top


Konspektai.com > Psichologija
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Tarptautinė funkcionavimo, negalumo ir sveikatos klasifikacijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 27
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: ĮVADAS. Prielaidos. TFK taikymas. TFK tikslai. TFK savumai. TFK reiškinių aibė. TFK aprėptis. Funkcionavimo ir negalumo sudedamosios. Aplinkybių sudedamosios. Klasifikavimo vienetas. TFK sudedamųjų apžvalga. TFK variantai. Kūno funkcijos ir struktūros bei jų sutrikimai. Veiklos ir dalyvumas bei veiklų ribotumai ir dalyvumo varžymai. Aplinkybės. Asmens. Visuomenė. Funkcionavimo ir negalumo modelis. Funkcionavimo ir negalumo procesas. Medicininis ir socialinis modeliai. PIRMOJO LYGMENS KLASIFIKACIJA. SKYRIŲ PAVADINIMŲ SĄRAŠAS. Širdies ir kraujagyslių, hematologinės, imuninės ir kvėpavimo sistemų funkcijos. Širdies ir kraujagyslių, imuninės ir kvėpavimo sistemų struktūros. Kitos patikslintos ir nepatikslintos bendrosios psichikos funkcijos. TFK kaip klasifikacija. Papildomos pastabos dėl terminologijos. kodavimo rekomendacijos.
0

Temperamentų tipaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 7
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Temperamentu vadiname pastovias asmenybės savybes, pasireiškiančias psichinių reiškinių intensyvumu, tempais ir pastovumu. Tai vienokios ar kitokios temperamento savybės labiausiai atsispindinčios asmenybės jausminiame gyvenime. Sangvinikas. Melancholikas. Cholerikas. Flegmatikas. Kaip vyrams pažinti tam tikro temperamento moteris? Situacija: Dukra žirklėmis iškarpė mylimiausioje mamos suknelėje gėlytes. Cholerikė: aprėks dukrą. Sangvinikė: susirūpins, ar dukrai nestinga motiniško dėmesio, o įžvelgusi meninius aplinkinius užrašys ją į dailės būrelį. Melancholikė:. Flegmatikė:. Kas lemia tai, kad vienos santuokos amžinos lyg akmuo, o kitos išyra netrukus, vos po keleto metų – didelė paslaptis, kurią įminus, nebeliktų skyrybų… Kita vertus, negalima teigti, kad neįmanoma iš anksto atspėti, kad kai kurių žmonių sąjungos – vargu įmanomos, o sudarytos netrunka iširti. Sangvinikas-sangvinikas. Sangvinikas-melancholikas. Sangvinikas-flegmatikas. Cholerikas-cholerikas. Cholerikas-melancholikas. Cholerikas-sangvinikas. Gera sąjunga. Šio tipo žmonės abu ras apie ką pasikalbėti iš širdies. Tiesa, melancholiką cholerikas gali įžeisti iki ašarų, tačiau pastarojo ašaros jį sušvelnins. Cholerikas-flegmatikas. Melancholikas-melancholikas. Nebloga sąjunga. Šio tipo žmonės vienas kitą gerai supras, užjaus. Bėda tik ta, kad abu gali nieko nepasiekti, nepasitikėdami savo jėgomis ir negaudami kitų paskatinimo. Melancholikas-flegmatikas. Flegmatikas-flegmatikas. Sveikata. Sangvinikas. Šio žmogaus tipo pulsas stiprus, aktyvus ir reguliarus – 68-75 tvinksniai per minutę. Lengvai prisitaiko prie sąlygų. Šio tipo žmonės mėgsta juokauti. Patarimai, kaip sveikti.
0

Trumpalaikė atmintis. Eksperimentasparsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Tyrimas
Darbe esantys žodžiai: Kiekvienas iš mūsų susiduria su atminties problemomis. Mūsų atsiminimai apie jau buvusius įvykius, objektus, veiksmus, pasakytus mums žodžius, matytus veidus ir kitas aplinkybes kinta kiekybiškai ir kokybiškai: ji iškraipoma, užmirštama arba bandant atkurti pridedama tai, ko iš tiesų galėjo nebūti. Mūsų atmintis yra „visų dalykų saugykla ir sergėtoja“ (Ciceronas).Šis reiškinys priskiriamas pasąmonei ir aptariamas nagrinėjant psichikos struktūrą. Šio darbo esmė – trumpalaikės atminties apimtis ir kodavimo būdai bei klaidos, tačiau pradėsime trumpa įžanga apie atmintį. Tikslas: Nustatyti trumpalaikės atminties apimtį. Tiriamasis: 19 metų, moteriškos lyties. Darbo priemonė: Juodas tušinukas, A4 formato lapas, kuriame pavaizduotos tuščios lentelės(kiekviena lentelė sunumeruota nuo 4 iki 10). Instrukcija tiriamajam: „Jums bus sakomos atsitiktinės skaičių arba raidžių eilės, kurias sudaro nuo 4 iki 10 elementų. Kiekviena eilutė bus skaitoma tik vieną kartą ir po žodžio – 'rašykite' turėsite užrašyti tai, ką atsimenate eilės tvarka. Darbo eiga: Tyrimą sudarė 3 etapai. Kiekvieno bandymo metu pateikiamos 7 atsitiktinių skaičių arba raidžių eilės, kurias sudaro nuo 4 iki 10 elementų. Naudotos formulės. ĮVADAS. Kiekvienas iš mūsų susiduria su atminties problemomis. Mūsų atsiminimai apie jau buvusius įvykius, objektus, veiksmus, pasakytus mums žodžius, matytus veidus ir kitas aplinkybes kinta kiekybiškai ir kokybiškai: ji iškraipoma, užmirštama arba bandant atkurti pridedama tai, ko iš tiesų galėjo nebūti. Mūsų atmintis yra „visų dalykų saugykla ir sergėtoja“ (Ciceronas). Atmintis. Įsiminimas – gautos informacijos užfiksavimas ir jos įtvirtinimas. Jutiminė atmintis. Regimoji atmintis. Girdimoji atmintis. Ilgalaikė atmintis. Trumpalaikė atmintis. REZULTATAI. 1 Skaičiavimas. 1Grafikas. II etapo rezultatai. III etapo rezultatai. Rezultatų apibendrinimas. REZULTATŲ APTARIMAS. Eksperimento pirmojo ir antrojo etapo metu tiriamajai buvo pateikti skaičiai. Pirmajame etape pateikti – vienaženkliai skaičiai, antrajame – dviženkliai. IŠVADOS. Žmogaus trumpalaikės atminties apimtis yra 7±2 informacijos vienetai.
0

Vaikas yra pilnavertė asmenybėparsisiųsti


Lapų skaičius: 3
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Vaikas yra pilnavertė asmenybė. Vaikas kaip suaugęs žmogus. . Daugelis tėvų nelaiko pilnaverčiais žmonėmis.Jie skirtingai bendrauja su vaikais ir su suaugusiais.O tai jau nėra gerai. Svarbu nepamiršti, ad vaikai irgi žmonės.Jie daug mažesni ir silpnesni už suaugusius, et ir, pavyzdžiui, moterys dažniausiai būna mažesnės ir silpnesnės už vyrus,tačiau jų niekas nelaiko žemesnėmis būtybėmis.Tik nuo aštuonių mėnesių kūdikis pradeda suprasti, kad jis yra atskiras indivas.Laiko tėkmę ir mirtį vaikas pardeda suvokti dar vėliau.Kad tai suprastų jis turi įgyti pakankamai patirties. Vaikai yra protingi ir logiški,jie ,kaip ir suaugę nori būti laimingi. Esminis skirtumas tarp suaugusių ir vaikų yra patirtis. Jei nežinote, kaip raeguoti į vaiko veiksmus, įsivaizduokite,kad prieš jus suaugęs žmogus ir paklauskite savęs, Ką aš daryčiau,jei tai būtų suaugęs žmogus?”. Vaikas yra asmenybė. Auklėjimo pozicijos. Pagrindinis auklėjimo principas. Kiekvienas žmogus,jei tik nedaro žalos kitiems žmonėms ir jų nuosavybei,gali gyventi taip, kaip nori. Vaikai geriausiai mokosi iš pavyzdžių ir patyrimų.Jei norime, kad vaikai mus gerbtų,privalome gerbti juos. Savarankiškumas,individualumas ir teigiams savęs vertinimas. Tėvai turi ugdyti 3 pagrindinius vaiko asmenybės bruožus - savarankiškumą,teigiamą savęs vertinimą ir individualumą. Šie 3 bruožai yra labai svarbios savigarbos sudedamosios dalys.
0

Vaikų ir tėvų tarpusavio konfliktaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 12
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Žmonės nuo senų laikų įžvelgė barnių ir nesantaikos padarinius šeimai. Tai perteikia daugelis patarlių: „Barniuose nudilsi, varguose numirsi“, „Namų barniai ir kregždę iš lizdo išvaro“ ir kt. Prieštaravimai ir konfliktai. Konfliktas ( lot. conflictus-susidūrimas) – priešingų interesų, pažiūrų, siekimų susidūrimas, kivirčas, ginčas, nesutarimas, galintis susikomplikuoti. Ginčo etika. Dažnai šeimoje susikerta skirtingos nuomonės. Kritikos etika. Šeimoje sakomi ne tik malonūs ir švelnūs žodžiai. Konfliktų priežastys. objektyvios. subjektyvios. Nepasitenkinimas savo išvaizda. Menkinamas požiūris į kitus, psichologinis smurtas. Užsispyrimas. Infantilus elgesys. Pažiūrų konfliktai. Konfliktai dėl materialinių-buitinių sunkumų. Šiai grupei priklauso ir žemos pedagoginės kultūros nulemti nesutarimai. Nesugebėjimas suvokti vaiko mąstymo ir jausmų. Vaiko savimeilės nepaisymas. Nemokėjimas auklėti vaiko, daryti jam auklėjamojo poveikio. Priešiškas tėvų požiūris į vaiko draugus. Tėvų konservatizmas. Savo autoriteto pervertinimas. Konfliktai dėl tėvų kišimosi į jaunavedžių gyvenimą. Konfliktų sprendimo principai. Garbingumo. Ginčijantis reikia vengti. Atvirumo. Realizmo. 4 tiesos padedančios išvengti konfliktų šeimoje. Kai susipykstama. Pyktis - iš nepasitenkinimo kilęs griežtas kito žmogaus įspėjimas, neturintis tendencijos įžeisti ar daryti žalos. Yra 3 skirtingos pykčio atmainos:. Konfliktai šeimoje ir jų šalinimas. TESTAS. Koks jūsų konfliktų sprendimo stilius?
9

Vaikų priklausomybė nuo kompiuteriųparsisiųsti


Lapų skaičius: 4
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Problema: vaiko priklausomybė nuo kompiuterio Laba diena. Esu Karolis Pavardenis. Atstovauju Lietuvos vaikų teisių asociaciją. Kalbėsiu kaip apsaugoti vaiką nuo priklausomybės kompiuteriui. Jūs sužinosite kaip atpažinti jūsų vaiko elgesį ir kada jau turite suskubti imtis atitinkamų veiksmų ir suteikti pagalbą. Aptarsime kokia žala yra daroma jaunam organizmui, kuris praleidžia per daug laiko prie kompiuterio ir kokiais būdais ją mažinti. Taip pat peržvelgsime pavyzdžius, statistikas bei išgirsite keleta iš ties šiurpinančių faktų. Paskaitos pabaigoje pasistengsiu atsakyti į visus jūsų klausimus. Vaikai neišvengiamai susiduria su kompiuteriu visur.
0

Vaikų teismo psichologinio įvertinimo ypatumai civilinėse byloseparsisiųsti


Lapų skaičius: 7
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Ivertinimo procedūra. Interviu informacijai surinkti. Kontakto užmezgimas: svarbu turėti mintyje vaiko baimės, gėdos ir nepasitikėjimo jausmus. Pasiruošti tinkamą įžanginę kalbą (prisistatymas ir paaiškinimas, ką dabar veiksite). Reiktų pasistengti išvengti klaidos, kai iš anksto padarome prielaidą, kad su vaiku yra blogai elgiamasi. Tarkim, prisistatyti, kaip asmeniu, kuris šnekasi su vaikais, kai jiems nutinka blogi dalykai arba priminti vaikui, kad anksčiau jis sakė tokius ir tokius dalykus kitiems. Patariama su vaikais nesilaikyti labai oficialaus santykio, kad jis nesistenktų jums įtikti. Taip pat vertintojas turi prisitaikyti prie vaiko kalbos galimybių ir suteikti informaciją jam suprantama forma apie informacijos konfedencialumo ribas. Interviu turinys. Atsižvelgiant į vaiko amžių prisitaikyti prie jo darbingumo gebėjimų – interviu trukmė, pertraukų darymai. Vengti sudėtingų klausimų apie priežasties-pasekmės ryšius (kas iššaukė vaiko tam tikrą specifinę reakciją), kai dėl kognityvinės raidos ypatumų vaikas tiesiog nėra pajėgus atsakyti. Kita vertus, paaugliams užduoti tokius klausimus arba paprašyti palyginti savo išgyvenamus jausmu yra naudinga, nes jie yra linkę save lyginti su kitais bendraamžiais. Individualūs raidos ir charakterio skirtumai bus visada, ir prie jų mes turime mokėti taikytis. Klinikinis interviu. Vertinamas. Psichologinis įvertinimas dėl vaiko globos. Skyrybų įtaka vaikui. Įvertinimo eiga. Gyvenamos vietos nustatymas.
0

Valdymo psichologijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Vadovo psichinės savybės. Valdymo stiliai ir jų tinkamumas. Bendradarbių pažinimas. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas. Valdymo psichologija – specifinė disciplina, apimanti vadybos bei psichologijos mokslų žinias – leidžia mums perprasti asmenybės, grupės ar organizacijos elgseną. Asmeniui, pasiekusiam profesinės karjeros aukštumą – tapus organizacijos vadovu, būtina žinoti žmogaus prigimtį, jo elgesio priežastis, apibrėžti reikalavimus keliamus sau – kaip vadovui, kaupti žinias kaip sėkmingai vadovauti pasitelkiant įtaką, jėgą ir asmeninius įpatumus. Šiame darbe, remdamiesi A. Jacikevičiaus, A. Sakalo, V. Šilingienės, S. Lileikio, V. Barvydienės, J. Kasiulio ir kitų autorių darbais, bandysime atskleisti kokiomis psichinėmis sąvybėmis pasižymi vadovas, įvardinti ir apibūdinti valdymo stilių įvairovę, aptarti bendradarbių pažinimo ypatumus.
0

Vardų išmokimą lemiantys veiksniaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Tyrimas
Darbe esantys žodžiai: Šiuo darbu bus mėginama atsakyti į klausimą kokie veiksniai lemia geresnį arba blogesnį vardu išmokimą ir atgaminimą. Į šį klausimą bus mėginama atsakyti atliekant eksperimentiniu būdų surinktų empirinių duomenų analizę ir pagrindžiant jos rezultatus jau atliktais tyrimais ir suformuotomis idėjomis. Darbo tikslas yra išskirti pagridinius veiksnius lemiannčius geresnį ar blogesnį vardų išmokimą. Verta pabrėžti, jog šis darbas yra naudingas ne tik tuo, jog aiškina mokslinio susidomėjimo iki šiol nedaug sulaukusios temos problematiką, bet ir gali būti naudojamas kaip taikomasis tekstas plačiojoje visuomenėje siekiant pagerinti vardų išmokimą. Prieš pradedant tolesnę analize verta geriau suprasti toliau vartojamą termininologiją. Šiame darbe biheviorizmo sąvoka vertasuvokti kaip benrą J. Lapės (2002) pateiktą apibrėžimą aiškinantį, jog tai tėra psichologijos kryptis kuri savo tyrimų objektu apsibrėžė tik išoriškai stebimą elgesį. Detalesnis šios sudėtingos krytpies analizavimas geresniam darbo medžiagos supratimui nėra būtinas.
0

Veber-Fechner tyrimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Laboratorinis darbas
Darbe esantys žodžiai: Tikslas nustatyti priklausomybę tarp pojūčio stiprumo ir stimulo pateikimo trukmės. Nustatyti Vėberio – Fechnerio dėsnį. Lenteles. Isvados. Literatura. Taip pat yra matuojami ir nustatomi diferenciniai (skirtumų) slenksčiai: kada vienas stimulas jau skiriasi nuo kito. Vėberio dėsnis: kuo stipresnis dirgiklis, tuo daugiau jo stiprumas turi pasikeisti, kad pokytis būtų pastebėtas. Pojūčio pasikeitimas atitinka logaritminę funkciją. Fechnerio dėsnis: pojūtis stiprėja proporcingai dirgiklio intensyvumo logaritmui. Arba paprasčiau: tarp stimulo intensyvumo ir suvokiamo dydžio ne tiesinė, o funkcinė priklausomybė. Visos sensorinės sistemos, kaip ir įvairūs fizikiniai prietaisai, pasižymi tam tikru jautrumu, reaguoja į energijos pasikeitimus aplinkoje, į skirtingus energijos stimulus. Energijos kitimus sąlygoja elektromagnetiniai (šviesa), mechaniniai (garsas, lytėjimas, judėjimas, raumenų įtempimas), cheminiai (skonis, uoslė), ar šilumos (karštis, šaltis) stimulai. Praktiškai kiekvienas stimulas, kiekvienas jo požymis sukelia savitus pojūčius. Būtent riba tarp “yra pojūtis” ir “nėra pojūčio” buvo pavadina absoliučiu pojūčio slenksčiu. Tikslas. Darbo eiga. Darbo priemonės. Tiriamieji. Rezultatai ir jų aptarimas. Teisingi ir klaidingi atsakymai, kai etaloninė linija 400 pikselių.
4

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557