top


Konspektai.com > Politologija
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Politologijos konspektasparsisiųsti


Lapų skaičius: 9
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Valstybės susiformavimo priežastys – privati nuosavybė, klasinė visuomenė. Šiuolaikinės valstybės esmė. Šiuolaikinės visuomenės pagrindiniai bruožai. Valdantysis elitas, grupės. Galimybė patekti į elitą atviroje ir uždaroje visuomenėje. Elitas. Jo formavimasis įvairiais istoriniais laikotarpiais. Politinės partijos, atsiradimas ir vaidmuo. Partijų tipai. Partijų organizacinė struktūra. Partijų finansavimas. Politologijos mokyklos. Tautinių mažumų problema. Atsiradimo priežastys. sprendimo būdai. Demokratija: tiesioginė ir atstovaujamoji. Partinės sistemos: alternatyvi, nealternatyvi. V-bes neigimo teorija; daosistai ir anarchistai. V-bes elementai: valdzia, teritorija, visuomene. Geopolitika: politikos sasaja su v-bes geografine aplinka. Konservatoriai. Diktatūriniai rėžimai. Autoritarizmas. Totalitarizmas. Valstybių tipai. Unitarinė valstybė. Federacija. Konfederacija. Masinės partijos . Kadrinės partijos . racionalus ir iracionalus. Politologijos mokslo santykis su filosofija ir kitais socialiniais mokslais ir jų tyrimo problemos. Politologijos kilmė, istorinė raida. Visuomeninė politikos ir valdžios prigimtis. Politika ir valdžia. Valdžios etapai. Valstybės kilmės teorijos. Politiniame valdyme naudojami metodai ir priemonės. Politologijos objektas. Daosistai (Senovės Kinų filosofinė mokykla (V a. pr. kr.). Pagrindinė mintis – gyvenimas žemėje nereikšmingas, neverta dėti pastangų, nes pagrindinis gyvenimas – anapus. Politologija.
10

Politologijos konspektas glaustasparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Politikos mokslo objektas ir politikos samprata. Politikos mokslo ištakos ir raidos etapai. Pagrindinės politikos mokslo kategorijos. Galia.autoritetas. Legitimumas. Galios pasiskirstymo visuomenėje modeliai. Autoritetas ir legitimumas tiesiogiai siejami su valdzia., totalitarizmas ir autoritarizmas - samprata, totalitarizmas pagrindiniai bruožai ir tipai autoritarizmas pagrindiniai bruožai ir tipai. Totalitarizmas ir masės. Totalitarizmas ir masės. Masių atsiradimo xxa. Priežastys. Antikinės ir šiuolaikinės demokratijos skirtumai. Antikinės. Pliuralistinis demokratijos modelis. Poliarchija. Elitistinis demokratijos modelis. J.Schumpeterio demokratijos teorija. Institucijų sąrangos modeliai. Institucijų sąrangos modelis parlamentinė, prezidentinė ir pusiau prezidentinė sistemos. Politinės partijos ir partinės sistemos. Politinių partijų klasifikavimas, sistemos. Partinių sistemų klasifikacija. Lietuvos partinė sistema. Interesų grupių samprata, sandara, ir funkcijos. Bruožai, būdingi interesų grupėms. Almond taip pat išskyrė 4 interesų grupių tipus. Janda, berry ir goldman tipologija apima interesų grupių funkcijas politinėje sistemoje išskyrus lobistinę veiklą, kuri žymi greičiau veiklos būdą. Interesų grupių ir valstybės sąveikos modeliai. Interesų grupės lietuvoje. V. Rinkimų sistemos. Mažoritarinė, proporcinio atstovavimo ir mišri rinkimų sistemos. Liberalizmas. Konservatizmas. Konservatyvizmo bruožai. Socializmas. Šiuolaikinis konservatyvizmas. Komunistų partijos manifestą. Marksizmas. Marksizmo bruožai. Klasikinis liberalizmas. Klasikinio liberalizmo atgimimas. Svarbiausi liberalizmo politinės teorijos bruožai.
0

Politologijos mokslo konspektasparsisiųsti


Lapų skaičius: 32
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Politikos mokslo objektas ir politikos samprata. Politikos mokslo ištakos ir raidos etapai. Pagrindinės politikos mokslo kategorijos. Galia, autoritetas ir legitimumas. Galios formos. Autoritetas ir legitimumas. Galios pasiskirstymo visuomenėje modeliai. Totalitarizmas ir autoritarizmas – samprata, pagrindiniai bruožai ir tipai. Antikinės ir šiuolaikinės demokratijos skirtumai. Pliuralistinis demokratijos modelis. Poliarchija. Elitistinis demokratijos modelis. J. Schumpeter demokratijos teorija. Institucijų sąrangos modeliai. Parlamentinė, prezidentinė ir pusiau prezidentinė sistemos. Prezidentinės ir parlamentinės valdymo sistemos perskyra. Prezidentinio valdymo privalumai ir trūkumai. Pusiau prezidentizmas. Lietuvos partinė sistema. Interesų grupių samprata, sandara, tipologija ir funkcijos. Interesų grupių neigiamos veiklos bruožai. Interesų grupių ir valstybės sąveikos modeliai. Interesų grupės Lietuvoje. Vi. Rinkimų sistemos. Mažoritarinė, proporcinio atstovavimo ir mišri rinkimų sistemos. Kaip balsai tampa vietomis? Ką rinkėjai išrenka? Rinkimų sistemos poveikis partijų skaičiui. Vii. Politinė kultūra. Empirinė g. Almondo ir s. Verbos politinės kultūros samprata. Gyventojų politinių nuostatų poveikis demokratijos stabilumui. Materialistinės ir postmaterialistinės politinės vertybės: ingleharto teorija. Postmaterialistiniai tikslai. VIII. Politinės doktrinos. Liberalizmas, konservatizmas, socializmas ir marksizmas.
0

Politologijos samprataparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Politologijos samprata. Kas yra politologija? Politologijos objektas. Išvados. Visai laikais, o ypač dabar, politika turi svarbią reikšmę, o kartais ypatingą įtaką ne tik žmonių gyvenimui, bet tautoms. Ji netrūkstamai yra susijusi su žmonijos civilizacijos pagrindais. Pasak Aristotelio, didžiausio antikinio proto, politika esti žmoguje kaip socialinė esybė, kuri pilnavertei sugeba gyventi tik kolektyve, visuomenėje ir „pasmerktas“ bendrauti su kitais žmonėmis.
Šiomis dienomis politinės žinios ir kultūra yra reikalingos kiekvienam žmogui, nepriklausomai nuo jo profesinio statuso, kadangi gyvendamas visuomenėje jis neišvengiamai privalo bendrauti su kitais žmonėmis ir valstybe. Asmenybei neturint tokių žinių yra rizika tapti politikos žaidime tapti iškeičiama moneta, virsti manipuliavimo objektu ir priklausomu nuo aktyvesniu individu politiniuose santykiuose.
0

Populistinių partijų populiarumo priežąstysparsisiųsti


Lapų skaičius: 23
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Partijų kūrimasis lietuvoje. Lietuva – palanki terpė kurtis partijoms.neišprususi visuomenė. Daugiapartinė sistema. Situacijos šalyje išnaudojimas. Nusivylimas esama valdžia. Žiniasklaidos įtaka populistinių partijų populiarumui. „vieno žmogaus partija”. Rinkėjo balso kaina. Išvados. Santrauka. Literatūra. Populizmas – tai veikimo strategija, turinti tikslą paveikti žmonių jausmus, ir sudaro prielaidas abejoti esamomis politinėmis partijomis bei jų veikla, jų vertybėmis bei priimamais sprendimais. Rinkėjų palaikymą siekiama „papirkti“ dalijant pažadus, tačiau neturint tikslingo ir racionalaus jų įgyvendinimo plano. Remiantis tokia strategija yra bandoma sužavėti žmones ir sukurti geresnės ateities viziją, kuri negali tapti realybe, nes dažnai tai yra tiesiog neįmanoma. Gaila, bet toks tuščių pažadų žarstymas yra veiksmingas, ir tokiu būdu formuojama nuomonė veikia mases, kurios labai greitai susižavi įvairiomis dalijamomis dovanėlėmis ar lankstinukais su pavaizduotu geresniu gyvenimu. Partija yra suprantama kaip tam tikras žmonių susivienijimas siekiantis aktyviai dalyvauti visuomeninėje veikloje bei valstybės valdyme. Politinės partijos samprata yra suformuluota Lietuvos Respublikos Seimo išleistame Lietuvos Respublikos Politinių partijų įstatymo antrame straipsnyje,[5] kuris teigia, kad politinė partija yra savo pavadinimą turintis, pagal šį įstatymą įsteigtas viešasis juridinis asmuo, kurio tikslas – tenkinti savo narių politinius interesus, padėti išreikšti Lietuvos Respublikos piliečių politinę valią, siekti dalyvavimo įgyvendinant valstybės valdžią ir savivaldos teisę.
0

Portugalijos politinė sistemaparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Portugalijos istorija. Portugalijos politika. Portugalijos valdimo forma. Portugalijos sąntvarka. Išvados. Literatūra. Portugalija,- labiausiai nuo Lietuvos nutolusi Europos valstybė, - yra Pirėnų pusiasalio vakarinėje dalyje. Jos pakrantėje esantis Rokos ragas - tolimiausias Europos taškas vakaruose. Kraštas užima tik 1/6 pusiasalio. Iš vakarų ir pietų jos krantus skalauja Atlanto vandenynas, o šiaurėje ir rytuose ji turi sieną su Ispanija. Į Portugalijos sudėtį įeina Atlanto vandenyno Azorų ir Madeiros salos (3 400 km2).Portugalija - miškais apaugusių kalvų, smėlėtų paplūdimių, alyvmedžių giraičių. Portugalija, šalis, kurios istorija garsi jūrų kelionėmis ir atradimais, driekiasi Pirėnų pusiasalyje palei Atlanto vandenyną. Portugalų kalba porta reiškia “vartai” ar net “vartai į jūrą”. Portugalijos vardas yra kilęs iš šalies šiaurėje esančio Porto miesto vardo, o Atlanto vandenyno pakrantė toje vietoje buvo vadinama portukale. Kadangi toje vietoje prasidėjo šalies rekonkista nuo arabų, taip imta vadinti ir visą šalį. Trumpai apie Portugalija Plotas: 92 082 km 2 Gyventojai: 10 470 000 (114 žm./km2) Valdymo forma: Prezidentinė respublika Kalba: Portugalų Tikyba: Katalikų Piniginis vienetas: euras Sostinė: Lisabona (apie 1 ml gyv. ) Kiti miestai: Portas, Amadora
0

Regioniniai konfliktaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 34
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įžanga. Konfliktai. Etniniai konfliktai. Karas ir kariniai konfliktai. Konfliktų reguliavimas. Terorizmas. Politinis terorizmas. Kova su terorizmu. Terorizmo rūšys. Nacionalinis terorizmas. Religinis terorizmas. Valstybinis terorizmas. Kairiojo sparno terorizmas. Dešiniojo sparno terorizmas. Anarchistinis terorizmas. Partizaniniai judėjimai. Išvados. Literatūra. Darbo tema – „Regioniniai konfliktai“. Pasirinkau šią užduotį, norėdamas daugiau sužinoti apie valstybių tarpusavio santykius, nuo seno tarp jų besitęsiančius konfliktus, jų priežastis, reguliavimo būdus. Mane taip pat labai sudomino dabar gan aktualus ir didelę įtaką tarptautinei politikai darantis reiškinys – terorizmas. Sparčiai keičiantis tarptautinei sistemai, augant valstybių ir jose esančių gyventojų skaičiui ir dėl visuotinės globalizacijos procesų, daugėja ir regioninių konfliktų, trikdančių valstybių bendradarbiavimą, ekonominį ir kultūrinį vystymąsi, ir netgi nusinešančių daugybę gyvybių bei sunaikinančių žmonijos kultūrines vertybes. Tapo svarbu išmokti identifikuoti šiuos konfliktus, nustatyti jų rūšį ir juos sureguliuoti.
0

Rinkėjų elgesys Lietuvoje. Kas lemia rinkėjų apsisprendimą rinkimuoseparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Rinkėjai yra pagrindinis demokratinių rinkimų elementas, be kurio būtų neįmanoma išrinkti atstovaujamosios valdžios pareigūnų, jie yra demokratijos pagrindas. Jų elgesys įvairiose demokratinėse pasaulio valstybėse yra labai nevienodas. Tai priklauso nuo įvairių ekonominių ir socialinių faktorių. Rinkėjų elgesys yra skirtingas ne tik skirtingose valstybėse, bet net ir tos pačios valstybės skirtingose rinkimų apygardose. Koks yra rinkėjų elgesys Lietuvoje mes galim sužinoti nagrinėdami jau įvykusius po nepriklausomybės atkūrimo rinkimus. Kad atskleisti šią temą reikėtų išskirti įvairius rinkėjų dalyvavimo veiksnius, juos detaliai išnagrinėti ir jų pagrindu pateikti išvadas. Tačiau vienas dalykas yra kalbėti apie piliečių dalyvavimą ir pasirinkimą stabiliose demokratijose ir kitas dalykas – pokomunistinėse.
0

Rinkimaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Cenzų tipai. Rinkimų sistemos. Rinkimų organizavimas. Išvados. Literatūra. Rinkimai, kuriuose dalyvauja visi valstybės piliečiai ir kurių rezultatai turi nepaprastai didelę svarbą visam vyriausybės ir jos politikos likimui, atsirado palyginti neseniai, tik 18 amžiaus pabaigoje – 19 amžiaus pradžioje, pradėjus įgyvendinti demokratinį valstybės valdymo būdą.
Pagrindinis demokratinio valdymo principas yra tas, kad visa valdžia priklauso žmonėms, tautai. Tačiau tauta savo valdžią įgyvendina netiesiogiai, o per renkamus atstovus ( kandidatus ) .Taigi rinkimų paskirtis yra demokratijos įgyvendinimas, tautos atstovų išrinkimas ir valstybės vyriausybės suformavimas. Rinkimų procedūros metu valstybės piliečiai – rinkėjai iš daugelio pasiūlytų kandidatų išsirenka tuos asmenis, kuriais labiau pasitiki, patiki atstovų iki rinkiminiais pažadais ir sutinka suteikti jiems teisę valdyti valstybę .
Rinkimai remiasi ir yra demokratiški tik tada, kada nėra pažeidžiamos rinkimų teisės bei rinkime dalyvauja tik tos valstybės piliečiai.
Rinkimai – gana sudėtinga procedūra, ištisas įvairių vienas po kito einančių veiksmų procesas.
0

Rinkimų sistemų lyginamoji analizėparsisiųsti


Lapų skaičius: 26
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Rinkimai ir jų charakteristika. Rinkimų sąvoka ir jų ypatybės. Rinkimų organizavimo procesas. Rinkimų sistemos. Mažoritarinė (daugumos) rinkimų sistema. Proporcinė rinkimų sistema. Mišri rinkimų sistema. Rinkimų sistemų proporcingumas. Rinkimai ir jų sistemos lietuvos kontekste. Lietuvos rinkimai ir jų sistemų raida ssrs sudėtyje. Lietuvos rinkimų raida atgavus nepriklausomybę. Lietuvos respublikos prezidento rinkimai ir jų ypatybės. Piliečių įtaka rinkimams ir įstatymų leidybai. Išvados. Summary. Literatūros sąrašas. Rinkimai yra vienas iš svarbiausių valstybės valdžios legitimacijos būdų. Rinkimų sistema tai mechanizmas, kuris įgalina rinkėjų preferencijas išreikšti balsais ir pagal šiuos balsus paskirstyti mandatus renkamajame valdžios organe. Išreikšti savo nuomonę politiniais klausimias ir pateikti argumentus. Išanalizuoti mokslinę literatūrą, įstatymus, Konstituciją, bei kitus šaltinius susijusius su rinkimais. Atskleisti rinkimų sistemų trūkumus ir privalumus, remiantis kitų mokslininkų nuomone ir darbais. Palyginti kaip keitėsi rinkimai, laikotarpyje nuo SSRS iki šių dienų. Įvertinti Lietuvos mišriosios rinkimų sistemos ypatybes. Šio darbo tikslas- išnagrinėti ir palyginti rinkimų bei jų sistemų ypatybes. Atkreipti dėmesį į Lietuvos rinkimų raidą, lyginant ją su Sovietų Sąjungos rinkimų raida. Taip pat nusakyti Lietuvos Respublikos rinkimų organizavimo dėsnius, valstybės piliečių vaidmenį visuomeniniame politiniame gyvenime, prezidento rinkimų ypatybes.
0

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557