top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Valdymo struktūrosparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Turinys. Įvadas. Linijinė valdymo struktūra.privalumai. Trūkumai. Funkcinė valdymo struktūra.privalumai.trūkumai. Linijinė-funkcinė valdymo struktūra.privalumai.trūkumai. Matricinė valdymo struktūra.privalumai.trūkumai. Išvados. Literatūros sąrašas. Šiais laikais atsiranda vis daugiau žmonių norinčių steigti įvairias įmones ar organizacijas. Į rinką įsilieti yra gana sudėtinga ir tai atlikti geba ne kiekvienas. Kad sugebėtum sukurti produktyvią įmonę, reikia išanalizuoti daugelį jos kūrimo aspektų. Vienam asmeniui atlikti visą darbą yra labai sudėtinga, nes tuomet jis turi sugebėti valdyti visas operacijas, o tai neįmanoma nei fiziškai nei psichologiškai. Tokiu atveju yra pasitelkiama kitų asmenų pagalba, kurie nusimano vienokioje ar kitokioje srityje. Žmonės gali jungtis į grupes, kurios skiriasi savo paskirtimi ir vieta organizacijoje, taip lengviau ir produktyviau atliekamas darbas. Kai žmonių yra daugiau, jie reikalauja tam tikro susijungimo, pasiskirstymo pagal savo sugebėjimus, norus ir galimybes. Tokių grupelių, kurios skiriasi savo vieta ir paskirtimi, susikurimas yra organizacijos struktūrizavimo pagrindas. Taigi valdymo struktūrą galima apibrėžti taip – tai žmonių ir priemonių vienijimosi procesas siekiant organizacinių tikslų. Šiek tiek kitaip šį apibrėžimą formuoja kiti autoriai, jie teigia, kad organizacijos struktūra yra tarpusavyje susijusių elementų ir jų sistemų, užtikrinančių komercinės ūkio veiklos vykdymą, vartotojų poreikių tenkinimą ir kitų tikslų įgyvendinimą, visuma.
0

Valdymo struktųros charakteristikų analizėparsisiųsti


Lapų skaičius: 13
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Darbo pasidalinimas UAB Miško darbai vertiklaliai. Darbo pasidalijimas UAB Miško darbai horizontaliai. Darbų specializacija. Kooperavimasis. Darbo projektavimas. Valdomumo norma. Valdymo lygiai UAB Miško darbai. Organizacijos hierarchija. Galia ir valdžia organizacijoje. Delegavimas ir centralizacijos lygis organizacijoje. Koordinavimo mechanizmai organizacijoje. Organizacijos formalizacija. Formalios ir neformalios organizacijos santykis. Organizacijos pokyčių valdymas. Išvados. Darbo pasidalinimas UAB Miško darbai vertiklaliai. UAB Miško darbai darbas dalijamas į sudedamąsias dalis, tiek horizontaliai tiek vertikaliai. Tad aprašysiu, kaip šis pasidalijimas vyksta vertikaliai. Kiekvienas vadovas, nepaisant, kurio jis lygio yra atsakingas už tam tikrą veiklą. Aukščiausio lygio vadovas, tai yra direktorius, kuris kartu yra ir įmonės savininkas, suteikia nurodymus žemesnio lygio vadovams, tai yra direktoriaus pavaduotojams, kaip ir ką reikia daryti ir kaip sėkmingai dirbti, kad nekiltų nesklandumų. Direktoriaus pavaduotojai atieka jiems direktoriaus pavestus darbus, o kiti darbai, kurie nėra jų kompetencijos srityje, perduodami pavaldiniams, tai yra žemesnio lygio vadovams, taip ši grandinė veiksmų tęsiasi tol kol pasiekiamas žemiausias organizacijos struktūros lygis ir darbai jame būna padaryti iki galo. Taigi, galime drąsiai teigti, jog visi skyriai dirba gerai ir papildo vienas kitą. Yra išskiriami trys vertikalaus darbo pasidalinimo būdai. Pagal hierarchijos aukštį. Pagal kontrolės apimtį. Pagal centralizacijos laipsnį. Taigi vienokiu ar kitokiu būdu šie rodikliai susiderina tarpusavyje ir įmonė dirba kaip darni sistema. Darbo pasidalijimas UAB Miško darbai horizontaliai. Horizontalusis pasidalijimas įmonėje vyksta taip pat sklandžiai, kaip ir vertikalusis pasidalijimas. Kiekvienoje organizacijos struktūros pakopoje viskas vyksta organizuotai. Kiekvienas to paties lygio vadovas ir pavaldinys žino ką jam reikia daryti ir kokios jo...
0

Valiutų kursai ir tarptautinė valiutų rinkaparsisiųsti


Lapų skaičius: 25
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Šio darbo pagrindinis tikslas – paaiškinti, kas tai yra valiutų kursai ir kokie jie gali būti, taip pat apie tai, kas yra tarptautinė valiutų rinka. Aprašant valiutų kursus iš pradžių bus rašoma apie tai, nuo ko jie priklauso ir kaip susiformavo. Valiutų kursai gali būti lankstūs ir fiksuoti, realieji ir nominalieji, reguliuojami ir laisvai plaukiojantys. Be šių visų kursų rūšių bus aprašyti ir šiuolaikinėje pasaulio rinkoje pripažįstami valiutų kursai. Taip pat bus paminėtos tarptautinę valiutų rinką įtakojančios pagrindinės finansinės institucijos ir peržvelgta kai kurių jų veikla pasaulinėje valiutų ir finansų sferoje. Šalia aprašytos pagrindinės kursinio darbo temos, bus panagrinėta Lietuvai aktuali, besiruošiant reformuoti šalies pinigų politiką ir Lietuvos banko veiklą, problema – lito kurso režimo pasirinkimas.Įvadas. Valiutų rinka.esminiai forex rinkos ypatumai.maržinės prekybos sistema. Valiutų kursai.nuo ko priklauso valiutų kursai.lankstus valiutos kursas.fiksuotas valiutos kursas.realusis ir nominalusis valiutų kursai.reguliuojami ir laisvai plaukiojantys valiutų kursai.šiuolaikinių valiutos kursų rūšys. Tarptautinė valiutų rinka. Pagrindinę tarptautinę finansų ir valiutų veiklą reglamentuojančios institucijos. Išvados. Literatūros sarašas. Šio darbo pagrindinis tikslas – paaiškinti, kas tai yra valiutų kursai ir kokie jie gali būti, taip pat apie tai, kas yra tarptautinė valiutų rinka. Aprašant valiutų kursus iš pradžių bus rašoma apie tai, nuo ko jie priklauso ir kaip susiformavo. Valiutų kursai gali būti lankstūs ir fiksuoti, realieji ir nominalieji, reguliuojami ir laisvai plaukiojantys. Be šių visų kursų rūšių bus aprašyti ir šiuolaikinėje pasaulio rinkoje pripažįstami valiutų kursai. Taip pat bus paminėtos tarptautinę valiutų rinką įtakojančios pagrindinės finansinės institucijos ir peržvelgta kai kurių jų veikla pasaulinėje valiutų ir finansų sferoje. Šalia aprašytos pagrindinės kursinio darbo temos, bus panagrinėta Lietuvai aktuali, besiruošiant reformuoti šalies pinigų politiką ir Lietuvos banko veiklą, problema – lito kurso režimo pasirinkimas.
6

Valstybinio socialinio draudimo strateginio valdymo ciklo realizavimo ypatybėsparsisiųsti


Lapų skaičius: 27
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Teorinė dalis. Strateginis valdymas. Išorinė aplinkos analizė. Vidinė aplinkos analizė. Ssgg analizė. Strateginės alternatyvos. Sprendimų priėmimo būdai. Sprendimų priėmimo metodai. Strateginių alternatyvų įgyvendinimo principai. Tyrimų dalis. Politiniai veiksniai. Ekonominiai veiksniai. Socialiniai veiksniai. Technologiniai veiksniai. Vidinė analizė. Ssgg analizė. Projektinė dalis. Organizacijos vizija, misija, strateginiai tikslai. Strateginės alternatyvos. Alternatyvų įvertinimas. Strategijos parinkimas. Pasirinktos strategijos aprašymas. Veiksmų planas. Išvados. Literatūros sąrašas. Visais žmogaus gyvenimo ir veiklos periodais didelę reikšmę turi baimės jausmas, siekimas būti saugiu, apsaugoti savo artimuosius, savo turtą. Jau nuo senų laikų žmonės savo saugumui, galimų rizikų sumažinimui ėmė taikyti įvairius draudimo elementus ir formas. Socialinis draudimas, kaip ir lemtis, lydi žmogų ilgiau negu visą jo gyvenimą – nuo dar negimusio kūdikio, kuris kartu su motina yra apdraustas, iki jau mirusio žmogaus, nes jį laidojęs asmuo gauna išmoką. Valstybinio socialinio draudimo sistema pagrįsta solidarumo principu: dirbantys žmonės, mokėdami įmokas, remia pensininkus, invalidus, bedarbius. Taigi fondo biudžetas priklauso nuo įmokų, o įmokos - nuo valstybės ekonominės būklės, dirbančiųjų skaičiaus, darbo užmokesčio dydžio, pagaliau - nuo jas mokančiųjų sąžiningumo. Mano nuomone, ši tema yra aktuali tuo jog jei neegzistuotų draudimo apsauga, tai dalis nelaimės ištiktųjų būtų nustumti į skurdą ir tuo pačiu taptų našta visuomenei. Todėl socialiniu požiūriu draudimą galima vertinti kaip žmogaus gerbūvio, prisitaikymo bei turtinių skirtumu tarp atskirų visuomenės sluoksnių mažinimo priemonę. Ekonominiu požiūriu draudimas yra būtina šalies vidaus vystymosi ir klestėjimo sąlyga. Jei nebūtų draudimo daugumos projektų tektų atsisakyti, vargu, ar bankai ryžtųsi juos kredituoti.
0

Valstybinio turto privatizavimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 29
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Teorinė palis. Privatizacija. Privatizacijos sąvoka. Privatizacijos esmė. Valstybinių įmonių privatizavimas. Valstybinių įmonių privatizacijos metodai. Viešasis akcijų pardavimo mechanizmas. Tiesioginis akcijų pardavimas. Nauji privatūs indėliai į valstybinių. Įmonių aktyvus. Valstybinės įmonės padalinių. Turto pardavimas. Valstybinių įmonių reorganizavimas. Akcijų išpardavimas įmonės dirbantiesiems. Nuomos ir vadybos kontraktai. Praktinė dalis. Nuo plano prie rinkos ekonomikos. Valstybinio turto privatizavimas lietuvoje. Pirmasis privatizavimo etapas. Antrasis privatizavimo etapas. Apibendrinimas. Išvados. Literatūra. Lietuva – viena iš pirmųjų postkomunistinių šalių, kuri ėmėsi dideliu mastu valdyti ir privatizuoti valstybės bei savivaldybių turtą. Ši ekonominė reforma buvo reikalinga tam, jog Lietuva nuo planinės ekonomikos pereitų prie laisvos rinkos ekonomikos. „Ekonominė reforma – naujos ūkio sistemos įkūnijimas Respublikos įstatymuose, svarbiausi nuostatai ir įgyvendinimo principai.“. Taip ekonominę reformą apibrėžia V.Bagdonas. Praktika rodo, jog ekonomika efektyviai funkcionuoja esant šioms prielaidoms: vyraujant privatinei nuosavybei ir ūkinės – komercinės veiklos formų įvairovei; visų rūšių rinkoms; laisvoms rinkos kainoms; dideliam nacionalinės ekonomikos atvirumo laipsniui; demokratinei politinei sistemai. Visos šios prielaidos neatsiejamos nuo privataus kapitalo egzistavimo. Privatizacija yra kolektyvizavimo (nacionalizavimo) priešingybė. Plačiąja prasme tai reiškia privačios nuosavybės atkūrimą, siaurąja – kolektyvizuotų materialinių išteklių perleidimą iš valstybės kontrolės į privačias rankas. Šis ekonominis procesas nėra galutinis tikslas. Pagrindinis tikslas yra rinkos ekonomika. Privatizacija yra tik priemonė šiam tikslui pasiekti. Būtent tikslo siekis ir tapo privatizacijos priežastimi Lietuvoje. Darbo tikslas: išnagrinėti valstybinio turto privatizavimą, jo praktiką Lietuvoje. Uždaviniai. • Išnagrinėti privatizavimo teoriją. • Išsiaiškinti privatizavimo būtinybę nepriklausomoje Lietuvoje. • Apžvelgti privatizavimo eigą nepriklausomoje Lietuvoje. • Atskleisti privatizavimo dinamiškumus Lietuvoje. Išvados: Privatizavimo būdų ir metodų yra teorijoje yra labai daug, tačiau dažniausiai praktikoje persipina, naudojamos įvairios jų kombinacijos, kurios parenkamos pagal privatizuojamo objekto didį ir įvairius ekonominius rodiklius. • Privatizavimas yra pagrindinė priemonė siekiant rinkos ekonomikos. Privataus kapitalo įmonės savo veiklą vysto efektyviau ir geriau nei valstybinės. • Planinės ekonomikos metu Lietuvoje nebuvo kapitalistinių santykių, visas gamybinis kapitalas buvo sutelktas valstybės rankose.
10

Valstybinis verslo reguliavimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 25
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Užsienio patirtis, įrodanti reguliavimo žalą. Reguliavimo priemonės. Valstybės parama verslui. Verslo aplinka lietuvoje. Mokesčių našta. Licencijos. Alkoholio gamybos reguliavimas. Konkurencija. Valstybinis verslo reguliavimas, Lietuvai tapus EU. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra. Ankstesniais laikais (maždaug iki monopolijų įsiviešpatavimo) valstybių finansines sistemas dažniausiai sudarė dvi grandys : valstybės finansai ( biudžetas) ir vietniai finansai. Plečiantis valstybės funkcijoms ir kylant naujoms ekonominiams bei finansiniams uždaviniams , teko didinti ir finansinių ištejklių manevringumą. Del to kūrėsi naujos finansines grandys ir institucijos iškilusiems uždaviniams spresti. Išsivysčiusiujų užsienio šalių pagrindines finansinės sistemos grandys yra šios. Valstybės fiinansai. Vietiniai (teritoriniai) finansai. Specialūs vyriausybiniai fondai. Įmonių ir organizacijų finansai.
0

Vartotojų elgsenaparsisiųsti


Lapų skaičius: 17
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Vartotojų elgsenos apibūdinimas. Vartotojų tipai ir pagrindiniai vartotojų elgsenos bruožai. Vartotojų asmeniniai veiksniai ir jų įtaka elgsenai. Vartotojo sprendimo priėmimo procesas. Konkurenciniai vartotojų elgsenos tyrimo, jos supratimo ir pritaikymo praktikoje privalumai. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas. Dėl sumaišties rinkoje iškilus krizei, dėl pasikeitimų vartotojų elgsenos svarbu išsiaiškinti, kas keičia ir lemia vartotojų elgseną. Darbo objektas: vartotojų elgsenos apibūdinimas. Darbo tikslas: įvertinti, vartotojų elgseną lemiančias priežastis. Darbo uždaviniai. Vartotojų elgsenos apibūdinimas. Išskirti vartotojų tipus ir elgsenos bruožus. Apibūdinti vartotojų asmeninius veiksnius. Aprašyti vartotojo sprendimo priėmimo procesą. Vartotojų elgesnos tyrimo praktikoje privalumų aprašymas. Darbo metodai: mokslinės literatūros ir internetinių straipsnių duomenų apžvalga ir analizė.
0

Vartotojų elgsenaparsisiųsti


Lapų skaičius: 29
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Vartotojų elgsenos sąvokos, apibrėžimai. Vartotojų elgsenos samprata. Vartotojų elgsenos modeliai. Vartotojų tipai ir pagrindiniai vartotojų elgsenos bruožai. Aplinkos veiksnių įtaka vartotojų elgsenai. Grupė, jos samprata. Grupių įtaka. Šeimos narių įtaka pirkiniams. Kultūros samprata ir jos reikšmė vartotojų elgsenai. Vartotojų asmeniniai veiksniai ir jų įtaka elgsenai. Vartotojo asmenybė. Informacijos suvokimas ir pertvarkymas. Informacijos suvokimo svarba vartotojui. Informacijos priėmimo ir pertvarkymo procesas. Vartotojų sprendimo priėmimo procesas. Vartotojų sprendimai ir jiems įtakos turintys veiksniai. Vartotojų sprendimo priėmimo etapai. Vartotojų sprendimo proceso sudedamosios dalys. Vartotojų elgsenos analizės taikymas praktikoje. Išvados. Literatūros sąrašas. Istorinės vartotojų elgsenos kaip mokslo šaknys glūdi marketinge. Gana ilgai marketologus domino ne vartojimo, o pirkimo procesas, nes buvo rūpinamasi galutiniais rezultatais – pardavimais, o ne veiksniais, kurie daro įtaką siekiant to rezultato. Vartotojo elgsenos studijos yra vienos iš marketingo krypčių, įgalinančių padėti pažinti vartotoją, pirkėją, klientą ir kartu įmonei kryptingiau veikti, ypač siekiant vartotoją paveikti arba mėginti jo elgseną keisti. Vartotojų elgsenos tyrimo srityje aktyviai dirba ir sociologai,psichologai,teisininkai ir kiti specialistai. Įvairiapusis domėjimasis elgsena neleidžia šios sąvokos traktuoti vienareikšmiškai .
10

Veiklos planiniai ekonominiai rodikliai ir rezultataiparsisiųsti


Lapų skaičius: 20
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Planuojamos parduoti produkcijos apimtis. Planuojamų pagaminti gaminių skaičius. Darbuotojų skaičius. Pagrindinių medžiagų poreikis produkcijai pagaminti. Išlaidos pagrindinėms medžiagoms produkcijai gaminti. Būtinos įsigyti pagrindinės medžiagos per pusmetį. Pagrindinių darbininkų darbo užmokestis ir socialinio draudimo įmokos. Pagalbinių darbininkų (laikininkų) darbo užmokestis ir įmokos socialiniam draudimui. Administracijos ir kitų darbuotojų darbo užmokestis ir įmokos socialiniam draudimui. Gamybinių patalpų plotas. Bendras patalpų plotas. Elektros energijos poreikis ir išlaidos varikliams varyti. Elektros energijos poreikis ir išlaidos patalpoms apšviesti. Ilgalaikio turto nusidevėjimas ir amortizacija. Netiesioginės gamybos išlaidos. Vieno gaminio gamybinė savikaina. Planuojamos parduoti produkcijos gamybinė savikaina. Įmonės veiklos sąnaudos. Vieno gaminio komercinė savikaina. Atskirų gaminių pelningumas. Įmonės bendrasis ir grynasis pelnas. Įmonės bendrasis ir grynasis pardavimų pelningumas. Išvados. Kursiniame darbe yra nagrinėjama UAB „Žavesys“, kuri pradeda dirbti nuo 2003 metų liepos mėnesio, gamybinė veikla. Ši bendrovė siuva lengvus viršutinius drabužius moterims. Smulkiai išanalizavę informaciją, gauta atliktų tyrimų metu, apie situaciją rinkoje ir įmonės vidines galimybes, įmonės vadovai per pirmąjį savo veiklos pusmetį nutarė gaminti tik dviejų modelių drabužius: kostiumėlius ir sukneles.
0

Verslą kontroliuojančios institucijos Lietuvojeparsisiųsti


Lapų skaičius: 76
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Verslą kontroliuojančios institucijos lietuvoje. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Lietuvos respublikos vertybinių popierių komisija. Lietuvos respublikos vertybinių popierių komisija. Asocijuotos struktūros. Lietuvos nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija linava. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija. Ministerijos ir joms priklausančios institucijos. Valstybinė metrologijos tarnyba. Tatybos produkcijos sertifikavimo centras. Aplinkos apsaugos agentūra. Http://aaa.am.lt/. Ministerijos ir joms priklausančios institucijos. Pagrindiniai uždaviniai. Valstybinė mokesčių inspekcija. Lietuvos muitinė. Valstybės įmonė lietuvos prabavimo rūmai. Všį audito apskaitos ir turto vertinimo institutas. Valstybės įmonė indėlių ir investicijų draudimas. Pagrindinės funkcijos. Krašto apsaugos ministerija. Kultūros ministerija. Kultūros paveldo departamentas. Valstybinė lietuvių kalbos inspekcija. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija..
0

Paieška


bottom