top


Konspektai.com > Medicina
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Atvejo analizė ir slaugos planasparsisiųsti


Lapų skaičius: 16
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Nusiskundimai. Ligos anamnezė. Gyvenimo anamnezė. Darbingumo anamnezė. Apžiūra. Atvejo analizė ir interpretacija. Ligonio paruošimas laboratoriniams tyrimams, slaugytojo veiksmai ryšium su laboratoriniais tyrimais ir gydymu. Tyrimų rezultatai. Gyvybinių veiklų įvertinimas. Paciento, jo šeimos narių mokymas. Slaugos planas. Literatūra. Priedai. Nortono skalė. Pacientė R.C., moteris, gim. 952-02-17 (58 metai). Guli kmuk kardiologijos sk. Nuo 2010-11- adresas: tamulšios g. 15, rokai, kaunas. Diagnozė: lėtinis inkstų nepakankamumas, hemodializė. Antrinė arterinė hipertenzija iio.hipertenzinė širdies liga su staziniu širdies miokardo nepakankamumu. Vainikinių arterijų aterosklerozė (koreguota stentavimu 2006-04-21, 2008-05-20). II laipsnio nutukimas. Dislipidemija. Nusiskundimai. Dusulys. Paskutinę parą pacientė dūsta nuolat, ramybės metu. Skausmas širdies plote, spaudžiantis, gniaužiantis. Plinta į kairę ranką iki alkūnės sąnario. Yra lydimas gausaus prakaitavimo, nerimo. Pavartojus nitroglicerino praeina trumpam, po 15 minučių kartojasi.
10

Audinių dekalcinavimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Dekalcinavimas. Audiniai, kuriuos reikia dekalcinuoti. Dekalcinuotiems audiniams taikomos tyrimų technologijos. Dekalcinuojamosios medžiagos. Atsargumo priemonės. Veiksniai, lemiantys dekalcinavimo greitį. Dekalcinavimo pabaigos laikas. Dekalcinavimas – mineralinių medžiagų pašalinimas iš tiriamojo audinio, naudojant įvairius rūgščių tirpalus, sąveikaujančius su netirpiomis kalcio druskomis, ar junginius, surišančius kalcio jonus. Audiniai, kuriuos reikia dekalcinuoti. Kaulai. Kraujagyslės. Kai kurios teratomos. Meningiomos. Kiaušidžių navikai. Dekalcinuotiems audiniams taikomos tyrimų technologijos.
0

Audiologijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 4
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Audiologija (audio - girdžiu ir logos - mokslas) - mokslas apie klausą, tai viena iš jauniausių mokslo sričių. Kaip savarankiškas medicininis mokslas apiformintas 1948 m. tarptautiniame kongrese Stokholme. Audiologijos užduotis yra klausos funkcijø tyrimas esant pataloginiams nukrypimams ir nesant jiems, tai yra norma, išankstinis kurtumo nustatymas, diagnostikos, gydymo metodų išradimas ir pritaikymas praktikoje, trûkumų kompensacija. Audiologijos istorija glaudžiai susijusi su pasiekimais klinikinėje otiatrijoje, fizikos srity, fiziologijoje, elektronikoje, akustikoje. Praktiniai pradmenys buvo padëti jau gilioje senovėje. Žmonija jau nuo seno stengėsi pažinti supamų garsų esmę, panaudoti juos savo interesams. Su garsiniø signalų pagalba žmonės įgavo galimybę bendrauti vienas su kitu, orientuotis skirtingose aplinkose, gauti maisto, gaminti darbo įrankius, paskelbti pavojų.
0

Autokoidaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Serotonono receptoriai. Pagrindiniai prostaglandinu ir leukotrienu sukeliami efektai. Autokoidai. Histaminas. Histamino receptoriai. Serotoninas. Endogeniniai peptidai. Angiotenzinas. Bradikininas. Pnuf. Endotelinas. Vazoaktyvus viduriu baltymas. Substancija p. Kalcitonono genui artimas baltymas. Neuropeptidas γ. Prostaglandinai. Klinikoje prostaglandinai naudojami.
0

Bendravimas su fizinę negalią turinčiais žmonėmisparsisiųsti


Lapų skaičius: 12
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Bendravimas. Negalios kalba ir negalios modeliai. Medicinos kalba arba medicininis negalios modelis. Labdaros (gailestingumo) kalba. Kasdieninė pasaulietiška kalba. Teisinė kalba. Koks turėtų būti tinkamas bendravimas su fizinę negalią turinčiais žmonėmis? Būdai, kaip susikurti teigiamą požiūrį į žmogų su fizinę negalia. Taisyklės, kaip reikėtų bendrauti su žmogumi, turinčiu fizinę negalią. Žmogaus su fizine negalia integravimas į visuomenę. Integracijos privalumai visuomenei. Įsiliejimo į bendruomenę skatinimas. Išvados. Bendravimas – viena iš fundamentalių pedagoginės psichologijos mokslo kategorijų. Bendravimo siekimas neretai užima pagrindinę vietą tarp motyvų, skatinančių žmones bendrai praktinei veiklai. Žmogaus komunikacinė patirtis – asmenybės raidos kokybinis kriterijus; tai ypač atsiskleidžia, bendraujant su neįgaliu asmeniu. Meilėje ir nesavanaudėje užuojautoje bejėgiui, reikalingam pagalbos, silpnam ir nesaugiam žmogui, esama pažinimo ir susitapatinimo. Kokios neįgaliojo komunikacinės galimybės? Kokiomis priemonėmis taptų reali neįgalių asmenų, pasižyminčių sudėtinga kalbos ir kūno negale, socializacija mūsų dabartinėje visuomenėje? Komunikacinių gebėjimų ribotumas neleidžia natūraliu būdu patenkinti minėtų esminių žmogaus poreikių.
10

Bėrimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 30
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Bėrimų klasifikacija. Ligos etiologija.ligos patogenezė. Paplitimas visuomenėje. Ligos dėl kurių atsiranda bėrimas. Vaistai, vartojami bėrimui naikinti. Klinikinė situacija. Išvados. Įvadas. Bėrimai atsiranda dėl daugelio priežasčių - kai kurios jų labai rimtos, kitos - visai nekenksmingos. Reikia kuo greičiau apžiūrėti, įvertinti būklę ir, į ją atsižvelgiant, suteikti pagalbą. Bėrimas yra laikinas odos pažeidimas. Jis yra daugelio ligų simptomas, pvz., vaikų infekcinių ligų (skarlatinos, raudonukės, vėjaraupių, Kawasaki ligos, infekcinės eritemos), alerginių (dilgėlinės, atopinio dermatito/egzemos, kontaktinio dermatito) ligų, odos uždegimų (seborėjinio, vystyklų dermatito). Darbo tikslas pagal ligonio nusiskundimus ir kitą svarbią informaciją (ligos sunkumą, pobūdį) pritaikius profesines žinias parinkti tinkamą gydymą preparatais. Darbo uždaviniai. Aprašyti bėrimo elementus. Aprašyti bėrimo etiologiją ir patogenezę. Išnagrinėti ligas galinčias sukelti bėrimą. Aptarti bėrimui gydymui skirtus vaistus. Pateikti klinikinę situaciją ir ją išnagrinėti. Pateikti išvadas. II. Bėrimų klasifikacija. I. Pagal išvaizdą. Netuštuminiai. Tuštuminiai (ertminiai). II. Pagal atsiradimo pobūdį. Pirminiai bėrimai. Antriniai bėrimai. III. Pagal dydį (skersmenį). ≤ 5 mm 5 mm (žirnio dydžio): dėmelė, mazgelis, pūslelė, papulė. ≥5 mm: dėmė, mazgas, pūslė, plokštelė. II Pirminiai bėrimai. Tai tokie bėrimai, kurie atsiranda sveikoje odoje, dėl pirminės tiesioginės reakcijos į egzogeninį ar endogeninį dirgiklį. Šie bėrimo elementai skirstomi į netuštuminius ir tuštuminius. Netuštuminiai. Dėmė, dėmelė (macula). Papulė (papula). Plokštelė (plaque). Pūkšlė (urtica). Mazgas (nodus), mazgelis (nodulus,. Tuštuminiai (ertminiai). Pūslelė (vesicula), pūslė (bulla). Pūlinukas (pustula). Netuštuminiai bėrimai. Dėmė tai odos ar gleivinės nuolatinis ar laikinas ribotas spalvos pasikeitimas. Konsistencija ir reljefu nesiskiria nuo aplinkinių audinių. Nėra pakilęs virš odos ar gleivinės paviršiaus. Rūšys: pagal skersmenį: dėmele (≤5 mm) ar dėmė (≥5 mm). Eritema delno dydžio ar didesnis odos paraudimas. Eritrodermija - viso kūno paraudimas. Dėmė...
0

Beta adrenoblokatoriaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Klasifikacija ir veikimo mechanizmas. Visi kliniskai naudojami beta blokatoriai yra konkurenciniai antagonistai. Ju prototipas - propanololis. Sios grupes vaistai klasifikuojami i pogrupius pagal selektyvuma beta1 ar beta2 receptoriams,pagal tai ar jis dalinis agonistas, vietinis anestetikas , ir lipofiliskuma. Selektyvumas receptoriams. Daliniai agonistai. Vietiniai anestetikai. Farmakokinetika. Poveikis ir klinikinis panaudojimas. Toksiskumas.
0

Beta laktaminiu antibiotiku klasifikacijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Penicilinai ir cefalosporinai yra pagridiniai antibiotikai, kurie inhibuoja bakterijų sinelės sintezę. Jie vadinami beta- laktaminai, nes turi neįprastą keturių narių žiedą, kuris būdingas visiems jų atstovams. Šioms dviem didelėm laktaminų klasėm priklauso veiksmingiausi ir plačiai naudojami ir gerai toleruojami preparatai, tinkantys gydyti įvairias mikrobines infekcijas.
0

Biurokratija sveikatos apsaugos sistemojeparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įžanga. Biurokratija sveikatos apsaugos sistemoje. Sveikatos priežiūros sistemos organizavimas. Sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas. Auditas. Siuntimų sistema. Kompetencijos ribų nustatymas. Išvados. Kaip ir šiais laikais, prieš 200 metų Vakarų Europoje gyvenę žmonės turėjo sveikatos problemų, ir tie patys žmonės, t.y. pacientai ir medikai, bandė tas problemas spręsti. Pacientai kreipdavosi į mediką, ir kiekvienu atveju tai buvo šių individų reikalas. Mūsų laikais sveikatos priežiūra yra ne tik jų reikalas: draudimo kompanijos bei socialinio draudimo fondai, profesinės organizacijos ir valstybė – tai nematomi sistemos dalyviai. Tačiau kiekvienai šaliai būdingos skirtingų proporcijų privatus (individualus) ir visuomeniniai (kolektyviniai) veiksniai.
0

Cefalosporinaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Klasifikacija. Cefalosporinai yra 7- aminocefalosporininės rūgšties dariniai ir turi beta - laktaminio žiedo struktūrą. Daugelis šios grupės atstovų naudojami klinikoje. Jie įvairuoja savo antimikrobiniu poveikiu ir yra išskyriami į pirmos, antros, trečios kartos vaistus, atsižvelgiant į jų įdiegimo tvarką klinikiniame panaudojime. Farmakokinetika. Veikimo mechanizmas ir atsparumas. Klinikinis panaudojimas. Toksiškumas.
0

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557