top


Konspektai.com > Informatika
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Interneto vystymosi istorijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 5
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Interneto istorija. Interneto. Išvados. Medžiaga. Sandros Janušauskaitės Mv4 gr. 2004m. Internetas gali būti apibrėžtas kaip plačios aprėpties kompiuterių tinklas, aprėpiantis visą pasaulį. Tačiau, tarp paprasto plačios aprėties kompiuterių tinklo ir Interneto yra didžiulis skirtumas. Įprastas plačios aprėties kompiuterių tinklas yra vieningas kompiuterių tinklas, tuo tarpu kai Internetas yra dešimčių tūkstančių atskirų kompiuterių tinklų rinkinys. Visus šiuos tinklus valdo atskiros administratorių grupės, ir visi jie yra tvarkomi nepriklausomai vienas nuo kito. Žinoma, tam kad galima būtų užtikrinti bendravimą pasauliniu mastu, visi šie tinklai yra tarpusavyje sujungti, panaudojant telefono linijas, palydovinius arba optinius ryšio kanalus. Be to, visi šie tinklai paklūsta tam tikroms techninėms taisyklėms, taip vadinamam tinklo protokolui, ir tam tikroms rekomendacijoms, kurias formuluoja Interneto koordinacinės tarnybos. Internete naudojamas techninis protokolas, arba, tiksliau, protokolų rinkinys, yra vadinamas TCP/IP protokolu (Transmission Control Protocol / Internet Protocol). Interneto istorija prasidėjo nuo ARPAnet kompiuterių tinklo, įkurto ARPA agentūros (US Defense Department’s Advanced Research Projects Agency) 1969 metais. Pastebėję, kad ši technologija gali būti sėkmingai panaudota platesnėje aplinkoje, ARPA kūrėjai paskatino ARPAnet idėjos panaudojima universitetuose ir kitose organizacijose, o JAV Nacionalinis Mokslo Fondas (NSF) koordinavo šį procesą. Būtent šiame etape tinklas ir įgavo šiandieninį pavadinimą Internetas. Žingsnis po žingsnio, Internetas tapo populiariausiu, nors ir ne vieninteliu, pasauliniu kompiuterių tinklu. Šiandien Internetas yra atviras komputerių tinklas, turintis daugiau kaip 100 000 naudotojų (yra labai sunku nustatyuti tikrąjį jų skaičių). Internete galima pasinaudoti dešimtimis įvairių paslaugų. Tai ir įvairiausi bendravimo būdai, didžiuliai informacijos resursai ir t.,..
0

IT STRATEGIJOS FORMAVIMAS NAUJAI KURIAMOJE ĮMONĖJEparsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Turinys. Įmonės aprašymas. Veikla. Įmonės organizacinė struktūra. Patalpos. Reikalingos kompiuterinės įrangos ir organizacinės technikos aprašymas. Kompiuterizuotos darbo vietos. Techninė įranga. Programinė įranga ir kainos. 1. ĮMONĖS APRAŠYMAS 1.1 Veikla Mūsų įmonė teikia transporto paslaugas, prekiauja naudotomis lengvųjų automobilių detalėmis taip pat užsiima naudotų automobilių gabenimu iš užsienio šalių. Įkūrus įmonę, stengėmės orientuotis tik į aukštos kokybės prekių bei paslaugų teikimą, ir šiandien galime tik pasidžiaugti, kad pasirinkome teisingą kelią. Nors įmonė savo veiklą pradėjo visai neseniai, džiaugiamės sparčiai besiplečiančiu klientų ratu, vertinančių nuoširdų ir sąžiningą bendradarbiavimą.
0

Įvesties ir išvesties įrenginiaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 13
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Abėcėlinė rodyklė. Įvadas. Minimalus asmeninio kompiuterio komplektas. Klaviatūra. Amerikietiškoji klaviatūra. Pelė. Logitech pelė. Skaitytuvas. Stalinis skaitytuvas. Rankinis skaitytuvas. Vaizduoklis. Lg vaizduoklis. Spausdintuvas. Adatinis spausdintuvas. Rašalinis spausdintuvas. Vertiklis. Išorinis vertiklis. Išvados. Literatūra. Kompiuteris turi daug įvairiausių išorinių įrenginių, kurie jam talkina. Vienais įrenginiais žmogus perduoda informaciją kompiuteriui – tai įvesties įrenginiai, kitais – kompiuteris pateikia apdorotą informaciją žmogui – tai išvesties įrenginiai. Įvesties ir išvesties įrenginių yra daug ir įvairių, jie nuolat tobulinami, keičiami, atsiranda naujų. Aptarsime dažniausiai vartojamus: klaviatūrą, pelę, skaitytuvą, vaizduoklį , spausdintuvą, vertiklį.
10

Jargon - kas tai?parsisiųsti


Lapų skaičius: 4
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Jargon. Kas tai? Jargon. Operacinės sistemos ar kitokios programos lietuviškos versijos darymas nemažai kainuoja. Lietuviškos versijos parengimui reikia vienų ar dvejų metų. Todėl programa pasensta. Yra kitas, pigesnis programų pritaikymo savo kraštui kelias. Tai specialios, vartotojo sąsajos vertimo, programos panaudojimas. Sąsajos vertiklė veikia programos įkelties metu. Jinai išverčia valdymo komandas, dialogo langus, būsenos pranešimus, mygtukų pavadinimus. Ji neverčia pagalbos žinynų. Todėl ji neprilygsta lietuviškoms programų versijoms. Tačiau vertiklė nenustoja veikti, pasikeitus programos versijai. Reikia tik pakoreguoti jos žodynus naujai versijai. Todėl vertiklės panaudojimas yra pigesnis už lietuviškos programos versijos parengimą. Vertiklė nekeičia programos, o tik verčia. Išjungus vertiklę, programos vėl ima veikti savo pirminiu pavidalu. Internete galima rasti KT International firmos reklamuojamą japonišką vertiklės Superlinguist Manager variantą. Įvairių kalbų žodynus teikia MDR Telemanagement Limited firmos vertiklė Jargon. Ši vertiklė veikia Windows 3, Windows 95 ir Windows 98 operacinėse sistemose. Yra šios vertiklės pagrindinės sisteminės Windows dalies žodynai danų, olandų, vokiečių, prancūzų, italų, japonų, norvegų, portugalų, ispanų, švedų, lenkų, suomių ir čekų kalbomis. Kuriami žodynai arabų ir kinų kalboms. Jargon padėtų atsikratyti mūsų kompiuterijos žargono. Atsiradus lietuviškoms programų sąsajoms lietuviškose knygose būtų aptariamos lietuviškos sąvokos, komandos. Jargon nustatymų langas. Jame papildomas verčiamų programų sąrašas, parenkama sąsajos kalba, redaguojami esantys ar įrengiami nauji vertiklės frazių žodynai. Vertiklės Jargon programų pasiūlos lange vartotojas sudaro reikiamų versti programų sąrašą () ir nustato vertimo parinktis. Kalbos parinkties rėmelyje kiekvienai programai parenkama kalba. Paspaudęs mygtuką Įrengti, vartotojas gali papildyti vertiklę kitų kalbų...
0

Java kursinis(Teksto redaktorius) Keitiklis. Žmogaus ir kompiuterio sąveikaparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Žmogaus ir kompiuterio sąveika (ŽKS) yra tyrimas, planavimas ir projektavimas sąveikos tarp žmonių ir kompiuterių. Jis dažnai suvokiamas kaip kompiuterių mokslo, elgsenos mokslų, dizaino ir keleto kitų studijų sričių sankirta. Sąveika tarp vartotojų ir kompiuterių įvyksta vartotojo sąsajoj (arba tiesiog sąsajoj), kuri apima programinę ir techninę įranga, pavyzdžiui, simboliai ar objektai rodomi programinės įrangos asmeniniame kompiuteryje monitoriuje, gauti iš vartotojų per nustatyta įranga, pavyzdžiui, klaviatūros ir pelės ir kitų, sąveika su didelio masto kompiuterinių sistemų, pavyzdžiui, orlaivių ir elektros jėgainėse. Kompiuterinės įrangos asociacija apibrėžia žmogaus ir kompiuterio sąveika kaip "disciplina susijusi su projektavimo, vertinimo ir įgyvendinimo interaktyvių žmonėms skirtų kompiuterinių sistemų ir su pagrindinių juos supančių reiškinių reiškinių tyrimas." Svarbus ŽKS aspektas yra vartotojų pasitenkinimo užtikrinimas. Kadangi žmogaus ir kompiuterio sąveika tiria žmogaus ir prietaiso sąjungą, ji naudoja žinios iš žmogiškosios ir techninės pusės. Iš mechanizmo pusės svarbios kompiuterinės grafikos, operacinių sistemų, programavimo kalbų tematikos. Iš žmogiškosios pusės - komunikacijos teorija, grafinio ir pramoninio dizaino disciplinos, kalbotyros, socialinių mokslų, kognityvinės psichologijos ir žmogiškieji veiksniai yra svarbūs. Inžinerija ir projektavimo metodai yra taip pat aktualūs. Dėl daugiadalykio pobūdžio ŽKS, žmonėms su įvairia specializacija gali prisidėti prie jos sėkmės. ŽKS taip pat kartais vadinami žmogaus ir mašinos sąveika arba kompiuterio-žmogaus sąveika. Programa yra paprastas teksto redaktorius,jo pagalba galima atidaryt ir išsaugot tekstinius failus,kaip ir atlikt standartines teksto redagavimo operacijas: Cut,Copy,Paste.Programa yra patogiai ir aiškiai naudojama.Programa skiriasi nuo kitų panašių,tuo kad yra aiški,paprasta ir tinkama kasdieniniam naudojimui,tinkama vartotojui Atsidarius programą,pasirodo pagrindinis langas: Viršuje yra meniu: Filas ir Redaguoti.Paspaudus Filas galime atidaryt failą,išsaugot failą,išeit iš programos,ir išsaugot failą norimu vardu.
0

Kaip išmokti dirbti kompiuteriuparsisiųsti


Lapų skaičius: 3
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: 11a pauliaus b. Kaip išmokti dirbti kompiuteriu. Pabandyk ją pats!. Viena geriausių pasaulyje programų mokytis programuoti yra LOGO. Daugeliui turbūt kyla klausimas kas tas LOGO? Tai geriausiai apibūdino H. Abelsonas JAV mokslininkas: LOGO bendriniu vardu vadinama švietimo filosofija ir nuosekli programavimo kalbų, kurios padeda įgyvendinti šią filosofiją, šeima. Logo procedūrų lankstumas. Paulius pauliuxas. Vilnius 1998 -. 11a pauliaus b. Informatikos Referatas Kaip išmokti dirbti kompiuteriu Kompiuteris, kompiuteris, kompiuteris. Kas jis toks? Ką su juo galima daryti? Ar tai mechaninė ir labai kvaila mašina, o gal tai protaujanti ir labai gudri mašina? Daugelis žmonių šiais laikais sieja savo darbą, verslą ir kitus ryšius su kompiuteriais. Tačiau ar jie tikrai moka gerai dirbti juo, esa susipažinę su visomis kompiuterio galimybėmis ir sąvybėmis? Deja, anaiptol taip nėra, netgi pagalvojus, kad tuoj tuoj mes paeržengsim į XXI amžių, kuris siejamas vien tik su naujovėmis, kurios bus paremtos kompiuteriais ir kitomis protingomis mašinomis, daugelis žmonių vis dar nemoka, o gal net ir nenori mokėti bei susipažinti su kompiuteriais. Nemažai daliai žmonių ši protinga mašina atrodo baisiai ir jie paprasčiausiai nenori sau prisidaryti papildomų problemų, kurios jų manymu, atsirastų jiems pradėjus dirbti ja. Išmokti dirbti kompiuteriu tikrai nėra labai lengva, tačiau nėra ir sunku. Pirmasis žingsnis turėtų būti susipažinimas su kompiuteriu iš išorės. Daugumą kompiuterių sudaro dvi pagrindinės dalys: monitorius (vaizduoklis) ir pats kompiuteris dėžė, kurioje slypi visas šios protingos mašinos protas. Tačiau pasitaiko ir tokių, kuriuos sudaro vientisa sistema, kuomet viskas būna vienoje vietoje. Visi kompiuterio periferiniai prietaisai jungiami būtent prie tos, vadinamosios kompiuterio dėžės. Sekantis žingsnis pats svarbiausias tai mokymasis dirbti, išnaudoti kompiuterį savo tikslams. Tam įvairiems žmoniems reikia nevienodo laiko...
0

Kevalo algoritmasparsisiųsti


Lapų skaičius: 7
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Kevalo (shellsort) algoritmas. Efektyvumas. Naudota literatūra. Rūšiavimas – tai algoritmas, dėstantis duomenis tam tikra tvarka. Tokio algoritmo darbą sąlygoją labai daug aspektų. Duomenų tvarkos apibrėžimas, duomenų struktūra, rūšiuojamų laukų išskyrimas, atminties panaudojimas rūšiavimo operacijai, antrinės ar netgi tretinės atminties poreikis, duomenų pateikimo rūšiavimui vienalaikiškumas, eiliškumas (nuosekliai ar grupėmis), rūšiavimas lygiagrečiose sistemose, kiti veiksniai – visa tai daro didelę įtaką rūšiavimo algoritmo darbo efektyvumui. Kevalo (shellsort) algoritmas Kevalo algoritmas yra nesudėtinga įterpimo metodo modifikacija, kurią išrado D. L. Shell. Šio algoritmo strategija – padaryti sąrašą beveik surūšiuotą ir galutinį rūšiavimą atlikti naudojant Įterpimo rūšiavimo algoritmą. Duomenų seka interpretuojama kaip h surūšiuota, t.y. imant nuo bet kurios vietos kiekvieną h-ąjį elementą gaunamas surūšiuotas posekis. Skaičių h keičiant pagal kokį nors dėsnį, pavyzdžiui, h=3*h+1, kevalo algoritmas visiškai apibrėžtas, jo realizavimas pateikiamas programoje (C++ kalboje):
0

Kiekybiniai sprendimų metodaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 32
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Koreliacinė regresinė analizė. Tyrimo tikslo aprašymas. Koreliacinė analizė Y su kiekvienu X1,...,X5. Atrinkti X1,X2, ... ,Xm (m >=3) regresinei analizei atlikti. Porinė regresinė analizė. Daugianarė koreliacinė analizė. Gautų rezultatų aprašymas. Tyrimo rezultatų taikymo pavyzdžiai. Prognozavimas. Slenkančio vidurkio metodas. Eksponentinio išlyginimo metodas. Gamybos planavimo uždavinio sudarymas ir tyrimas. Gamybos planavimo uždavinys(m≥3, n=2). Dualaus uždavinio sudarymas ir jo sprendimas. Išteklių “šešelinės” kainos. Transporto uždavinys. Literatūra. Koreliacinė regresinė analizė – tai ryšių tarp kintamųjų priklausomybė. Koreliacinė regresinė analizė naudojama sudėtingiems ekonominiams ir fiziniams reiškiniams tirti.
0

Kildaparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Kilda. Algoritmai. Pagrindiniai reikalavimai. Algoritmų modeliai. Efektyvios procedūros ir algoritmai. Tiuringo mašina. Tiuringo mašinos. Tiuringo mašinų atminties valdymas. Paieška. Perrašymas. TM naudojimas F-jų skaičiavimui. Utm. Efektyvaus išsprendžiamumo problemos. Sustojimo problema. Raiso teorema. Algoritmai tai fiktyvios procedūros padedančios vienareikšmiškai gauti rezultatus. Pagrindinai algoritmai taikymi matematikoje negalimų uždavinių sprendimui. Technikoje algoritmai tai galimybė uždavinį spręsti programiškai. Pagrindinės algoritmų savybės. Aalgoritmas naudojamas su pradiniais duomenimis ir algoritmas duoda rezultatus. Pasirodo ir tarpiniai rezultatai. Taigi riekia nurodyti ir duomenų reikalavimus. Duomenys gali būti ir vaizdiniai. Todėl algoritmų teorijoje nenaudojamas žodinis duomenų apibrėžimas. Fiksuojami baigtiniai pradinių objektų rinkiniai ir baigtinis kitų objektų sudarymo būdų ir elementariųjų objektų rinkinys. Elementariųjų objektų rinkinys sudaro baigtinį pradinių simbolių alfabetą. Tipinis kitų objektų sudarymo būdas indukcija. Baigtinio alfabeto baigtinio ilgio žodžiai tipiškiausias algoritminių duomenų pavyzdys. Duomenys talpinami atminyje. Ji paprastai laikoma vienalyte ir diskretine, viena ląatelė atsimena vieną duomenų simbolį. Teoriškai atmintis gali būti begalinė. Algoritmas susideda iš elementarių žingsnių arba veiksmų, skirtingų žingsnių arba veiksmų aibė yra begalinė. Tipinis pavyzdys kompiuterio komandų sistema. Algoritmų žingsnių seka determinuota: po kiekvieno žingsnio nurodomas kitas, kurį reikia atlikti, arba sustojama. Iš algoritmų reikalaujama rezultatyvumo: t.y. Kad po baigtinio žingsnių skaičiaus būtų sustojama ir rodomas rezultatas. Reikia skirti. Algoritmo aprašą (instrukcijos/programa). Alg. Realizacijos mechanizmą (kompiuterį). Algoritmo vykdymo procesą veiksmų seką, gaunamą pritaikant algoritmą konkretiems duomenims. Taikomas...
0

Kišeniniai komunikatoriaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Telefonai. Videotelefonai. Videokonferencijų įranga. Telefono pokalbių registravimo priemonė. Mobiliųjų telefonų firmos. Radijo ieška. Toninis gaviklis. Balso gaviklis. Numerinis gaviklis. Tekstinis gaviklis. Radijo ieškos sistema. ,,interneto” telefonija. Mažieji kompiuteriai. Skaitmeninė užrašų knygelė. Telekompiuteris. Skirtumas tarp mažesnių ir didesnių nešiojamų kompiuterių. Delninių kompiuterių firmos. Taigi kas geriau mobilusis telefonas ar kišeninis kompiuteris? Kuo mums naudingi delninukai ir komunikatoriai. Delninukai ir komunikatoriai turi savų trūkumų. Televizorių ir kompiuterių sujungimas. Išvados. Mobiliųjų ir kompiuterių technologijų konvergencija yra viena didžiausių šiuolaikinių technologijų augimo sferų. Palaipsniui keičiasi tradicinės kompiuterio – kaip prietaiso, skirto namams ar biurui, – ir mobiliojo telefono – kaip prietaiso, skirto bendravimui keliaujant, – koncepcijos. Per ateinančius kelerius metus minėtų technologijų augimas ir konvergencija paveiks daugelio žmonių visuomeninį ir verslo gyvenimą.
0

Paieška


bottom