top


Konspektai.com > Lietuvių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

XX a. pradžios Lietuvos rašytojų moterų kūrybojeparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Rašinys
Darbe esantys žodžiai: XX a. pradžios Lietuvos rašytojų moterų kūryboje vyrauja šeimos problematika. Pagrįskite šį teiginį konkrečiais pavyzdžiais XX a literatūroje „silpnosios lyties“ žvilgsnis į gyvenimą darosi vis reikšmingesnis. Moteriškoji patirtis atveria intuityvių jausenų gelmę. Ypač subtiliai, tačiau tuo pačiu ir dramatiškai aprašoma motinystė. Moteris, tapdama motina, tiesiogiai savo kūnu patiria gyvybės atsiradimo paslaptį, pasitinka į pasaulį ateinančią gyvybę, ji-viso pasaulio gyvybės grandis. XX a. pr. literatūroje ima dominuoti tokio aktualios problemos kaip moters, motinos, kuri yra pagrindinė šeimos židinio ugnies palaikytoja, drama , nepilnavertiškumas jaučiamas namų erdvėje bei vienatvės atspindys net ir artimųjų žmonių tarpe (susvetimėjimas), nejautrumas. šiandien norėčiau remtis būtent Šatrijos Raganos ir Žemaitės kūriniais. Šatrijos Ragana yra viena rašytojų, kuri ypač gilinosi į šeimos santykius bei vidinius individų išgyvenimus. Apsakyme „Sename dvare“ ypač aktualios susvetimėjimo ir vienišumo problemos. Santuoka yra šventas įsipareigojimas tarp dviejų mylinčių asmenų, kuriuos sieja bendri interesai ir , be abejo, stiprus dvasinis ryšys. Kūrinio pagrindinė veikėja Mamatė yra inteligentė, dvasiniu pasauliu, būties ir kitomis filosofinėmis temomis besidominti asmenybė, o jos vyras – Liudvikas- visiška jos priešingybė. Jam rūpi materialinė gerovė, dvaro reikalai ir agrarinis ūkis. Toks skirtingas požiūris į gyvenimą ir lemia moters vienišumą bei nelaimingumą, bei taip pat ir gali lemti šeimos iširimą, ryški susvetimėjimo problema.
0

Žmogaus teisių pažeidimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Rašinys
Darbe esantys žodžiai: Žmogaus teisės Lietuvoje. Visuotinė žmogaus teisių deklaracija. Žmogaus teisių stebėjimo institutas. Žmogaus teisų pažeidimas. Paksas prieš lietuvą. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba. Teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga. Vaiko. Šaltiniai. Žmogaus teisės – universalios teisės, priklausančios be išimties ir vienodai kiekvienam žmogui, nepriklausančios nuo teisinės sistemos ar kitų vietinių veiksnių. Formali žmogaus teisių koncepcija nėra visuotinai pripažįstama, todėl taikoma kiek skirtingai. Tos žmogaus teisės, kurios dabar suvokiamos kaip savaime suprantamas dalykas, buvo ilgo proceso, besitęsusio visą XX amžių, rezultatas.
0

Žmogus ir gamta A. Baranausko Anykščių Šilelyjeparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Interpretacija
Darbe esantys žodžiai: Lietuvių tautos atmintyje A. Baranauskas yra pirmiausia “Anykščių šilelio” kūrėjas. Ši poema vienas iš gražiausių lietuvių literatūros kūrinių. Sukurti “Anykščių Šilelį” paskatino daugelis aplinkybių. Tai ir protestas prieš lietuvių kalbos menkinimą, kurį teko A. Baranauskui girdėti per paskaitas Varnių kunigų seminarijoje, ir lenkų romantikų, ypač poemoje minimo A. Mickevičiaus skaitymas. Tačiau šitoje, prieš diskriminaciją parašytoje, poemoje gausu jausmų, kylančių iš sielos, širdies gelmių. Niekas taip giliai neužjautė, neišgyveno širdimi ir neparodė lietuviui gamtos neišsemiamumo, turtingumo ir spalvingumo kaip A. Baranauskas. Būtent šioje poemoje galime perskaityti tarp eilučių poeto meilę gimtajam kraštui, jo žmonėms.
0

Žmogus. Kodėl kas nors yra kodėl aš pats esu didžiausia paslaptis visatos slėpynių?parsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Žmogus- tai mastanti, judanti, jaucianti, pries milijonus metu atsiradusi butybe. Visu zmoniu populiacija yra vadinama zmonija, kuria sieja bendri tikslai, interesai, veikla bei uzdaviniai. Nors visi sie individai yra skirtingi, taciau daznai jiems kyla tie patys klausimai, mintys i kuriuos jie nevisada gauna atsakymus. Vienas is siu klausimu, tai zmogaus buvimo zemeje prasme. Remiantis zmonijos isradimais galime teigti, jog zmogaus galimybes yra neribotos. Siu dienu pasiekimai yra milziniski ir visi paaiskinami mokslo teorijomis. Bet zmogus atsiradimo ir buties klausima mes sprendziame jau milijonus metu. Ir visgi zmonijai si lygtis yra sunkiai iveikiama. Nors yra daug samprotavimu, spelioniu ir bandymu irodyti savo teorijas, taciau ne viena is ju musu negali itikinti, nes tam nera irodymu. Taip ir atsirado filosofija ir filosofai kurie bando iminti zmonijai nepaaiskinamus reiskinius ar kylancius klausimus. Vienas is ju yra M. Haidegeris, kuris iskele si klausima:, Kodel yra kas nors, o ne niekas? ‘’. Kas nors-tai jau yra objektas. O nieka mes iverdijame kaip kazkoki neegzistuojanti, bet vistiek esama dalyka, todel niekas jau yra kazkas. Ir I sio filosofo klausima, manau, nera jokio imanomo atsakymo. Taciau kodel mums kyla visi sitie klausimai? Nors is dalies, zmogus ir gali paaiskinti kilusio klausimo esme, taciau, tai musu vistiek netenkina. Zmones nori konkretumo, o ne filosofu pamastymu. Bet, jeigu zmones viska zinotu, tai nebeliktu vietos ju apmastymams, fantazijai. Galbut, visa, tai ir yra gyvenimo prasme?Tai ieskojimai atsakymu I mus supancius dalykus. Taciau is kitos puses, kokia prasme visa gyvenima ieskoti atsakymu ir galiausiai suprasti, kad ju nera, o yra tik tavo susikurta teorija. Bet visus zmones kankina nezinojimas kuris tenka visiems, ieskantiems atsakymu I zmogaus buvimo zemeje prasmes klausima. Tai kodel jos niekas neranda?O galbut jos nera?Ir tai tik paciu zmoniu bandymai paivairinti savus gyvenimus, issikeliant...
0
« PradžiaAnkstesnis111213141516171819SekantisPabaiga »

Paieška


bottom