top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Uždarosios akcinės bendrovėsparsisiųsti


Lapų skaičius: 32
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Reziumė. Įmonės veiklos analizė. Siūlomo projekto esmė. Įmonės pelno pokytis ir perspektyvos vekloje. Vidinė ir išorinė aplinkos įmonės analizė. Gamyklos perkėlimo įtaka lietuvai. Marketingo planas. Tikslinės rinkos parinkimas. Rinkos analizė. Marketingo rinkinys. Pardavimų prognozė. Gamybos planas. Gamybos procesas. Reikalingos gamybinės patalpos ir technologinė įranga. Gamybiniai pajėgumai. Žaliavos. Organizacinis planas. Juridinė įmonės forma. Organizacinė įmonės struktūra. Įmonės valdymo struktūra ir personalas. Finansinis planas. Lėšų poreikis ir finansavimo šaltiniai. Pelno (nuostolio) ataskaita. Balansas. Pinigų srautų ataskaita. Lūžio taško radimas. Sąnaudų prognozė. Rizikos įvertinimas. Išvados ir rekomendacijos. Literatūros sąrašas. Priedai. Šio verslo projekto esmė – iš Vokietijos Bremen miesto perkelti virvių ir lynų gamyklą į Lietuvoje esantį Utenos miestą ir tęsti gamybą. Projekto tikslas – sumažinti gaminamos produkcijos savikainą tam, kad įmonės savininkas galėtų gauti pelno iš investuotų lėšų ir išlaikytų esamus pirkėjus su tendencija pritraukti naujų. Projekto įvykdymas leistų sukurti apie 40 darbo vietų ir tuo nors šiek tiek sumažinti Utenoje esantį nedarbo lygį. Įmonės savininkas Henry Enns turi verslo vadybos, o direktorius Peter Houms ekonomikos išsilavinimą. Šios įmonės direktorius pats turi įkūręs gamyklą Lietuvoje, todėl jau turi patirties sėkmingam projekto vykdymui. Įmonės gamybos direktorė Eugenija Šaltenienė yra ilgai dirbusi kitoje gamybinėje įmonėje, todėl sukaupusi dešimties metų darbo patirtį šioje sferoje. Finansininkė Jolita Verkienė turi ketverių metų buhalterės bei dvejų metų vyriausiosios finansininkės darbo patirtį.
0

Užsienio šalių personalo valdymo patirtisparsisiųsti


Lapų skaičius: 3
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Užsienio šalių personalo valdymo patirtis. Erika Župerkienė Visose šalyse yra poreikis verbuoti, motyvuoti, atestuoti, kontroliuoti personalą. Tačiau PV politika įvairiose šalyse skirtinga. Yra skiriami pagrindiniai skirtumai: Kultūriniai veiksniai. Skiriasi požiūris į darbą, darbuotojo santykius su darbo grupe, sąžiningumo suvokimas įvairiose darbinėse situacijose, o taip pat darbo užmokesčio ir kitų materialinių paskaitų vaidmuo motyvacijoje. Įstatyminė bazė. Įvairiose šalyse skiriasi įstatymai ir instrukcijos dėl lygių galimybių užimtumo srityje, atleidimo tvarka, sveikatos apsauga ir saugumo reikalavimai, laikinų darbuotojų ir dirbančių nepilną darbo dieną teisinė apsauga, o taip pat ir kiti veiksniai nustatantys darbo santykius. Ekonominė šalies padėtis. Nedarbo lygis, ekonominio augimo tempai, konkurencingumo lygis vidinėse rinkose. Intensyvi konkurencija verčia taikyti lanksčią politiką ir nuolat ieškoti naujų personalo valdymo metodų, kurie galėtų padidinti organizacijos konkurencingumą. Santykių su darbuotojais sistema. Įtraukianti valstybės dalyvavimą sprendžiant darbo ginčus ir konfliktus, profsąjungų veiklos lygį, susiklosčiusius santykius tarp profsąjungų ir organizacijų-darbdavių. Valstybės vaidmuo užtikrinant profesinį-techninį mokymą Jei valstybė skiria mažai dėmesio darbuotojų mokymui, tai organizacijoms, turinčioms kvalifikuotų darbuotojų poreikį tenka jų paruošimui skirti daugiau lėšų nei organizacijoms.
0

Vadovavimas ir lyderiavimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 30
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Vadovas. Vadovo sąvoka. Vadovas - nebūtinai lyderis. Lyderis. Lyderio sąvoka. Vadovavimo koncepcija. Lyderiavimo koncepcija. Lyderis ir vadovas – skirtingi žmonės. Išvados. 1 priedas. 2 priedas. Literatūros sąrašas. Pastaruoju metu vis dažniau akcentuojama lyderiavimo svarba bet kurioje srityje. Tačiau taip pat dažnai lyderiavimas yra sutapatinamas su sėkmingu vadovavimu, geras – vadovas su tikru lyderiu. Tai yra žymi klaida, kadangi geras vadovas nebūtinai yra lyderis, o jo vadovavimas nėra lyderiavimo sinonimas. Lyderiavimo ir vadovavimo sutapatinimas yra aktuali šiandieninė problema, todėl šiame darbe ir yra siekiama šią problemą išspręsti, pateikiant esminius vadovavimo ir lyderiavimo skirtumus. Darbe atskirai pateikta vadovo ir lyderio sąvoka. Pirmu ir antru darbo skyriais išryškinamas šių dviejų sąvokų skirtingumas. Trečiame ir ketvirtame skyriuose yra pateikiamos vadovavimo ir lyderiavimo koncepcijos, siekiant pabrėžti esminius šių dviejų koncepcijų skirtumus. Darbo objektas – vadovavimo ir lyderiavimo koncepcijos, jų skirtumai. Darbo tikslas – pateikti vadovavimo ir lyderiavimo koncepcijas, pabrėžiant jų skirtumus ir akcentuojant vadovo ir lyderio, kaip atskirų dalyvių, esminius bruožus.
0

Vadovavimas, motyvavimas ir lyderiavimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 29
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Turinys. Įvadas. Vadybos mokslo raida. Vadovavimas.vadovavimo stiliai ir efektyvumas.situacinis požiūris į vadovaimą. Motyvavimas.motyvavimo svarba valdyme.motyvacijos teorijos.motyvavimo veiksniai ir užmokesčio formos. Lyderiavimas. Lyderių veiklos funkcijos. Lyderių tipai. Bihevioristinė lyderiavimo teorija. Lyderiavimas atsitiktinumų požiūriu. Charizmatinis lyderiavimas. Išvados. Litratūros sąrašas. Šiais laikais vadyba yra vis labiau populiarėjanti profesija. Tolygiai su jos populiarumu auga ir reikalavimai šios profesijos atstovams. Geras vadovas dabar privalo ne tik veikti atsižvelgiant į susidariusią padėtį bei prognozuoti ateitį, bet ir nuolat analizuoti organizacijos padalinių sąryšį, organizacijos ir išorinės aplinkos ryšius, žinoti, kad bet koks sprendimas vienaip ar kitaip paveiks visą organizaciją. Tačiau organizacijos veikla priklauso ne vien tik nuo vadovų. Nereikia pamiršti ir eilinių organizacijos darbuotojų. Kiekvienas iš jų privalo būti suinteresuotas dirbti, o tam reikalingos darbuotojų motyvacijos žinios, kurios yra neatskiriama vadovavimo teorijos pagrindų dalis. Turbūt negalėtume įsivaizduoti efektyviai dirbančios bendrovės, kurioje dirba žmonės be motyvacijos, spaudžiami tam tikrų įsipareigojimų. Darbuotojas savo darbo vietoje turi jausti moralinį komfortą, pasitenkinimą darbu, tik tada bus galima garantuoti efektyvius jo, tuo pačiu ir įmonės darbo rezultatus. Šių dienų problema yra būtent ta, kad dažnas iš mūsų dirba verčiamas aplinkybių, o ne todėl, kad tas darbas patiktų. Todėl vadovai privalo išmanyti motyvacijos teorijas, domėtis darbuotojais, jų poreikiais, stengtis juos įgyvendinti. Tada bus galima tikėtis gerų įmonės darbo rezultatų. Mano darbo tiklas yra plačiau paanalizuoti būtent vadovavimo funkciją ir kokią įtaką vadovavimui turi darbuotojų motyvavimas bei motyvacija. Be to atkreipsiu dėmesį į vieną iš svarbiausių gero vadovo bruožų, lyderiavimą.
0

Vadovavimo esmė ir vadovavimo stiliaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 18
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Vadovavimo esmė. Vadovavimo stiliaus samprata. Vadovavimo stilių klasifikacija. Charizmatinis vadovavimo stilius. Patriarchalinis vadovavimo stilius. Autokratinis vadovavimo stilius. Biurokratinis vadovavimo stilius. Demokratinis vadovavimo stilius. Kooperatinis vadovavimo stilius. Šiuolaikiniai vadovavimo stiliai. Transformacinį vadovavimą pasirinkęs vadovas. Transakcinį vadovavimą pasirinkęs vadovas. Transformacinis vadovavimas. Išvados. Literatūra. Įvadas. Vadovavimas tai vienas iš grupinių procesų, vykstančių organizacijose šalia kitų grupinių procesų, tokių kaip konfliktai, sprendimų priėmimas, darbuotojų įvertinimas, grupės dinamika, valdžios, įtakos panaudojimas. Būti organizacijos vadovu tai būti kompetetingu asmeniu, nustatančiu tikslus, kuriuos galima pasiekti kartu su pavaldiniais, turint vadovavimo žinių, įgūdžių ir atitinkamai naudojant vadovavimo stilių. Taigi asmenį, kuriam organizacija suteikė specialius įgaliojimus, priimta vadinti vadovu. (Kasiulis, Barvydienė, 1998). Vadovauti žmonėms mokslas ir menas. Susidūrus mažiausiai dviem žmonėms, siekiantiems panašaus tikslo, iš karto iškyla vadovavimo problema. Valdymo būtinumas egzistavo visais laikais. Referato tyrimo objektas: vadovavimas. Tikslas: pagrįsti vadovavimo svarbą. Keliami uždaviniai. Išsiaiškinti vadovavimo esmę. Išanalizuoti vadovavimo stilius. Vadovavimo esmė. Atlikdamas organizavimo funkciją vadovas numato bei paskirsto užduotis, kurias jo pavaldiniai turi įgyvendinti. Tačiau net parengus tikslų planą bei davus tikslius nurodymus, kaip atlikti darbą, pavaldiniai ne visada tai atlieka taip, kaip buvo norėta. Šių dienų personalo valdyme susiduriama su skirtingais, dažnai prieštaringais ekonominiais, politiniais ir individualiais tikslais. Visda egzistuoja didesnis ar mažesnis konfliktas tarp atskiro darbuotojo ir organizacijos lūkesčių. Todėl vadovui iškyla labai sudetinga užduotis vienaip ar kitaip išspręsti šį konfliktą. Paprastai pasirenkama viena iš dviejų...
0

Vadovavimo stiliaus įtaka organizacijos veiklaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 13
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Vadovas ir jo lyderiavimas. Vadovavimo stiliai. Reikalavimai vadovui. Vadovavimo stiliaus parinkimas. Įvertinant vadovo asmenybę. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Įvadas. Keistas dalykas yra vadovavimas. Tai kažkas, kuo planuoja užsiimti tik nedaugelis iš mūsų, ir visgi kiekvienas iš mūsų tam tikru metu vienaip ar kitaip tai daro. Nė vienas žmogus nesiims jokio, net menkiausio darbo, kurio nėra mokęsis, - tačiau kiekvienas mano esąs pasirengęs sunkiausiam iš darbų vadovavimui(Sokratas). Kalbant apie vadovavimo stilius tai visuma tarpusavyje susijusiu valdymo metodų, taisyklių ir elgsenos normų, naudojamų vadovo darbe, darančių įtaka darbuotojų elgesiui, bei skatinančių siekti organizacijos tikslų. Šiandieniniame pasaulyje vadovavimo stilių yra įvairių ir daug. Tačiau visus juos įvertinti šiame darbe nėra įmanoma. Nes egzistuoja daugybė teorijų ir koncepcijų, nagrinėjančių atskirus vadovavimo aspektus ir atspindinčių skirtingas tendencijas. Išsilavinimas, turima patirtis, netgi lytis daro vadovui didelę įtaką pasirenkant vadovavimo stilių. Nėra vieno geriausio vadovo tipo, visiems laikams ir tuo pačiu nėra visiems valdymo atvejams geriausio ir populiariausio stiliaus. Vienas vadovas gali pasiekti geriausių rezultatų kolektyve dirbdamas vienokiu, kitas kitokiu stiliumi, nes kiekvienu atveju yra skirtingos aplinkybės. Vadovas atliekant įvairius darbus yra ypatingas ir labai svarbus. Jo darbo veikla nelengva, bei reikalaujantis atsakomybės. Ne kiekvienas žmogus sugeba vadovauti. Norint būti geru vadovu reikia įdėti daug darbo, pastangų ir laiko. Metams bėgant keičiasi šalies išsivystymo lygis, kuriasi naujos įmonės, kinta vadovavimo stiliai, todėl vadovavimo problema tampa vis aktualesnė. Nuo vadovo pasirinkto darbo stiliaus, priklauso darbas įmonėje, jo efektyvumas, rezultatai. Kiekvienas vadovas yra suinteresuotas, kad jo įmonė klestėtų, įsitvirtintų rinkoje, ir gautų didesnį...
10

Vadovo ir lyderio problemaparsisiųsti


Lapų skaičius: 17
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Vadovo sąvoka apima tam tikrus artimai susijusius ir viena kitą papildančius vaidmenis: ▫ organizatoriaus funkciją; ▫ administratoriaus funkciją (planavimas ir kontrolė); ▫ specialisto funkciją. • Autoritetas – tai visuotinai pripažinta, neformali žmogaus įtaka. Skiriamos dvi autoriteto rūšys: autoritetas, įgyjamas kartu su pareigybiniu statusu (formalus) ir išsikovojamas paties vadovo (realus). Vadovas, kuris suranda tinkamą bendravimo su pavaldiniais stilių, greitai įgyja realų autoritetą. • Lyderis – tai žmogus, savo galiomis darantis įtaką aplinkiniams: ▫ geba sutelkti žmones sėkmingam tikslų realizavimui; Lyderis turėtų atlikti tris pagrindines funkcijas: ▫ Strateginę – įvardyti vystymosi kryptis; vizijos kūrimas; ▫ Taktinę – numatyti ir parinkti priemones strateginiam planui įgyvendinti; komandos formavimas; ▫ Tarpasmeninę – palaikyti grupės ir organizacijos moralę, sutelktumą ir įsipareigojimą; vizijos komunikavimas ir įkvėpimas. • Lyderis – asmuo, sukuriantis ir išlaikantis dominavimo, autoriteto ar įtakos poziciją grupėje. • Lyderiavimas – besitęsianti tarpusavio sąveika tarp autoritetingo asmens – lyderio ir socialinės aplinkos.
0

Vadovo vadovavimo stiliaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 12
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Turinys. Įvadas. Vadovas - kas tai? Vadovo darbas ir funkcijos. Vadovavimas ir lyderiavimas. Vadovo darbo stilius. Autokratinis vadovo darbo stilius. Demokratinis vadovo darbo stilius. Liberalinis vadovo darbo stilius. Vadovavimo stilių pobūdis. Stilių suderinamumas. Reikalavimai vadovui. Išvados. Literatūra. Įvadas. Kiekvieną kartą, kai norime gauti darbą kokioje tai įmonėje, kreipiamės į jos vadovą; iškilo kokių nors neaiškumų ar nesklandumų einame pas vadovą; reikia atstovauti įmonei, dalyvauti kokiuose nors posėdžiuose, pasitarimuose kviečiame vadovą; reikia priimti kokius tai sprendimus - čia taip pat iškyla vadovas ir pan. Taigi be vadovo jokia veikla, susijusi su daugiau kaip dviejų žmonių darbu, siekiant bendro tikslo neįmanoma. Valdymo būtinumas egzistavo visais laikais. Garsiosios Egipto piramidės ir kiti gilioje senovėje žmonijos sukurti stebuklai galėjo atsirasti tik koordinuotų, organizuotų pastangų pasekoje. Dabartiniu metu išsivysčiusiose Vakarų šalyse santykis tarp darbininkų ir valdančiojo personalo yra 2: 1, o ateityje kai kuriose srityse laukiamas Taigi vadovo vaidmuo organizacinėje veikloje, atliekant įvairius darbus yra ypatingas ir labai svarbus, o taip pat ir nelengvas bei reikalaujantis be galo didelės atsakomybės. Ne kiekvienas žmogus gali vadovauti. Būti geru vadovu reikia sugebėti; tai reikalauja daug darbo, pastangų ir laiko. Kylant šalies išsivystymo lygiui, kuriantis vis daugiau naujoms firmoms, individualioms įmonėms, vadovavimo problema tampa vis aktualesne, jai skiriama vis daugiau dėmesio, leidžiamos įvairios knygos, skirtos jau esamiems ir būsimiems vadovams, kuriose duodami įvairūs patarimai, pamokymai, kaip būti geru vadovu. Tai yra labai svarbu, nes su tuo glaudžiai susijęs ir pats darbas įmonėje, jo efektyvumas, našumas, rezultatai. O juk kiekvienas vadovas yra suinteresuotas, kad jo veikla būtų sėkminga, klestėtų įmonė, įsitvirtintų rinkoje, ją pripažintų visuomenė ir, žinoma, gautų kuo didesnį...
0

Vadovų atlyginimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Teorijos. Darbo užmokesčio nustatymas privačiame sektoriuje. Valstybės tarnautojų darbo užmokesčio nustatymas. Užsienio šalių vadovų apmokėjimas. Kaip įvertinti teisingą vadovo atlyginimą? Šiuo metu kyla daug ginčų viešąjame sektoriuje. Sunkmečiu valstybės kontroliuojamų įmonių vadovai gauna nuo 13 iki 25 tūkstančių litų algos, kai tuo tarpu šalies vadovai už visos valstybės valdymą gauna gerokai mažiau, kaip antai ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus mėnesinė alga neatskaičius mokesčių siekia tik 10 tūkstančių litų. Lietuva šiuo metu kontroliuoja beveik 300 įmonių. Ar iš tiesų visi valstybės įmonių vadovai verti tūkstantinių algų? Juk kai kurios bendrovės patiria milijoninius nuostolius, kurie dengiami iš bendro mokesčių mokėtojų biudžeto. Pasak milijonieriaus Arvydo Avulio prasti valstybinių įmonių rezultatai atsiranda dėl to, kad neretas vadovas neturi motyvacijos stengtis – vis tiek gaus algą. Kai kurie vadovai teigia, jog per mažai uždirba ir dirba iš entuziazmo. Privačiąjame sektoriuje vadovų atlyginimai priklauso nuo įvairiausių veiksnių, tokių kaip: įmonės veiklos, darbuotojų skaičiaus, pajamų prieaugio ir t.t.
0

Vadybaparsisiųsti


Lapų skaičius: 62
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: 1 tema. Sisteminis požiūris ir organizacija. Bendrosios sistemų teorijos idėjos. Bendroji sistemų klasifikacija (k. Bouldingas). Sisteminė analizė ir jos esmė. Sistema ir elementas, sistemas sudarančių elementų rūšys, sistemų klasės. Pagrindinės sistemų charakteristikos. Sistemų strukūrų klasės. Valdymo būdai proceso organizavimo požiūriu. Kartojimo ir diskusijų klausimai. 2 tema. Organizacija kaip socialinė ekonominė sistema. Organizacija kaip socialinė ekonominė sistema. Organizacijos gyvavimo etapai. Organizacijos viešajame ir privačiame sektoriuose. Grupių esmė ir ypatumai. Grupės samprata. Grupių klasifikavimas. Grupių vystimosi stadijos. Grupės tapimas komanda. Organizacija ir aplinka. Aplinkos aspektai: bendroji ir specifinė aplinka, jų įtaka organizacijai. Bendrosios aplinkos parametrų įtaka viešajai organizacijai. Specifinės aplinkos charakteristika. Kartojimo ir diskusijų klausimai. 3 tema. Organizacijos valdymas. Valdymo funkcijos. Sprendimų priėmimas ir parengimas. Planavimas. Planavimo funkcija. Organizavimo esmė. Organizacijos struktūros samprata ir valdymo lygiai. Valdymo struktūrų tipai. Struktūrų vaizdavimo būdai. Funkcinė valdymo struktūra. Štabinė struktūra. Matricinė kultūra. Valdymo centralizacija ir decentralizacija. Kontrolė. Kontrolės esmė ir turinys. Karojimo ir diskusijų klausimai. 4 tema. Valdymo metodai. Valdymo metodų esmė. Valdymo metodų grupės. Valdymo metodų privalumai ir trūkumai. Kartojimo ir diskusijų klausimai. 5 tema. Vadovas ir jo funkcijos. Vadovavimo teorijų analizė. Valdžia ir autoritetas (m. Folet). Valdžios formos (prievarta paremta valdžia, atlyginimu paremta valdžia, eksperto valdžia, pavyzdžio valdžia, teise paremta valdžia). Vadovavimo stiliaus turinys ir reikšmė. Vadovavimo stiliai. Keturios r. Laikerto vadovavimo stiliaus sistemos. Vadovavimo stiliaus turinys pagal v. Vrumą. Vadovo bruožai (silpno ir stipraus). Vadovo elgesį lemiantys veiksniai. Kartojimo ir diskusijų klausimai. 6 tema. Organizacijos raida. Situatyvinė teorija. Organizacinio vystymo ir strateginio valdymo teorijos. Motyvavimo ir vadovavimo teorijos. Sėkmingų organizacijų teorijos. Visuotinės kokybės valdymo teorija. Antreprenerinės organizacijos. Organizacijos kultūros teorija. Kartojimo ir diskusijų klausimai.
0

Paieška


bottom