top


Konspektai.com > Sportas
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Kūno kultūros mankštų aprašymaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 33
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Mankštos aprašymas. Mankštos aprašymas. Pirma dalis. Antra dalis. Mankštos aprašymas. Mankštos aprašymas. 2 mankštos aprašymas. Pradinė padėtis: Žmogus stovi ant abiejų kojų, laikysena tiesi, kojos praskiestos pečių. Plotyje. Rankos nuleistos, tačiau nepilnai priglaustos prie kojų, šiek tiek sugniaužtos. Stovima apie 20s. Neskubėdamas žmogus atsisėda ant kieto paviršiaus. Gali būti kilimėlis patiestas. Sukryžiuoja kojas ir pritraukia jas arčiau savęs, bet nepasikiša po savimi. Keliai plačiau. Vienas nuo kito, ant jų laisvai padėtos rankos, kad plaštaka neliestų kojų. Nugara tiesi. Akys. Užmerktos. Tokioje padėtyje būnama apie 60s. Sėdėjimo poza lieka tokia pati. Per alkūnę 90° kampu sulenkiama dešinė ranka. Tada. Su kitos rankos dviem pirštais greitu tempu, bet nenaudojant jėgos baksnojama vieta tarp delno ir riešo. Taip daroma apie 15s. Kojų padėtis nesikeičia. Kairė ranka padedama ant kairio kelio. Dešiniąja ranka tokias. Pačiais greitais, bet nestipriais judesiais baksnojama vieta, esanti nosies viršuje, šalia. Kairiosios akies. Šis veiksmas atliekamas apie 10 s. Kojų padėtis tokia pati. Kairė ranka ant kairio kelio. Su dešine ranka baksnojama. Kairėje veido pusėje esanti vieta šalia smilkinio ir kairiosios akies. Užtrunkama apie 10 s. Kojų padėtis tokia pati. Kairė ranka ant kairio kelio. Baksnojama vieta esanti tarp kairės. Akies ir žando. Laikas panašus. Kojų padėtis tokia pati. Kairė ranka ant kairio kelio. Baksnojama vieta tarp nosies ir. Lūpų apie 10s. Kojų padėtis tokia pati. Kairė ranka ant kairio kelio. Baksnojamas smakras. Sėdėjimo padėtis nekinta. Ištiesiamas delnas, sugniaužiamas kumštis ir ant viršaus. Užlenkiamas nykštys. Nesmarkiai daužoma vieta tarp kaklo ir krūtinės. Padaroma apie. Dvidešimt stuksenimų ir atpalaiduojama ranka. Sėdima taip pat. Ištiesiamas delnas. Sukryžiuojamos rankos taip, lyg norint apkabinti. Save. Dešinė ranka prakišama pro kairės rankos apačią ir delnu tapšnojamas šonas. Grįžtama į padėtį, kuri pažymėta...
0

Kūno kultūros špieraparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Špera
Darbe esantys žodžiai: Pagrindiniai sveikos gyvensenos komponentai ir fiz aktyvumo normos. Treniruote,jos aktyvumas ir intensyvumas. Fizin treniruo turinys arba fiz rengimo uzdaviniai ir priemones. Jėgos fiz ypatybės,jos ugdymo metodai ir priemonės. Greitumo lankstumo,vikrumo fiz ypatybės ju ugdymas. Ištvermės fizinė ypatybė jos ugdymo metodų grupės,metodai,priemonės. Apibūdinti testus, kuriais nustatome širdies-kraujagyslių sistemos treniruotumą. Kaip apskaičiuoti optimalų kūno svorį? Metriniai matavimai. Kaip nustatyti aerobinės treniruotės intensyvumą?. Sudaryti asmeninę aerobinės treniruotės programą (krūvio apimtis, intensyvumas, dažnis). Sudaryti asmeninę jėgos ugdymo programą. Judesys. Žmogaus judėjimo aparatas ir jo nuolatinio aktyvumo poveikio sveiktai samprata. Žmogaus sisteminio fizinio aktyvumo įtaka širdies – kraujagyslių sistemos funkcionavimo stoviui. Ilgalaikės fizinės treniruotės įtaka žmogaus išorinio kvėpavimo sistemai. Kaip įtakoja sistemingas fizinis aktyvumas, pagrindiniai rizikos faktoriai. Sistemingos fizinio aktyvumo įtaka žmogaus judėjimo aparatui, organinei medžiagų apykaitai. Kaip priklauso sveikata nuo žmogaus galių ir supančio pasaulio. Kokios yra svarbiausios rizikos veiksnių grupės. Kokie pagrindiniai sveikos mitybos principai. Cholesterino ir lecitino įtaka sveikatai. Nuo ko priklauso energijos poreikis parai. Kokią reikšmę žmogaus sveikatai turi baltymai. Kokiu būdu nikotinas patenka į žmogaus organizmą. Kada atsiranda fizinė priklausomybė nuo alkoholio. Kuriuos organus labiausiai pažeidžia alkoholis.
0

Kūno kultūros stebimoji praktikaparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: 1 stebėtojo užduotis. Informacinių kūno kultūros priemonių mokykloje analizė: Tikslas – įvertinti mokykloje turimas informacines priemones žinių sklaidai įstaigoje, tinkamas naudoti per kūno kultūros pamokas ar sporto pratybas. Stebėtojo praktika atlikta Vilniaus Senvagės gimnazijoje. 2 stebėtojo praktikos priedas: Mokykla, kurioje atlikau stebėtojo pedagoginę praktiką, turi gražią bei erdvę sporto salę. Galbūt dėl šios priežasties gimnazija turi pakankamą sporto inventoriaus kiekį, skirtą mokyklos gimnazistams. Pastebėjau, kad mokytojai laisviau gali vesti pamokas, nes kiekvienai sporto šakai turi pakankamai reikalingos įrangos. Kaip ir kiekvienoje mokykloje, krepšinis yra mėgstamiausias ir jam skiriama daugiausiai laiko. Paaugliai, o ypač vaikinai, mėgsta mėtyti į krepšį. Kiekvienas mokyklos mokinys pamokos metu turi asmeninį kamuolį. Taip mokytojas gali parodyti daugiau įvairių žaidimų, skirtų krepšinio technikos elementams mokytis. Tačiau ne kiekvienas mokinys dievina tą pačią sporto šaką. Kiekvieną pamoką kūno kultūros mokytojas yra suinteretuotas nustebinti mokinius. II KURSO STEBĖTOJO PEDAGOGINĖS PRAKTIKOS PSICHOLOGIJOS UŽDUOTYS PRAKTIKA ATLIKTA VILNIAUS SENVAGĖS GIMNAZIJOJE. IŠVADOS Vilniaus Senvagės gimnazijoje dirba išties kūrybingi bei savajam darbui atsidavę kūno kultūros mokytojai, kurie man paliko išties gerą įspūdį ir paskatino toliau siekti pedagogo išsilavinimo. Šioje mokykloje yra sudarytos puikios sąlygos mokyti vaikus kūno kultūros dalyko disciplinų bei ugdyti meilę sportui. Susipažinusi su stebėjimo praktika Vilniaus Senvagės gimnazijoje galiu drąsiai teigti, kad džiaugiuosi suteikta galimybe stebėti pamokas būtent šioje mokykloje. Per stebėjimo praktiką pasisėmiau daug reikalingų žinių, kurių prireiks tolimesniame pedagogo kelyje.
10

Kūno kultūros teorijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 4
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Judesys. Jo reikšmė gyviems organizmams. Pagrindiniai sveikatos rizikos faktoriai (veiksniai) ir galimybė kovoti prieš juos sistemingu fiziniu aktyvumu?. Sistemingo fizinio aktyvumo įtaka žmogaus organizmo medžiagų apykaitai. Sisteminga fizinė treniruotė ir širdies-kraujagyslių sistema.treniruotos širdies veiklos ypatumai. Sistemingo fizinio aktyvumo poveikis išorinio kvėpavimo sistemai. Kas tai yra abstinencinis sindromas?. Kas tai yra stresas ir kaip jį kontroliuoti?. Fizinės treniruotės apimties ir intensyvumo sąvokos?. Pagrindiniai fizinio ir techninio rengimo uždaviniai ir priemonės. Jėgos fizinė ypatybė, jos ugdymo metodai ir priemonės. Greitumo, lankstumo, vikrumo fizinės ypatybės, jų ugdymo priemonės. Ištvermės fizinė ypatybė, jos ugdymo metodai ir priemonės. Judesys – kiekvieno gyvo organizmo pagrindinė f-ja. Visi gyvena tik tol, kol turi galimybę judėti. Žmogaus judėjimą atlieka: kaulai, jų jungtys ar sąnariai, raumenys, raiščiai, sausgyslės. Tačiau pačiame judesio atlikime (kaip pagalbininkai) dalyvauja visi organai ir jų sistemos. Visi teigiami pakitimai vyksta per teigiamus pakitimus raumenyse, kurie yra visuose gyvuose organizmuose (žmogaus kūne yra 640 raumenų). Atliekant judesius, aktyvėja visų organų veikla. Judesiai- fizinio krūvio pagrindas. Nuo judesių visi mūsų organai darosi labiau treniruoti, o kartu ir sveikesni.
0

Lengvosios atletikos santraukaparsisiųsti


Lapų skaičius: 5
Tipas: Špera
Darbe esantys žodžiai: Lengvosios atletikos pratimų klasifikacija. Ėjimas. Bėgimas. Šuoliai. Metimai. Daugiakovė.greitumo ugdymas. Varžybinio laikotarpio rutulio stūmimo treniruočių mikrociklo str. Ėjimo ir bėgimo technikos pagrindai. Sportinis. Bėgimas. Jėgos ugdymas. Lengvaatlečių savaitinio treniruočių plano sudarymo pagrindai. Šuolių technikos pagrindai. Ištvermės ugdymas. Paruošiamojo laikotarpio ieties metikų treniruočių struktūra ir pr. Metikų technikos pagrindai. Barjerinio bėgimo technika. Šoklumo ugdymas. Ieties ir kamuoliuko metimo teisėjavimo taisyklės. Estafetinio bėgimo technika ir mokymo metodika. Daugiakovių teisėjavimo taisyklės. Vikrumo ugdymas lengvaatlečių treniruotėse; priemonės ir metodai. Trišuolio teisėjavimo taisyklės. Vidutinių ir ilgų nuotolių bėgimo technika ir mokymo metodika. Paruošiamojo laikotarpio rutulio stūmiko treniruočių mikrociklo struktūra. Šuolio į aukštį teisėjavimo taisyklės. Šuolio į tolį teisėjavimo taisyklės. Barjerinio bėgimo technika ir ir mokymo metodika. Varžybinio laikotarpio šuolininko į tolį treniruočių mikrociklo struktūra ir priemonės. Disko metimo teisėjavimo taisyklės. Šuolių į tolį būdai. Šuolių technika. Mokymo metodika. Atsispyrimas. Skriejimo fazė. Šuolis į tolį susilenkus. Šuolis į tolį išsilenkus. Šuolis į tolį žirklėmis. Nušokimas. 1 rutulio stūmimo teisėjavimo taisyklės. Įrankio kritimo zona. Rutulio konstrukcija. Dalyvavimo eiliškumas. Bandymai. Trukdymai. Delsimas. 1 šuolio į aukštį būdai. Jų technika. Mokymo metodika.technika. Šuolis į aukštį peržengimu. Įsibėgėjimas. Atsispyrimas. Kartelės įveikimas. Nušokimas. Šuolis į aukštį krūtine. Įsibėgėjimas. Atsispyrimas. Kartelės įveikimas. Nušokimas. Šuolis į aukštį nugara. Įsibėgėjimas. Atsispyrimas. Kartelės įveikimas. Nušokimas. 1 barjerinio bėgimo teisėjavimo taisyklės. Nuotoliai. Konstrukcija. Trišuolio technika ir mokymo metodika. Technika. Žingsnis. Lėkimo fazė. Šuolis. Mokymo metodika. Ieties ir kamuoliuko metimo technika ir mokymo metodika. Šuolininko į aukštį metų treniruočių ciklo struktūra ir pagrindinės priemonės. Parengiamasis periodas. Varžybų periodas. Daugiakovių treniruočių struktūra ir jų pagrindinės priemonės. Pradedančiųjų daugiakovininkų treniruotė. Aukštos klasės daugiakovininkų. Treniruotė. Lietuvos lengvaatlečiai – olimpiečiai. 1 l.a. Varžybų organizavimas ir vykdymas vidurinėje mokykloje.
0

Lietuvos lengvosios atletikos moterys šuolininkės jų rungtys bei šuolių technikos mokymasparsisiųsti


Lapų skaičius: 17
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Lengvosios atletikos samprata.lengvoji atletika, jos istorija lietuvoje ir pasaulyje.lengvosios atletikos rungtys ir varžybų organizavimas.olimpinis sportas ir jo ištakos.olimpinės žaidynės. Lengvoji atletika - šuoliai ir jų profesionalės sportininkės.šuolis į tolį vilhelmina augustinavičiūtė-bardauskienė, nijolė medvedeva.šuolis į aukštį karina vnukova.trišuolis dovilė dzindzaletaitė.šuolis su kartimi živilė olčauskaitė. Lengvosios atletikos rungčių technikos mokymas. Šuolis į tolį mokymas. Šuolis į aukštį mokymas. Trišuolio mokymas. Šuolis su kartimi mokymas. Išvados. Literatūra. Lengvoji atletika, vadinama sporto karaliene, yra integrali sporto šaka, jungianti ciklinių ir aciklinių pratimų rungtis. Sporto karalienės vardas šiai sporto šakai priskiriamas dar ir todėl, kad lengvoji atletika yra tarsi sporto klasika, be to, daugelyje kitų sporto šakų ir per sportininkų treniruotes yra plačiai taikomi lengvosios atletikos pratimai. Daugelio sporto šakų specialistai studijuoja ir nuolatos seka lengvaatlečių treniruotės principus, metodikos plėtrą ir naujoves.
0

Lietuvos sportininkai Olimpinese žaidynese 1924 – 2004mparsisiųsti


Lapų skaičius: 15
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Turinys. Įvadas. Paryžius. Olandija. Barselona. Lilehamerio žiemos olimpinės žaidynės. Atlanta. Nagano žiemos olimpinės žaidynės. Sidnėjus. Solt leik sičio žiemos olimpinės žaidynės. Atėnai. Lietuvos olimpiečiai – olimpinių žaidynių laimėtojai ir prizininkai. Išvada. Naudota literatūra. Lietuvos olimpiečiai – tai visi lietuviai sportininkai, kurie dalyvavo, laimėjo ir garsino Lietuvą pasaulio žmonių tarpe. Jau senovės Graikijoje olimpiečiai buvo apgaubti ypatingu dėmesiu ir pagarba. Ir dabar žmonės gerbia olimpiečius, jais didžiuojasi, nes jie aukština sportą, kviečia žmones bendrauti, draugauti, savo taikia olimpine kova skleidžia gėrį ir grožį. Taigi didelės pagarbos yra nusipelnę ir Lietuvos olimpiečiai, kurie skelbia Lietuvos vardą pasaulyje, džiugina mus gražiais laimėjimais ir pergalėmis olimpinėse vasaros ir žiemos žaidynėse. Šiame darbe norima atskleisti Lietuvos sportininkų olimpinį kelią 1924-2004m. Galbūt ne visiems šis kelias buvo sėkmingas, galbūt ne kiekvienas tapo tikru olimpiečiu, tačiau susipažinkime bent su tais artimiausiais Lietuvos olimpiečiais, kurie siekė, laimėjo, džiaugėsi ir liūdėjo.
0

Mankšta ir kiti tempimo pratimai atliekami salėjeparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Atlikdami mankštos pratimus, turime pasidomėti ar jie yra saugūs ir veiksmingi. Reguliariai darant pratimus, kurių poveikis yra traumuojantis, po kelerių metų gali išryškėti mikrotraumų pasekmės, o mes net nesuprasime tikrosios jų priežasties. Negalima kategoriškai skirstyti visų pratimų į draudžiamus ir leidžiamus tai dažnai priklauso nuo to, kas, kada ir kaip juos atlieka. Gero fizinio parengtumo sportuotojui tam tikras pratimas gali būti saugus, o prasto parengtumo arba pavyzdžiui riboto lankstumo jau rizikingas. Didelę įtaką turi prasimankštinimas, krūvio dozavimas, pratimo technika. Kai kurie pratimai kasdieninei mankštai nerekomenduojami, bet yra patogūs, išmatuoti, apskaičiuoti, atliekami vienodu režimu, todėl naudojami kaip testai. Jeigu jie nebus daromi reguliariai, žinoma, nespės sužaloti sveikatos. Taisyklingai atliekant pratimus neturi būti juntamas skausmas. Tai organizmas siunčia pavojaus signalus, kurių privaloma paisyti. Išvengti sportinių traumų padeda tempimo pratimai. Raumenis ir raiščius jie daro elastingesnius, sąnarius lankstesnius, intensyvina kraujotaką raumenyse. Tempimo pratimus siūloma atlikti pramankštos pabaigoje ir baigiant pratybas. Ypač reiktų vengti staigaus spyruokliavimo bei tempimo iki skausmo tokie veiksmai gali traumuoti judėjimo aparatą. Tempimo pratimai veiksmingi, jei atliekami atpalaidavus raumenis. Keletą dažniausiai atliekamų rizikingų arba svarstytinų pratimų pavyzdžių pateikė JAV fizinio parengtumo ir aerobikos asociacijos AFAA, taip pat Tarptautinės šokių pratimų asociacijos IDEA. Vietoje jų yra siūloma atlikti panašius bei saugesnius pratimus. Pratimų pavyzdžiai
2

Nejudamų pozų grupėsparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Kūno sąmoningumo padėtys. Pusiausvyrą gerinančios padėtys. Joga judesyje – saulės pasveikinamas. Energiją atpalaiduojančios padėtys. Išvados. Literatūra. Sanskrito kalba asana reiškia poza. Jogos asanos – tai ne judesys, o pozos, kai nejudama tam tikrą laiką. Šio laiko trukmę patariama vis ilginti. Naudingiau vienoje galutinėje jogos pozoje išlikti ilgiau, nei atlikti daug asanų, bet trumpai. Mechaniškas pozos kartojimas daug naudos neduos. Daug svarbiau įėjus į jogos asaną susikaupti, atpalaiduoti kūną, įtempiant tik reikiamus raumenis. Atliekant asanas labai svarbus nusiteikimas. Čia reikėtų dirbti ramiai, lėtai, neskubant, nesijaudinant, be emocinės įtampos, užsimerkus. Geriausių rezultatų pasieksite, jei treniruositės kasdien tuo pačiu paros metu. Tinkamiausias metas jogos treniruotei – rytas, nes kūnas bus pailsėjęs po nakties miego, skrandis tuščias, o po treniruotės visą dieną jausitės žvalūs ir nusiteikę darbui. Asanas derėtų daryti ant kieto pagrindo malonioje ramioje aplinkoje. Drabužiai turėtų būti laisvi, patogūs, nevaržantys judesių. Jogos asanos atliekamos tik basomis kojomis. Sočiai pavalgius asanas atlikti galima tik po 4 valandų, lengvai – po dviejų, išgėrus sulčių ar pieno – po valandos. Po treniruotės praėjus pusvalandžiui galima atsigerti ir dar po pusvalandžio galima saikingai pavalgyti. Prieš asanas apšilimas nereikalingas, bet patartina pradėti nuo paprastesnių pratimų. Treniruotė turėtų trukti nuo pusvalandžio iki valandos. Treniruotę visada baigiame atsipalaidavimo asana – Šavasana. Jogos treniruotės metu turite jausti malonumą, todėl nereikia persistengti. Jei asanas darysite įsiklausydami į savo kūną, nepasitempsite. Pagrindinė saugos taisyklė jogoje – nedaryti nieko, kas kelia skausmą.
10

Pratimai šoninei liemens daliaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Pratimų pavyzdžiai. Išvados. Literatūros sąrašas. Įvadas. Fizinis aktyvumas tai visuma aktyvių judesių, kuriuos padaro raumenys ir sąnariai. Jis labai svarbus kiekvienam žmogui. Judėjimas reikalingas ne tik praktiniams tikslams pasiekti, bet ir fiziniam pajėgumui ir sveikatai stiprinti. Iš tiesų, judėjimas stiprina visas organizmo sistemas. Pratimų yra daugybė, tačiau aš savo darbe norėčiau pristatyti pratimus skirtus šoninei liemens daliai, kurie padės ne tik palaikyti gražias liemens formas, bet ir ugdyti savo fizinę ištvermę. Norint, kad pratimai būtų efektyvūs ir nepakenktų sveikatai reikia laikytis nurodymų. Taip pat labai svarbu žinoti šiuos patarimus. Pratimus atlikite lėtai. Ramiai kvėpuokite. Koncentruokite mintis į dirbančius raumenis. Nepersistenkite, krūvį ir pratimų skaičių reikia didinti palengva. Pratimų pavyzdžiai. Pirmas pratimas. Suglauskite kojas. Kelkite kairę ranką į viršų ir lenkitės į dešinę pusę. Grįžkite į pradinę padėtį. Kelkite dešinę ranką ir lenkitės į kairę pusę. Lenkdamiesi į šonus stenkitės nesilenkti į priekį. Pratimą kartokite 4 kartus. Antras pratimas. Suglauskite kojas. Sunerkite rankas virš galvos. Lenkitės į dešinę pusę. Grįžkite į pradinę padėtį. Lenkitės į kairę pusę. Lenkdamies į šonus stenkitės nesilenkti į šonus. Pratimą kartokite 4 kartus. Trečias pratimas. Atsissėskite ir suglauskite kojas. Ištieskite rankas pečių aukštyje. Sukite pečius į kairę, o poto į dešinę. Pratimą kartokite 8 kartus. Ketvirtas pratimas. Atsisėskite tiesiai ištiesę kairę koją. Dešinę koją sulenkite ir perkeltkite per kairę. Sukite liemenį į dešinę. Dešine ranka remkitės į grindis. Žiūrėkite tiesiai per dešinį petį. Palaikykite 10-15 sekundžių. Pakartokite su kita puse. Penktas pratimas. Atsisėskite tiesiai ištiesę dešinę koją. Kairę koją sulenkite ir jos pėda priglauskite prie dešinės kojos šlaunies. Dešinės rankos delnu atsiremkite į kilimėlį šalia dešiniojo klubo. Pakelkite kairę ranką virš galvos ir lenkite liemenį...
0

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557