. Magneto impulsas yra trumpalaikis, po kurio laiko vandenilio branduoliai grįžta į pradinę padėtį. Tuo metu yra registruojami grįžimo signalai, pagal kuriuos yra konstruojami tiriamieji vaizdai kompiuterio ekrane (Kudžmaitė,...
0

Maisto įtaka žmogaus nuotaikaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Tikslas. Uždaviniai. Neurotransmiteriai. Maistinių medžiagų įtaka nuotaikai. Angliavandeniai. Molekulinis mechanizmas. Baltymai. Molekulinis mechanizmas. Riebalai. Išskirtinai nuotaiką bei savijautą įtakojančios maisto medžiagos. Kava. Kiaušiniai. Folio rūgšties turintys produktai. Alkoholis. Šokoladas. Bananai. Mėlynes, spanguolės, slyvos, braškės. Mitybos patarimai nuotaikai bei gerai savijautai palaikyti. Išvados. Literatūros sąrašas. Maistas yra svarbi mūsų kasdieninio gyvenimo dalis. Maistinės medžiagos ne tik palaiko organizmo gyvybines funkcijas bet ir daro įtaką mūsų nervų sistemos veiklai, t.y. veikia mūsų nuotaiką. Pastaruoju metu išaugo visuomenės susidomėjimas šia tema, todėl padaugėjo žiniasklaidos publikacijų apie nuotaikos, atminties gerinimą bei būdus kaip išvengti ligų pasitelkiant į pagalbą maistą. Ne visos iš jų yra išsamios ar grįstos tikrais tyrimais ir faktais – todėl dažnai žmonės būną klaidinami. Tačiau jau nuo seno žinoma, jog viena geros sveikatos taisyklių yra tinkamai maitintis – valgyti tinkamai paskirstytą, įvairų maistą. Tokiu būdu per ilgesnį laiką užtikrinama gerą sveikatą ir savijautą. Tikslas Supažindinti su maisto įtaka žmogaus nuotaikai. Uždaviniai 1.Supažindinti su pagrindiniais faktoriais valdančiais mūsų nuotaiką. 2.Supažindinti su maisto medžiagų poveikiu mūsų nuotaikai. 3.Aptarti kasdieninius mitybos faktorius, reikalingus gerai savijautai palaikyti.
0

Maisto medžiagos ir energijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 24
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. 1 angliavandeniai. Paprastieji angliavandeniai - monosacharidai. Sudėtingieji angliavandeniai. Disacharidai. Polisacharidai. Pagrindinės angliavandenių funkcijos organizme. 2 baltymai. Pagrindinės baltymų funkcijos organizme. 3 riebalai. Pagrindinės riebalų funkcijos organizme. 4 vitaminai. Riebaluose tirpūs vitaminai. Vandenyje tirpūs vitaminai. 5 mineralinės medžiagos. Makroelementai. Mikroelementai. 6 vanduo. 7 energija ir kūno svoris. Išvados. Naudota literatūra. Angliavandeniai yra pagrindinė maisto medžiaga. Oksiduojami organizme, jie skyla iki anglies dioksido ir vandens, ir išskiria dalį energijos. Yra ne tik energinė, bet ir statybinė medžiaga. Angliavandeniai ir jų metabolitai dalyvauja nukleino rūgščių, gliukoproteidų, mukopolisacharidų, kai kurių kofermentų sintezėje. Angliavandenių atsargos kaupiamos kepenyse ir raumenyse glikogeno pavidalu. Glikogenas virsta gliukoze. Angliavandeniai turi tiekti » 55proc. paros raciono energinės vertės. Angliavandenių perteklius virsta riebalais. Daugiausia angliavandenių žmogus turi gauti krakmolo pavidalu.
0

Maisto priedaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Turinys. Įvadas. Dažikliai. Antioksidantai. Rūgštingumą reguliuojančios medžiagos. Tirštikliai, stabilizatoriai ,emulsikliai. Antibiotikai. Konservantai. Skonį bei aromatą stiprinančios medžiagos. Saldikliai. Išvados. Literatūra. Maisto priedai– medžiagos, kurios nėra naudojamos kaip atskiri maisto produktai ir tipinės maisto produktų sudedamosios dalys bei kurios įdėtos į maisto produktus technologiniais tikslais (gamybos, pakavimo, gabenimo ar laikymo) tampa tokių maisto produktų sudėtine dalimi (pagal Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informaciją).Maisto priedų yra daugelyje maisto produktų, kai kurie iš jų randami natūraliai. Šiuo metu Lietuvoje žinoma daugiau kaip tūkstantis maisto priedų pavadinimų. Nors valgomoji druska, kepimo milteliai, vanilė, citrinos rūgštis, krakmolas naudojami kasdieniniam maistui ruošti, tačiau dažnas vartotojas net nežino, kad tai taip pat maisto priedai.
0

Makrolidaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Makrolidai. Makrolidų cheminės struktūros pagrindą sudaro makrociklinis laktono žiedas. Tai yra baltymų sintezės inhibitoriai. Atstovai: Senos kartos eritromicinum. Naujos kartos azitromicinum, klaritromicinum. Veikimas. Indikacijos. Pašaliniai reiškiniai: Eritromicinas - iš dalies neatsparus rūgštims, skrandyje dalinai suardomas, riboto veikimo spektro antibiotikas. Pasirinktinai veikia G+ mikroorganizmus (ir stafilokokus), veikia chlamidijas, mikoplazmas. Jam palyginti greitai vystosi atsparūs mikroorganizmų tipai. Veikia bakteriostatiškai, slopina mikroorganizmų citoplazmos balty.
0

Mano laiko planavimas ir organizavimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Pagrindiniai efektyvaus laiko tvarkymo žingsniai. 1. Detalus laiko planavimas ir organizavimas. 2. Gebėjimas prisiversti atlikti ir pačius nemėgstamiausius darbus. 3. Optimalus darbo ir poilsio santykis. Mano svarbiausios veiklos. Man ypatingai svarbios veiklos. Kliūtys. 1. Per daug laiko praleidžiu ruošdamas valgį. Man labiausiai trukdančios kliūtys. Mano veiklos pagrindinės sritys. 1. Studijavimas. 2. Poilsis. 3. Bendravimas. Mano ilgalaikis semestro (akademinių metų) planas. Laiko trūkumas.
10

Masažasparsisiųsti


Lapų skaičius: 20
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Masažo istorija. Masažavimo aparatais istorija. Masažo rūšys. Masažo sistemos. Segmentinis masažas. Jungiamojo audinio masažas. Antkaulio (periostinis) masažas. Reikalavimai masažo patalpai, kurioje masažuojama rankomis ir aparatais. Reikalavimai hidromasažo patalpai. Reikalavimai masažuotojui. Reikalavimai masažuojamajam ir pačiai masažo procedūrai. Saugumo technikos reikalavimai masažavimui aparatais. Indikacijos ir kontraindikacijos skiriant higieninį ir gydomąjį masažą. Indikacijos skiriant masažą. Kontraindikacijos skiriant masažą. Masažo poveikis žmogaus organizmui. Masažo poveikis odai. Masažo poveikis raumenims, raiščiams ir sausgyslėms. Masažo įtaka kraujo ir limfos sistemoms. Masažo įtaka medžiagų apykaitai ir vidaus organams. Masažavimo būdai. Glostymas. Fiziologinis glostymo poveikis. Glostymo metodika. Pagrindiniai glostymo būdai. Pagalbiniai glostymo būdai. Glostymo taisyklės. Trynimas. Fiziologinis trynimo poveikis. Trynimo metodika. Pagrindiniai trynimo būdai. Pagalbiniai trynimo būdai. Trynimo taisyklės. Maigymas. Fiziologinis maigymo poveikis. Pagrindiniai maigymo būdai. Pagalbiniai maigymo būdai. Maigymo taisyklės. Vibracija. Vibracijos fiziologinis poveikis. Pagrindiniai vibracijos būdai. Vibracijos taisyklės. Masažas atsirado gilioje senoveje ir formavosi kartu su kitais liaudies medicinos metodais, jį mokėjo beveik visos tautos ir gentys. Masažo metodų atsiradimą negalime priskirti kuriai nors vienai tautai.Istorija liudija, kad, nors senovės Egiptiečiai jau užsimindavo apie masažo naudą, pirmieji pripazino jo gydomąją reikšmę kinai – maždaug 3000 pr.kr. Romėnų ir Graiku filosofai ir gydytojai rekomenduodavo masaža ir kaip stiprinančią priemonę po mūšio, ir kūno bei proto sveikatai palaikyti. Nors romėnai tikėjo masažo gydomosiomis galiomis , iš pradžių jis buvo dar ir dalis kasdieninio atsipalaidavimo ritualo. Po maudymosi visas kūnas būdavo įtrinamas aliejais , po to daromas atsakantis masažas.Žolininkai kūnui ir sielai gydyti visada darydavo masaža, trindami ligonį balzamais ir uždėdami ant jo rankas, kad išvarytų piktąsias dvasias ir praskaidrintų protą. Išsamesnių žinių apie masažą yra išlikę literatūriniuose šaltiniuose. Masažas visiems patinka. Kūdikiai ir pagyvenusieji, sportininkai ir draugai ar mylimieji – visi gali iš jo turėti naudos. Ši efektyvi relaksacijos priemonė padeda pašalinti stresą, atpalaiduoti išsitempusius ir skaudančius raumenis, sumažinti galvos skausmą, išsivaduoti nuo nemigos. Be to masažas ir šiaip stiprina: pagerina daugelio organizmo sistemų funkcionavimą, padeda gyti žaizdoms ir tonizuoja raumenis, suteikia naujų jėgų. Įvaldydami kelis nesudėtingus metodus ir jų seką, išmokstama, "lytėjimo kalbos" - tai bus vertinga dovana sau ir kitiems.
0

Masturbacijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Masturbacija. Lytinio susijaudinimo ir orgazmo sukėlimas dirginant savo paties erogenines zonas, dažniausiai varpą (vyras) ir varputę (moteris). Onanizmas. Dalis psichiškai nesveikų žmonių turi padidintą lytinį potraukį ir sumažintą savikontrolę. Panaši ir kito mokslininko, Janio Zalyčio, nuomonė apie masturbaciją. Autoerotizmas. Seksualinė meilė sau pačiam. Religija. Dievas ir jo valdžia. Tais laikais, kai Bažnyčia turėjo didžiulę įtaką valdžiai ir degė inkvizicijos laužai – kūnas buvo laikomas tik laikina sielos buveine. Paauglių hiperseksualumas. Substitucinė. Pakeičiamoji masturbacija. Mėgdžiojamoji masturbacija. Įkyrioji masturbacija. Ikipubertatinė masturbacija. Vyro masturbavimosi technikos. Moteris – lėlės. Šiais laikais masturbacija. Pagal statistinius duomenis. Berniukai vidutiniškai pradeda.
10

McGILL SLAUGOS MODELIO ANALIZĖparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Mcgill modelio apžvalga. Straipsnių analizė. Apibendrinimas. Naudota literatūra. Slaugos mokslas palyginti labai jaunas. Daugelio mokslu ištakos susiformavo Antikos laikais prieš kelis tukstancius metu. O slaugos mokslas siejasi su socialiniais mokslais, kurie atsirado tik XVIII amžiuje. B. J. Kalisch ir P. P. Kalisch (1977) pažymi, kad pradžioje slaugos vaidmuo buvo suvokiamas ne kaip pacientų slaugymas, bet kaip gydytoju paskyrimu vykdymas. Gera slauga tai – tikslus gydytojo paskyrimu vykdymas. Todėl kiekvienas suprato, kad slauga priklauso nuo gydytoju sprendimo. Slaugytoja rupinosi, prižiurėjo paciento fizinę buklę, o gydytojai sprendė kaip jis turi buti atliktas. Pagrindinės gairės kaip geriau plėtoti sveikatos priežiūrą, buvo siejamos su slaugytojų ruošimu. Slaugos mokslas – vienas jauniausių ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje. Ilgą laiką slaugytojai buvo gydytojų pagalbininkai praktiniame darbe, gydant pacientus. Šiuolaikinis požiūris i slaugytoją keičiasi, slaugos mokslo įsitvirtinimas lems kokybinę šio požiūrio kaitą bei slaugos koncepcijų plėtrą. Europos Sajungoje laikomasi nuomonės, jog slaugos specialistai privalo turėti universitetinį išsilavinimą, leidžiantį slaugytojui būti lygiaverčiu gydytojo kolega, gebančiu kompetentingai patarti slaugos klausimais. Slaugytojo atsakingumas prižiūrint ligonį yra prilyginamas gydytojų atsakingumui. Slaugos veiksmai apima švietimą, vadovavimą, patarimą ir mokymą apie išorės krūvio ir psichinių bei fizinių simptomų ryšį. Pacientai turi bendradarbiauti su slaugais ir prisiimti kur kas aktyvesni vaidmenį. F. Nightingale, aprašiusi slaugą 1860 m., buvo pirmoji slaugos teoretikė, todėl slauga, kaip savarankiška disciplina, taip pat atsirado 1860 m., tačiau tikrosios slaugos teorijos ir modeliai pradėti kurti nuo mūsų amžiaus 7-o dešimtmečio. Pasirinkta teorija ar modelis turi atitikti paciento poreikius ir slaugo požiūrį i žmogų ir slaugą. Slaugui, kuris duoda patarimus sveikai šeimai, reikalingos vienos teorijos, o slaugui, kuris slaugo sunkiai sergantį pacientą – kitos. Slaugos individualizavimas pasiekiamas slaugos procese. Slaugos procesas nėra nei modelis, nei filosofija, paprasčiausiai jis yra loginio mąstymo metodas, kurį reikia naudoti su aiškiu ir tiksliu slaugos modeliu. Tai yra pagrindinė priežastis, dėl kurios slaugos procesas įtraukiamas į slaugos modelį.
0

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557