top


Konspektai.com > Istorija
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Mokslo revoliucijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 12
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: XX a. vidurys ir antra pusė – tai laikotarpis, kai sparčiai žengė į priekį mokslas ir technika. Pažanga palietė visas mokslo sritis – fiziką, biologiją, mediciną. Atsirado ir naujų mokslo šakų. Prasidėjo kosmoso tyrimo ir kompiuterių era. Mokslo revoliucija turėjo tiek teigiamų, tiek neigiamų pasekmių. Išmokę panaudoti branduolinę energiją, žmonės įgyvendino seną savo svajonę – pakilo į kosmosą. Sužinota daug naujo apie Saulės sistemą. Be aplink žemę skriejančių dirbtinių palydovų būtų neįmanomos šiuolaikinės telekomunikacijos. 1957 m. SSRS paleido į kosmosą palydovus “Sputnik 1” ir “Sputnik 2”. 1961 m. Į kosmosą pakilo kosmonautas J. Gagarinas. 1965 m. Kosmonautas A. Leonovas pirmasis išėjo į atvirą kosmosą. 1969 m. JAV astronautai Amstrongas ir Oldrinas nusileido Mėnulyje 1981 m. Sukurtas pirmasis daugkartinis erdvėlaivis “Columbia”. 1999 m. Orbitoje aplink Žemę imta montuoti tarptautinė kosminė stotis
0

Napoleonas bonapartasparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Napoleonas gimė 1769 m. rugpjūčio 15 d. Ajače, Korsikos saloje, bajoro šeimoje. Mokėsi Prancūzijos karo akademijoje. 1785 m. baigė gaudamas leitenanto laipsnį. 1796-1797 m. Tulono apgultyje sėkmingai vadovavo prancūzų armijai Italijoje kovoje su anglais. 1798-1799 m. vadovavo nesėkmingam prancūzų įsiveržimui į Egiptą. Pralaimėjęs grįžo į Prancūziją ir užėmė aukštą konsulo postą. Pamažu tapo neginčijamu Prancūzijos valdovu. Napoleonas reformavo Prancūzijos finansų ir teismų sistemą, įkūrė banką ir universitetą, centralizavo šalies valdymą, išleido civilinį kodeksą „Napoleono kodeksas". 1804 m. jis pasiskelbė imperatoriumi, o 3 savo brolius paskyrė kitų Europos valstybių valdovais. 1805 m. po Austerlico mūšio jis užėmė Austriją, 1806 m. — Prūsiją, 1808 m. po sukilimų labai sunkiai ir neilgam įsigalėjo Ispanijoje. Bandymai susilpninti ar palaužti Angliją baigėsi nesėkme. Didžiausia Napoleono klaida buvo 1812 m. pradėtas karas su Rusija. Dėl neįvertinto priešo sumanumo ir gamtinių sąlygų kaitos, bei ligų, 700 tūkst. Napoleono armija nepasiekė užsibrėžtų tikslų ir patyrė didžiulių nuostolių.
0

Neolitines kultūrosparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Neolitinė rytų pabaltijo kultūros. Narvos kultūra - III tūkstantmečio pr. m. e. antrąjį ketvirčio ir vidurinio neolito ir žalvario amžiaus pradžios archiologinė kultūra, pavadinta pagal tirinėtą Narvos vietovę šiaurės rytų Estijoje. Terminą 1967 metais pasiūlė N. Gurina, kuri pabrežė aiškų šios ir vietinės Kundos kultūros ryšį. Tai patvirtino ir vėliau tyrinėti Estijos, Latvijos, Lietuvos, Baltarusijos paminklai. Paplitusi Estijoje, Latvijoje, vakarū ir rytų Lietuvoje, Sankt Peterbugo, Psokovo, Kaliningrado srityse, vakarinėse Novgorodo ir Smolensko sričių dalyse (Rusija), šiaurės Baltarusijoje.
0

Otas fon Bismarkasparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Darbo tikslas: Trumpai papasakoti apie Otą fon Bismarką : jo gimimą, svarbiausius pasiekimus, atminimo įamžinimą. 1862 - 1890 m. prižiūrėjo Vokietijos suvienijimą. Nuo 1867 m. buvo Šiaurės Vokietijos sąjungos kancleris. Kai 1871 m. atsirado antroji Vokietijos imperija, tapo jos pirmuoju kancleriu ir buvo pramintas „Plieniniu kancleriu“.
10

Pagrindiniai feodalizmo bruožaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 7
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Feodalizmas – viduramžių ir naujųjų amžių pradžios visuomeninė santvarka, susiklosčiusi žlugus Vakarų Romos imperijai, V–VI amžiuje. Dažniausiai feodalizmu vadinama tokia santvarka, kai valstybė yra suskirstyta beneficijomis, lenais, feodais Agrarinis ūkis ,kur žemė yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis . Visuomenė pasiskirsčiusi į žemininkų ir jos priklausančių nelaisvųjų ar asmeniškai laisvųjų žemdirbių masę. Karalius valdo valstybę per diduomenę ir yra pirmasis tarp lygiųjų.
0

Parakinių ginklų atsiradimas ir raidaparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Temos aktualumas ir reikšmingumas. IX amžiuje Tangų dinastijos laikotarpiu Kinijos alchemikai įvairiausiais būdais bandė išrasti gyvenimo eliksyrą, tačiau tokiu būdu atsitiktinai išrado pagrindinius parako elementus, išgavo sprogimą sukeliantį mišinį. Pradžioje parakas buvo siejamas tik su fejerverkais, kurie buvo skirti linksminti žmones. Tačiau vėliau kinai suvokė, kad šį mišinį būtų galima panaudoti ir karo metu. Kaip bebūtų pirmieji parako formulės užrašymo šaltiniai atkeliauja iš XIII amžiaus. Juos užrašė Anglijos vienuolis Roger Bacon. Naujienos keliavo greitai ir tai sukėlė didžiulę ginkluotės revoliuciją Europoje. Didesni ir geresni ginklai išvydo dienos šviesą ir taip palaidojo senuosius kovos ginklus. Taigi XIV-XV a. Išradus paraką atsirado parakinai ginklai -pabūklas, patranka, arkebūza, muškieta, pistoletas, raketos, granatos, minos, ir kitokie parakiniai ginklai, kuriuos mes žinome šiandien. Ginklo įtaka karo atžvilgiu šiai dienai yra akivaizdi, kadangi nuo tada, kai pirmą kartą buvo panaudotas ginklas, iki dabar, kai žmogaus vaidmuo tiesioginiame mūšyje lieka minimalus, nes „kariauja“ aukštosios technologijos, karo baigtį lemia galimybė jomis disponuoti.
0

Parlamentarizmo raida ir Anglijos revoliucijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 35
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Parlamentarizmo raida ir anglijos revoliucija. Anglijos parlamentas. Nuo XIII a. Anglijos karalius valdė privalėdamas atsiklausti parlamento, kurį sudarė dveji rūmai, lordų ir bendruomenės. Lordų rūmuose posėdžiaudavo aristokratai ir vyskupai jie vykdė ir aukščiausiojo teismo funkcijas, o bendruomenių rūmų deputatus rinkdavo turtingieji gyventojai, dažniausiai žemvaldžiai ir pirkliai. Tarp karaliaus ir parlamento vyko nuolatiniai konfliktai dėl valdžios pasidalijimo. Kartais konfliktus paaštrindavo ir dideli religiniai nesutarimai, nes šalį valdė tai katalikai, tai protestantai. Elžbieta. Stiuartai. Ilgasis parlamentas. “ilgojo parlamento” nutarimai. Pilietinis karas. Oliveris kromvelis (1599-1658 m.). Airijos sukilimas. Škotija. Karai. Nepasitenkinimo o. Kromvelio vidaus politika priežastys. Monarchijos atkūrimo priežastys. Pagal “habeas corpus act”. Valstybinis perversmas anglijoje “šlovingoji revoliucija”. “teisių bilis”. Išvada. Priežastys. Rezultatai. Šaltiniai.
10

Pilietinis ugdymasparsisiųsti


Lapų skaičius: 7
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Dalykas: pilietinis ugdymas, 8 klasė. Pamokos tema: aš noriu būti kaip visi. Pamokos autorius: regina vaičiutė, klaipėdos „vyturio“ vidurinės mokyklos istorijos mokytoja metodininkė. Rekomendacijos. Ši pamoka gali būti integruota lietuvių kalbos – istorijos pamoka, nagrinėjant a.frank „dienoraštį“, taip pat medžiaga gali būti naudojama etikos pamokoje, kalbant apie toleranciją. Tikslas. - formuoti vertybines nuostatas, kurios padėtų jaunam žmogui puoselėti bendražmogiškąsias vertybes. Uždaviniai. - mokės daryti išvadas ir apibendrinimus, pagrįsdami savo nuomonę argumentais. Mokysis diskutuoti. - susipažins su sąvokomis: pilietiškumas, laisvė, lygybė, diskriminacija, tolerancija. Metodai. Dokumentų analizė. Pokalbis. Žaidimas. Diskusija.
0

Piramidžių statyba senovės Egipteparsisiųsti


Lapų skaičius: 9
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Imhotepas ir piramidės. Piramidžių statyba naudojant vandenį ir orą. Milžiniška rampa. Piramidės ir senovės egiptiečių religija. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. ĮVADAS Kaip žinome, senovės Egipto piramidės turėjo tam tikrą funkcija, tai buvo faraonų kapai. Gizoje yra trys piramidės, visos jos pastatytos Ketvirtosios dinastijos karalių laikotarpiu (2575-2130 pr. Kr.). Seniausia ir didžiausia per 146 m aukščio — yra Didžioji piramidė kurią pastatydino karalius Chufu, labiau žinomas graikišku Cheopso vardu. Piečiau stūkso Cheopso sūnaus ir įpėdinio Chefreno piramidė, kuri yra žemesnė, tačiau išsišovusi virš Didžiosios, nes stovi aukšteliau. Trečiąją piramidę, daug mažesnę už pirmas dvi, pastatė karalius Mikerinas, veikiausiai Chefreno brolis. Trise jos sudaro didžiausią pasaulyje iš akmenų statytą ansamblį ir visais laikais garsėjo kaip senovės Egipto bei jo dievų karalių, arba faraonų, simbolis.
0

Pirmas pasaulinis karasparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Datos. Sąvokos. Asmenybės. Įvykiai. Kariaujančios šalys susiskirstė į tris grupes. Karo teritorija susiskirstė į du frontus. Lietuvos okupacija. Lietuvių pastangos atkurti lietuvos valstybę. Taikos sutartys su buvusiais vokietijos sąjungininkais.
0

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557