top


Konspektai.com > Aplinka
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Žemės gelmių apsauga nuo taršosparsisiųsti


Lapų skaičius: 13
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Turinys. Įvadas. Aplinkos geologija. Geologinės aplinkos problemos ir jų mažinimo priemonės. Žemės gelmių teršimas naftos produktais. Išvados. Literaūra. Žemės gelmių apsauga – veiksmai ir priemonės, kurių tikslas – apsaugoti žemės gelmių vertingąsias savybes nuo fizinio, cheminio, biologinio ar kitokio neigiamo poveikio, atsirandančio dėl gamtinių procesų ar žmogaus veiklos, ir tų savybių visiškas ar dalinis atkūrimas, taip pat žemės gelmių išteklių racionalus naudojimas. Žemės gelmės - jas sudarantys mineralai, uolienos ir fluidai - yra neatsiejama žmogaus gyvenamosios aplinkos, ūkinės veiklos sričių ir bendrų ekosistemų sudedamoji dalis. Geologinė giluminė sandara, erdvinės jos savybės, tektonika, Žemės magnetinis ir gravitacinis laukai, kristalinių ir nuosėdinių uolienų slūgsojimo būdai lemia naudingųjų iškasenų, naftos, požeminio vandens išteklius, teritorijos stabilumą, įvairių geologinių procesų vyksmą. Žemės gelmės yra unikalios savo erdvinėmis ypatybėmis - pasaulyje nerastume kelių taškų, pasižyminčių vienoda geologine sandara, uolienų sudėtimi ir slūgsojimu. Kita vertus, požeminė ekosfera sudaro nedalomą visumą. Todėl žemės gelmių pažinimas yra labai svarbus žmogaus veiklai - sprendimams, susijusiems su naudingųjų iškasenų gavybos galimybėmis ir ekologiniais jos padariniais, aplinkos apsauga, naujų žaliavų ir energijos šaltinių naudojimu, geologinių pavojų prognoze ir jų poveikio minimizavimu, įvairiu požeminių struktūrų naudojimu. Geologinio potencialo samprata. Geologinis potencialas yra geologinių išteklių (objektų, sąlygų, reiškinių ir procesų) visuma, galinti būti šiuo metu arba tolimoje perspektyvoje įtraukta į ūkinę veiklą užtikrinant visuomenės egzistenciją ir nepabloginant gyvenamosios aplinkos kokybės. Galima skirti penkias (minima keturios) geologinių išteklių grupes.
0

Žmogaus poveikis gamtaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Nykstantys žinduoliai. Žmogaus atsakomybė. Grėsmė žinduoliams. Introdukcija ir natūralios aplinkos naikinimas. Nykstantys paukščiai. Padėtis įvairiose srityse. Gelbėjimo priemonės. Žmonės privalo padėti. Nykstančios rūšys. Laukinių rūšių vertingumas. Nykstantys augalai. Ką gi daryti?. Niokojantis žmogus. Perpildyta planeta. Nykstantys miškai. Žmogus — besaikis medžiotojas ir teršėjas. Kuriantis žmogus. Apsauga ir medžioklė. Gyvenamų vietų išsaugojimas. Gyvybinė gamtos apsaugos paskirtis. Zoologijos ir botanikos sodai. Zoologijos sodų plėtojimas. Švietimas ir moksliniai tyrimai. Safari parkai. Literatūra. Rūšių išmirimas — gana natūralus pro¬cesas: iškastinės liekanos rodo, kad Žemėje yra gyvenę daug tūkstančių gyvūnų rūšių, kurių dabar nebėra. Žmogus neprisidėjo prie jų išmirimo. Tačiau per paskutinius kelis šimtmečius gyvūnų išmirimas gerokai paspartėjo Tik nedaugelis šių rūšių pasiekė natūralią savo evoliucijos baigtį. Evoliucinė pažanga jų nepalietė, ir jos pamažu nyksta, neįstengdamos nuolat konkuruoti su geriau prisitaikiusiais gyvūnais.
8

Žmogus ir aplinkaparsisiųsti


Lapų skaičius: 18
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Virtuali erdvė ir jos įtaka žmogui. Svetur gyventi patogiau bet ar lengviau? Argumentuokite savo nuomonę. Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas. Vaikas-šeimos veidrodis.ką apie tai manote. Virtualios aplinkos poveikis jaunam žmogui. „namų puošmena- juos lankantys draugai.“ ką apie tai manote? Šeimos atmosfera ir jaunas žmogus. Ką apie tai manote Nors kompiuteriniai tinklai buvo išrasti duomenų perdavimui, o ne socialinei interakcijai (Herrig, 1999) internetas daugiausia tarnauja būtent jai. Interneto istorija prasidėjo 1969 metais, kai JAV gynybos departamento agentūra surado būdą pasikeisti militarine informacija ir sujungė į tinklą keturis kompiuterius. Kiek vėliau ši sistema padidėjo iki 37 kompiuterių. Jau tada buvo pradėtas siųsti elektroninis paštas. 1984 metais Nacionalinis mokslo fondas JAV įkūrė NSFNET, kuris reiškė penkių superkompiuterių centrų tinklą. Po kelių metų ši sistema imta naudoti mokslo institucijų, valstybės tarnautojų, akademinių ir tarptautinių tyrimų organizacijų, o 1990 metais prasidėjo šiandieninio interneto egzistavimas (Liska, 1995). Taigi pirmasis interneto tikslas buvo komunikacinis - pasikeisti informacija tarp institucijų ir žmonių. Interneto vartotojai kuria globalią bendruomenę, pagrįstą komunikacija. Pasak Alan Liska, šio tinklo vartotojai atsibūrę jame ima ko nors ieškoti. "Jie ieško arba informacijos kokiu nors klausimu, arba žmonių, su kuriais jie norėtų pakalbėti ar padiskutuoti apie jiems rūpimus dalykus" (Liska, 1995). ?
0
« PradžiaAnkstesnis12345678SekantisPabaiga »

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557