top


Konspektai.com > Lietuvių kalba
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Lietuvių literatūros interpretacijų įžangosparsisiųsti


Lapų skaičius: 4
Tipas: Špera
Darbe esantys žodžiai: B. Radzevičius. Kazys bradūnas. Vincas mykolaitis - putinas. Juozas grušas. Just. Marcinkevičius. Balys sruoga. Vincas krėvė . Henrikas radausko. Vytautas mačernis. Kristijonas donelaitis. Maironis. Antanas vaičiulaitis. Jonas biliūnas. Salomėja nėris. Antanas škėma. Janina degutytė. Juozas aputis. Romualdas granauskas. Šatrijos ragana. Vincas Mykolaitis - Putinas buvo pirmas ryškus intelektualinės - filosofinės lyrikos kūrėjas lietuvių literatūroje. Jis yra išbandęs visas literatūros rūšis ir pagrindinius žanrus. Lyrika ir romanas „Altorių šešėly” yra V. M. Putino viršukalnė. V. M. Putino kūryboje buvo trys lyrikos periodai ankstyvasis (jaučiama Maironio įtaka, turtingų emocinių išgyvenimų skalė, gamtos vaizdai, kaip nuoroda į žmogaus sielą, vidinį pasaulį) , simbolistinis (poetas atsigręžia į regimąjį pasaulį, fiksuoja išorinę jų įvairovę, tačiau vaizduoja simboliais) ir brandusis (svarbiausias dėmesys žmogaus sielos dramatizmui, sprendžiamos būties problemos).
10

Lietuviu namu darbas. Leksika. Sintaksė. Žodžių daryba. Morfologija.parsisiųsti


Lapų skaičius: 7
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Lietuviu namu darbas. Leksika. Sintaksė. Žodžių daryba. Morfologija. Leksikos klaidos. Leksika vadiname žodžių visumą. Leksika nėra vienalytė, žodžių yra savų ir gautų iš kitų kalbų (skolinių, svetimybių, žargonų). Šie geltoni dažai yra jau atidirbę (naudoti). Lankstymo mašinų tarnavimo (naudojimo) laikas priklauso nuo to, kaip gerai yra su jomis dirbama. Duotuoju (Šiuo) popieriumi dirbti negalima, nes jo kapiliarumas yra per maksimalus (didelis). Konvejerio padavimo (tiekimo) greitis, priklauso nuo popieriaus storio bei formato. Poligrafijoje yra dažniausiai vartojamas (naudojamas) aukštos kokybės popierius. Neteisingas (Netaisyklingas) filtrų išdėstymas iššaukia (sukelia) muaro efektą. Kad sumažinti (norint sumažinti) greiferio veleno užsukimo kampą, reikia padidinti veleno standumą. Spaudos kokybę apsprendžia (lemia), darbuotojo kvalifikacija ir įrangos galingumas.
0

Lietuvos rašytojų moterų kūrybos savitumasparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Rašinys
Darbe esantys žodžiai: Literatūra – tai viena iš meno šakų atskleidžiama žodžiais, tai yra žodinis menas. Dėka žymiausių Lietuvos rašytojų, dramaturgų ir poetų, mes galime skaityti ir domėtis jų perduotomis mintimis, išgyvenimais, bei kultūra. Saugoti ir perduoti ją ateinančioms kartoms. Ilgą laiką lietuvių literatūroje pasižymėję savo kūriniais buvo tik vyrai, tačiau XIX amžiaus antroje pusėje rašyti ir savo kūrybą atskleisti žmonėms nepabijojo ir moterys. Moterų kūryba žmonės įvertino teigiamai, kadangi jos savo mintis atskleisdavo plačiau, nei vyrai. Daug rašė apie kitas moteris ir jų gyvenimus. Jau pirmieji moterų kūriniai pasižymėjo savita moters patirtimi ir pasaulėjauta, kuri būdinga ir šių laikų moterų kūrybai. Moterų kūryba yra švelnesnė ir jausmingesnė
0

Literatūra viduramžiaisparsisiųsti


Lapų skaičius: 29
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Viduramžiai (lot. medius aevus) – istorinė Europos istorijos epocha, datuojama tarp Antikos ir Naujųjų laikų. Viduramžių pradžia tradiciškai laikomi 476 metai (Vakarų Romos imperijos žlugimo metai). Pabaiga siejama su trim svarbiais įvykiais (XV–XVI a.):Didžiaisiais geografiniais atradimais, Renesansu ir Reformacija. Ankstyvuosius (V amžiaus vid. – XI amžiaus pr); Brandžiuosius (XI amžiaus pr. – XIV amžiaus pr); Vėlyvuosius (XIV amžiaus pr. – XV amžiaus antra pusė). Viduramžiams būdingi ryškūs kontrastai ir labai skirtingų pradų derinimas. Viduramžių mentalitetui didelę įtaką darė krikščionybės plitimas. Tai iškėlė naujus, nuo antikos gerokai besiskiriančius idealus – riterius ir šventuosius. Žmogaus kūnas buvo laikomas sielos kalėjimu. Suiro antikinė kūno ir dvasios harmonija. Dievas kaip kūrėjas yra viską numatęs, tačiau nuolat vyksta gėrio ir blogio kova
0

literatūros epochosparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Špera
Darbe esantys žodžiai: Antika (VIII a. pr. m. e. – V m. e. a.)

Antikos laikais, rašytojai savo kūriniuose gyvenimą vaizdavo kaip iš anksto suplanuotą, grožio ir harmonijos idealą. Daugumoje kūrinių buvo nemaža mitologijos ytaka!
Savo kūryboje, rašytojai daug dėmesio skyrė kūno žemiškam grožiui, pateikdavo harmoningą ramybę. Vienas iš svarbiausiū bruožų, yra epinis monumentalumas!
Vieni iš svarbiausių antikos rašytojai yra: Homeras („Iliada“ ir „Odisėja“), Heziodas, Aiscilas, Sofoklis, Ciceronas bei Horacijus.

Viduramžiai (IV – XV a.)

Vidurmažių kūrybos principai buvo išsaukštintas žmogaus asketizmas ir kentėjimas! Tū amžių kūryboje vyravo daiktinė, bei kūniškoji realybė, o aukščiausioji idėja – nekintama gyvenimo tvarka. Labai išaukštinama kriksčionybė!
Jos pagrindinei bruožai yra: Alegorinis, simbolinis vaizdų pobūdis, fantastiškumas. Charakteriai – idėjų ruporai, o herojai buvo beveik vien riteriai. Populiari hagiografija – šventūjų ir kankinių gyvenimo aprašymai!
Tais laikais, rašytojai raše riterinius romanus, trubadūrų ir ministrelių lyriką, herojinius epus, tokius kaip „Rolando giesmė“, „Nibelungų giesmė“.

Renesansas (XIV – XVII a.)
0

Literatūros rūšių ir žanrų schemaparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Schema
Darbe esantys žodžiai: Literatūros rūšių ir žanrų schema. Epika, lyrika, drama, pasaka...
0

Literaturos rūšys ir stiliaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 3
Tipas: Špera
Darbe esantys žodžiai: Funkciniai stiliai. Žandrai. Publicistinis. Buitinis. Administracinis. Meninis. Mokslinis. Epika. Lyrika. Drama. Lyrika. Epikos. Drama. Esė. Romanas. Apysaka. Apsakymas. Tragedija. Eilėraštis. Sonetas. Epas. Publicistinis - 1) kalbama visuomenei aktualia tema; 2) aiškus kalbančiojo požiūris (atpažįstame iš pirmojo asmens „aš“); 3) kalbos dalykiškumas derinamas su vaizdingumu (vartojamos meninės priemonės). Buitinis - 1) vartojamas kasdienėje kalboje; 2) kalba – šnekamoji (santrumpos, žargonai, pertarai, frazeologizmai ir pan.). Administracinis - 1) šabloniškumas (lentelės, tam tikra išvaizda, forma, pvz.: prašymo forma ar pan.), standartiškumas; 2) dalykiška kalba ; 3) vartojamos klišės (pvz.: atsižvelgdama į; remdamasis liudininko parodymais; atleisti iš darbo ir pan.).
2

Lituanistikos centrai pasaulyjeparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Rašinys
Darbe esantys žodžiai: Lituanistika pasaulyje šiuo metu suprantama ne kaip lietuvių kalbos ar literatūros mokslas, o kaip platus mokslinių tyrinėjimų laukas. Ji sietina su daugybe mokslo šakų, kurios nagrinėja lietuvių visuomenę, kultūrą bei pačią Lietuvą. Lituanistiniai centrai populiarina lietuvių kalbą pasaulyje ir skatina kitataučius ja vis labiau domėtis ir tai yra labai svarbu, kadangi lietuvių tauta yra išsibarščiusi po visą pasaulį, todėl dažnai tik išeivių tėvai gali papasakoti savo vaikams apie savąją tautą, jos tautos praeitį. Lituanistikos centrai palengvina išveiviams jų užduotį, todėl net pirmą kartą atvykę į Lietuvą, išeivių vaikai jaučiasi kaip namie. Šiandienos mano kalbos tikslas yra pristatyti kas yra lituanistika ir kokie jos pagrindiniai uždaviniai, taip pat supažindinti su didžiausiais ir svarbiausiais lituanistikos centrais pasaulyje.
0

Maironis (2)parsisiųsti


Lapų skaičius: 41
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Dubysos paupio sritis davė lietuvių tautai poetą, kuris taip ilgesingai troško „ prikelti nors vieną senelį iš kapų milžinų ir išgirsti nors vieną, bet gyvą žodelį iš senųjų laikų“. Poeto tėvai , seneliai ir proseneliai buvo Betygalos apylinkių gyventojai, vadinamieji „karališkieji“ valstiečiai. Nežinia tuo tarpu, kur gyveno poeto prosenelis Juozapas Mačiulis. Reikia manyt, kad jis kaip ir jo vaikai buvo valstybinio Maksvitų dvaro valstietis, turėjęs ūkį Didžkaimyje, kurį paveldėjo jo vyresnysis sūnus Kasparas Mačiulis, gimęs apie 1790 m. Čia jį gyvenant rodo 1851 – 1855 metų inventoriai. Jaunesnysis sūnus, Adomas Mačiulis, poeto senelis, gimęs apie 1800 m., tų pačių inventorių žiniomis, gyveno Steponkaimyje, kuris vėliau atiteko kaip dalis poeto tėvo Aleksandro Mačiulio seseriai, ištekėjusiai, rodos, už jono Lukino. 1851 m. sudarytuose Maksvitų dvaro planuose Bernotų viensėdis, poeto tėviškė, figūruoja kaip atsarginė žemė, ateityje priskirsima valstiečiams. Tik, matyt, vėliau pieštuku čia įrašyta Aleksandro Mačiulio pavardė. O apie poeto motiną galima pasakyti tik tiek: ji su šeima nuo seno gyveno Šimkaičiuose.
0

Maironis - As norečiau prikelti. Interpretacijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Interpretacija
Darbe esantys žodžiai: Jonas Maciulis-Maironis – tai garsus lietuviu poetas romantikas. Jis sukure viena gyvybingiausiu lietuviu lyrikos tradiciju – silabine-tonine eiledara. Maironio kuryba tiesiogiai susijusi su XIX amziaus pabaigos XX amziaus pradzios pokyciais lietuviu literaturoje. Tai tautinio atgimimo laikas, kai carines Rusijos sudetyje esancioje Lietuvoje nelegaliai platinama lietuviska spauda. Maironio darbus galima suskirstyti i dvi dalis: individualiu isgyvenimu ir tautines, patriotines tematikos kurinius. Pastarosiuose labai svarbi garbingos Lietuvos praeitis. Vienas is sios tematikos eilerasciu – “As noreciau prikelti”. Siame kurinyje aprasomas noras atgaivinti Lietuvos praeiti, suzadinti lietuviu samoninguma ir patriotiskuma. Eilerastis tarsi skyla i tris dalis. Pirmoji dalis gan trumpa ir baigiasi su pirmu posmu. Cia lyrinis subjektas nusako kurynio tema – troskima “prikelti nors viena seneli”. Jis nori atgaivinti praeiti. Antroji eilerascio dalis tesiasi per kelis posmus. Cia yra isdestomos priezastys, del ko reiketu atgaivinti lietuvybe. Kurinyje pasirodo ir toliau vis pasikartoja zodelis “gal”, kuris suteikia abejones lyrinio subjekto ateities vizijoms.
0

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557