top


Konspektai.com > Informatika
Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Kompiuterio virusaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Slaptažodžiai, į kuriuos kreipėsi Moriso virusas. Sumažinti virusų padaromą žalą. Kaip kovoti su virusais? Kompiuterio virusai. Referatą rašė. Kauno Versmės vid. M-klos. Xi b klasės mokinė. Violeta vasilevičiūtė. Informacinis virusas yra programa, savaime įsiskverbenti į kitas programas ir sugebanti daugintis. Jis greitai plinta, nes kaskart paleidus užkrėstą programą, jis susiranda kaupiklyje (diske ar diskelyje) dar neužkrėstą programą ir į ją įsiskverbia. Ne visi virusai gadina programas ar duomenis, tačiau jie visi vienaip ar kitaip trukdo dirbti su AK. Kai kurie virusai gali būti labai pavojingi ir nepataisomai sugadinti AK esančią informaciją, kuri gali kainuoti daug brangiau negu AK. Terminą kompiuterio virusas pirmą kartą pavartojo amerikiečių mokslininkas Fred Cohen 1984 metais. Praėjo nemažai laiko, bet virusų problema nė kiek nesumažėjo. Jeigu kompiuterį palygintume su gyvuoju organizmu, o atskiras kompiuterines programas - su ląstelėmis, gautume analogišką vaizdą. Analogijos tarp biologijos, medicinos ir kompiuterijos šaknys daug gilesnės, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kompiuterio virusai rūpi tiek pat, kiek ir AIDS. Kompiuterinio viruso blogoji savybė, kad jis plinta. Kol nebuvo kompiuterių tinklų, virusinės programos pridarydavo nedaug žalos. Kas kita kai kompiuteriai susijungė į tinklą. Virusai juo plinta be galo dideliu greičiu, todėl ir jų daroma žala didėja daug kartų. Ši problema turi dar vieną aspektą. Išsivysčiusiose šalyse daugelis firmų, kuriančių programinę įrangą, rūpinasi ir priešvirusinėmis programomis. Taip pat yra nemažai literatūros šiuo klausimu. Taigi daugelis kompiuterių savininkų žino, kas yra kompiuterio virusas, kokios jo vizito pasekmės, ir yra pasirengę su juo kovoti. Silpnai išsivysčiusiose šalyse (taip pat ir mūsų) labai paplitęs nekontroliuojamas įvairių programų kopijavimas, paprasčiau, vogimas. Tai ypač gera dirva kompiuterio...
0

Kompiuteris ir sveikataparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Ergonomika. Reikalavimai kompiuterizuotai darbo vietai. Kompiuterio sukeliamos akių problemos. Kompiuterio sukeliamas stresas. Elektrosmogas. Išvados. Literatūros sąrašas. Kiekvienas iš mūsų prie kompiuterio praleidžiame tam tikrą laiką. Beveik kiekvienas turime po vieną ar net po kelis kompiuterius. Nes kompiuteris daug kartų palengvina žmogaus darbą ir būtį. Kai kam kompiuteris yra pagrindinis darbo įrankis, kai kam - laisvalaikio leidimo priemonė ar informacijos šaltinis. Daugelis jaunimo kompiuterį naudoja pramogoms, tai filmai, muzika, žaidimai, internetas, bendravimas. Vidutinio ir senesnio amžiaus žmonės kompiuterį naudoja kaip informacijos šaltinį. Jie internete skaito žinias, domisi šalies naujienomis. Tačiau, jai kompiuterizuota darbo vieta nėra ergonomiška ji turi ir žalingą poveikį žmoagaus sveikatai.
8

Kompiuteris kasdieniniame gyvenimeparsisiųsti


Lapų skaičius: 3
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Kompiuteris ir jo galimybės. Kompiuterių vystymosi istorijos pradžia siekia xxa. Penktą dešimtmetį, o asmeninis (personalinis) kompiuteris atsirado tik prieš dvidešimt metų. Su kiekvienu nauju kompiuterio modeliu, tiksliau su kiekvienu nauju procesoriumi, kompiuterio galimybės vis augo. Didėjant procesoriaus darbinio dažnio greičiui, tobulėjant programoms, didėjo ir kompiuterio naudojimo galimybės. Pradžioje perėmęs savo pirmtakių, elektroninių skaičiavimo mašinų, paskirtį personalinis kompiuteris skaičiavo. Jis skaičiuoja ir dabar, bet jo skaičiavimai turi visai kitokią išraišką. Tai gera grafika, garsas, patogus valdymas, programinės įrangos įvairovė ir t.t. Visa tai leidžia naudoti kompiuterius įvairiose srityse, įvairiems poreikiams. Kompiuteris yra sudėtinis įrenginys. Jį sudaro sisteminis blokas ir išoriniai įrenginiai. Sisteminis blokas tai stovintis (tower) arba gulintis (desktop) įrenginys, kuriame yra pagrindinė kompiuterio elektroninė plokštė (motherboard), procesorius, atminties įrenginiai, papildomos specialios paskirties elektroninės plokštės (garso plokštė, vaizdo plokštė ir kt.) Ir vidiniai informacijos įvedimo ir išvedimo įrenginiai (diskelių įrenginys, cd-rom ir kt.). Išoriniai įrenginiai yra labai įvairūs. Įprastiniai įrenginiai, be kurių neapsieina nė vienas kompiuteris, yra šie: ekranas (monitor), klaviatūra (keyboard), pelytė (mouse), spausdintuvas (printer). Kiti išoriniai įrenginiai yra naudojami tenkinant specialius poreikius. Tai gali būti išorinis vartiklis (modem) jų būna ir vidinių, dedamų į kompiuterio sisteminį bloką, skirtas prijungti kompiuterį prie kompiuterių tinklo per telefonines linijas; skaitlys (scaner),kurio pagalba grafinė informacija nuo popieriaus įvedama į kompiuterį; muzikinė klaviatūra (midi keyboard); vairalazdė (joystick) kompiuterinių žaidimų valdymo įrankis ir daugelis kitų. Kompiuterio taikymas mokymo procese. Daugėjant kompiuterių skaičiui, plečiantis jų taikymui buvo kuriamos programavimo kalbos, susiformavo informatikos mokslas. Kompiuteris atkeliavo į mokyklas. Kurį laiką kompiuteris buvo informatikos mokytojų darbo priemone, šiuo metu ko gero visų dalykų mokytojai gali naudoti kompiuterius savo darbe.
6

Kompiuterių architektūraparsisiųsti


Lapų skaičius: 29
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. XX amžiuje technikos ir technologijos revoliucija sukėlė panašaus masto pasikeitimus, kaip ir maždaug prieš dvejus amžius pramoninė revoliucija. Kompiuterių paplitimas ir informacinių technologijų tobulėjimas smarkiai pakeitė ir iki šiol keičia žmonių darbą, laisvalaikį ir net pačią visuomenę. Pirmąją tokių pasikeitimų bangą sukėlė kompiuterių, galinčių efektyviau apdoroti didelį informacijos kiekį sukūrimas. Analitinė dalis. Trumpa ISO standarto apžvalga. Saugumo auditas. Tęstinumas. Nenumatytų situacijų valdymo planas. Projektinė dalis. Informacijos apsaugos sistemų diegimo organizacijose parinkimo principai. Apsaugos sistemų diegimo įmonėse plano rengimo principai. Konkrečios technikos parinkimo ir įdiegimo tipinis projektas. Infastruktūrinės priemonės. Pastatai. Techninė įranga. Darbo organizavimas. Personalas. Netikėtumų planavimas. Techninės priemonės. Techninė įranga. Programinė įranga. Telekomunikacinės priemonės. Techninė įranga. Programinė įranga. Išvados ir siūlymai. Literatūros sąrašas.
10

Kompiuteriu raidaparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Referatą rašė. Xi b klasės mokinė. Įvesties įrenginys. Atmintis. Aritmetinis. Valdymo įrenginys. Išvesties įrenginys. International Business M. Electronic Numerical Integrator, Analyser and C. Electronic Delay Storge Automatic C. Literatūra. Pirmuosius mechaninius skaičiavimo įrenginius dar antikos laikais naudojo matematikai, inžinieriai bei prekeiviai. Kinijoje ir Japonijoje prieš keletą tūkstančių metų iki Kristaus gimimo jau buvo naudojami skaičiuotuvai, padaryti iš karoliukų, pritvirtintų prie specialaus rėmo (karoliukai vadinosi kalkulėmis, iš čia ir kilo terminai kalkuliuti ir kalkuliatorius. Ant siūlo suvertų kalkulių pozicija atitiko tam tikrą skaičių. Vieną iš tobulesnių mechaninių kalkuliatorių 1642 metais sukūrė prancūzų mokslininkas Blezas Paskalis. Šį įrenginį, pavadintą Paskalina, sudarė ratukai, ant kurių buvo užrašyti skaičiai nuo 0 iki Apsisukęs vieną kartą, ratukas užkabindavo gretimą ratuką ir pasukdavo jį per vieną skaičių. Pagrindinė Paskalinos yda labai sudėtingas įvairių operacijų, išskyrus sudėtį, atlikimas. Pirmąją mašiną, kuria lengvai atliekami visi keturi veiksmai, 1673 metais sukūrė vokietis Gotfrydas Vilhelmas Leibnicas. Anglų matematikas Čarlzas Babidžas, sugalvojęs dvi reikšmingiausias mechanines skaičiavimo mašinas, dažnai vadinamas šiuolaikinės technikos tėvu. Pirmąją mašiną, skirtą matematiniu lentelių sudarymui ir tikrinimui (skaičiuojant skaičių skirtumą), Č. Babidžas sukūrė 1822 metais. Ji vadinosi skirtuminė mašina. 1833 m. Jis nutarė sukurti universalią skaičiavimo mašiną ir pavadino ją analizine mašina. Tačiau realizuoti analizinę mašiną buvo labai problematiška galiausiai ji būtų buvusi ne mažesnė už garvežį. Todėl ši mašina nebuvo sukurta. Č. Babidžas nepateikė nė vieno išsamaus jos aprašymo. Tačiau aprašymas buvo išsuogotas jo bendradarbės, grafienės, Augustos Ados Bairon-Lavleis dėka. Grafienė Ada Lavleis vadinama pirmąja programuotoja. Jos garbei viena iš programavimo kalbų pavadints Ada.,..
10

Kompiuterių raida amžiaisparsisiųsti


Lapų skaičius: 54
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Kompiuterių prototipai Kompiuterių kartos Kompiuterių klasės Asmeniniai kompiuteriai, jų raida, klasifikavimas Mikroprocesorių raida Kinijoje ir Japonijoje prieš keletą tūkstančių metų iki Kristaus gimimo jau buvo naudojami skaičiuotuvai, padaryti iš karoliukų, pritvirtintų prie specialaus rėmo. Karoliukai vadinosi kalkulėmis, iš čia ir kilo terminai “kalkuliuti” ir “kalkuliatorius”.
0

Kompiuterių technikos studijų programos profesinė praktikaparsisiųsti


Lapų skaičius: 12
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Techninės įrangos įdiegimas, atnaujinimas, valdymas, klaidų priežasčių nustatymas. Kompiuterio taisymas. Kompiuterio taisymas. Kompiuterio procesoriaus keitimas. Hirens.bootcd. Programinės įrangos įdiegimas, atnaujinimas, valdymas, gedimų šalinimas. Nešiojamo kompiuterio acer aspire 5737z os perrašymas ir tvarkyklių diegimas. IBM kompiuterių OS perrašymas. Atlikau profesinę praktiką nuo 2011 metų sausio 03 dienos iki 2011 metų vasario 19 dienos įmonėje „ITC centras“, kuri yra Laisvės a. 23, Panevėžyje. Panevėžio kolegijos informacinių technologijų centras yra kolegijos struktūrinis padalinys – mokymo ir paslaugų centras užtikrinantis informacinių technologijų disciplinų mokymą, kompiuterių eksploataciją ir remontą, programinės įrangos diegimą ir aptarnavimą, bei kitų informacinių paslaugų teikimą. Įmonė užsiima šia veikla..
0

Kompiuteriu tinklaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 6
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Kompiuterių tinklai. Kompiuterių tinklas. Tinklų jungimo būdai. Vietinis tinklas. Vietiniu kompiuterių tinklu. Visuotinis tinklas. Visuotinis tinklas. Elektroninis paštas. Voratinklis. Informacijos srautams didėjant iškilo poreikis turėti ir peržiūrinėti Internete įvairių rūšių dokumentus. Taip atsirado Pasaulinis Voratinklis (angl. Www arba web). Jį sudaro hipertekstiniai (t. Y. Surišti tarpusavyje nuorodomis) dokumentai tinklalapiai. Naršyklėmis. Jei vienoje įstaigoje, pavyzdžiui, universitete, yra ne vienas, o keletas kompiuterių, tai neabejotinai jų vartotojams iškyla poreikis pasinaudoti informacija, esančia kitame kompiuteryje. Ką daryti tokiu atveju? Žinoma, galima įrašyti reikiamą informaciją į kurią nors išorinės atmintinės laikmeną ir pernešti į kitą kompiuterį. Tačiau jei reikalingų duomenų daug ir jų prireikia ne kartą per dieną jau nepatogu. Todėl ir kilo idėja kodėl gi nesujungus kompiuterių tarpusavyje? Šitaip buvo pradėta daryti 1960 metais JAV mokslinių tyrimų laboratorijose bei universitetuose kompiuteriai jungiami panaudojant esamas telefonų linijas. Kompiuterių tinklų pagrindinis privalumas keitimasis informacija. Pavyzdžiui, mokyklos kompiuterių kabinete pakanka turėti mokinių darbų duomenų bazę tik viename kompiuteryje (mokytojo) ir ja galės naudotis visi į tinklą sujungti kompiuteriai. Jei kompiuteriai yra toli vienas nuo kito, jiems sujungti galima panaudoti esamas ryšio priemones, pavyzdžiui, telefono laidus. Tačiau duomenys kompiuteryje yra koduojami vienaip Jūs jau žinote, diskrečiai, o perduodant juos ryšių kanalu, pavyzdžiui, telefono laidais, reikia koduoti kitaip tolydžiaisiais signalais. Todėl jungiant kompiuterius reikalingos papildomos sąsajos vertikliai (modemai), tinklo plokštės ir pan. (1 pav. ). Kabeliais ir telefono linijomis duomenys perduodami elektriniais impulsais, oru elektromagnetinėmis bangomis. Elektromagnetinės bangos sklinda tik tiesia...
0

Kompiuterių tinklo įmonėje modernizavimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 55
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Profesinių kompetencijų, kurias siekiama pademonstruoti šiuo projektu, sąrašas. Projekto dokumentų sudėties žiniaraštis. Pralomųjų ir normatyvinių dokumentų, kurių pagrindu parengtas projektas sąrašas. 5 aiškinamasis raštas. Analitinė dalis. Užduoties analizė. Projekte naudotų pagrindinių informacijos šaltinių apžvalga. Esamos įmonėje organizacinės sandaros analizė. Esamo tinklo ir duomenų srautų tinkle analizė. Paslaugų kokybės valdymo qos strategija. Galimų tinklo projekto sprendimų analizė, palyginimas, išvados. Projektinė dalis. Projektuojamo kompiuterių tinklo sandaros schemos sudarymas. Adresų plano sudarymas. Prieigos tinklo fizinio lygio projektavimas. Srauto jungiančio įmonės tinklą su internetu skaičiavimas ir parinkimas. Tinklo aktyvinės įrangos parinkimas. Pagrindinio biuro kompiuterių tinklo principinės schemos sudarymas. Tinklo saugumo strategija. Įrangos nustatymai. Projekto aktyvinės dalies simuliacija. 0 įrangos ir medžiagų specifikacija. Komutacinis pratraukimo mazgas ky. Montavimo techninės specifikacijos. Plastikiniai vamzdžiai. Rozetės. Montažo reikalavimai sks. Praėjimo skylių gręžimas. Kabelinių kopetėlių montažas. Kabelių klojimas. Vamzdžių montavimas. Darbo sauga ir ekologija. Išvados ir rekomendacijos. Įvadas. Profesinių kompetencijų, kurias siekiama pademonstruoti šiuo projektu, sąrašas. Projekto dokumentų sudėties žiniaraštis. Pralomųjų ir normatyvinių dokumentų, kurių pagrindu parengtas projektas sąrašas. 5 aiškinamasis raštas. Analitinė dalis. Užduoties analizė. Projekte naudotų pagrindinių informacijos šaltinių apžvalga. Esamos įmonėje organizacinės sandaros analizė. Esamo tinklo ir duomenų srautų tinkle analizė. Paslaugų kokybės valdymo qos strategija. Galimų tinklo projekto sprendimų analizė, palyginimas, išvados. Projektinė dalis. Projektuojamo kompiuterių tinklo sandaros schemos sudarymas. Adresų plano sudarymas. Prieigos tinklo fizinio lygio projektavimas. Srauto jungiančio įmonės tinklą su internetu skaičiavimas ir parinkimas. Tinklo aktyvinės įrangos parinkimas. Pagrindinio biuro kompiuterių tinklo principinės schemos sudarymas. Tinklo saugumo strategija. Įrangos nustatymai. Projekto aktyvinės dalies simuliacija. 0 įrangos ir medžiagų specifikacija. Komutacinis pratraukimo mazgas ky. Montavimo techninės specifikacijos. Plastikiniai vamzdžiai. Rozetės. Montažo reikalavimai sks. Praėjimo skylių gręžimas. Kabelinių kopetėlių montažas. Kabelių klojimas. Vamzdžių montavimas. Darbo sauga ir ekologija. Išvados ir rekomendacijos. Šiandieninis ryšių tinklas tampa vis sudėtingesniu, nes didėja vartotojų poreikis didesnėms informacijos perdavimo spartoms, atsiranda nauji duomenų perdavimo tinklai su naujomis galimybėmis ir teikiamomis paslaugomis. Ryšium su tuo būtina turėti tvirtą tinklų pagrindą, kurio pagrindinė savybė būtų universalumas bei su juo susijęs struktūrinis lankstumas ir ilgaamžiškumas. Visi šie momentai susiję su tinkle naudojamais kabeliais, komutacine įranga bei tinklo kabeline sistema. Ypač svarbu, kad tinkle naudojami ryšių kabeliai galėtų dirbti plačiame darbo dažnių diapazone. Jeigu tinkle bus naudojami reikiamos paskirties kabeliai, tai bus galima lengvai valdyti tinklo srautą, nesunkiai atlikti pakeitimus ir išplėtimą bei pritaikymą naujoms tinklų rūšims. Priešingu atveju tinklas bus negyvybingas ir jo vystymas bei tobulinimas bus sunkiai įvykdomas. Jeigu suprojektuota ir realizuota ryšio sistema apvilia, jos vartotojai susidurs su prastovomis, bus prarandamas pelnas, firmos patirs nuostolius. Šiuo metu eksploatuojami šimtai vietinių tinklų su skirtingais parametrais, įranga, topologija, dydžiais, darbo algoritmais, architektūra ir organizacijos struktūra. Svarbiausia lokalinių tinklų charakteristika yra duomenų perdavimo greitis. Idealiu atveju siunčiant arba priimant duomenis iš lokalinio tinklo, užlaikymo laikas turi būti toks, kad atrodytu juk duomenis gauti iš konkretaus kompiuterio, o ne iš kažkurios vietos už tinklo ribų. Lokaliniai tinklai turi būti ne tik spartus, bet ir adaptuojami. Vietiniai tinklai turi turėt lanksčią architektūrą, kuri leistu įrengti darbo stotys ten kur reikės, o vartotojai galėtu laisvai pridėt arba perkelt vidinius tinklo įrenginius ir kompiuterius, atjungti arba prijungti juos prie tinklo nesutrikdant tinklo darbo. Projektuojant vietinį kompiuterinį tinklą pirmiausiai reikia įvertinti esamas sąlygas ir būsimus poreikius. Vietinio tinklo brangiausių ir sunkiausiai modernizuojamų tinklo dalių yra fizinis lygis – t.y. kabeliai. Jei įmanoma reikia pasinaudoti esančiais ir tik kur labai būtina, suprojektuoti naujus. Jei naudojami seni koaksialiniai kabeliai – juos reikėtų pakeisti, nes šie tinklai dirba nestabiliai. Kabelių keitimas dažnai kainuoja mažiau, nei naujų kanalų ir kabelių projektavimas ir instaliavimas. Egzistuoja daug įvairių kompiuterių tinklų topologijų ir jų modifikacijų. Yra dvi pagrindinės tinklų rūšys – vietiniai ir išoriniai. Vietiniai tinklai aptarnauja vartotojus vienos įmonės ar pastato ribose. Išorinis tinklas užtikrina ryšį su kitais tinklais ir informacijos šaltiniais visame pasaulyje. Šiame praktiniame darbe bus projektuojamas naujas tinklas UAB „IT-ANS įmonei.
0

Kompiuterių tinklų administravimo baigiamoji praktikaparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Bendra įmonės charakteristika. Istorija. Valdymo struktūra. Veikla. Kompiuterių tinklo struktūra. Kompiuterinės įrangos analizė. Kompiuterių tinklo įrangos analizė. Kompiuterių tinklo programinė įranga. Loginė tinklo schema. Fizinė tinklo schema. Tinklo saugumas. Apibendrinimas. Atliekant baigiamąją praktiką kelemi šie pagrindiniai tikslai: susipažinti su įmonės, firmos struktūra, darbo profiliu ir vykdomomis užduotimis, kompiuterių tinklo struktūra ir naudojimu, lavinti kompiuterių ir kompiuterių tinklo ir tinklo sistemų priežiūros įgūdžius, parengti įmonės kompiuterių tinklo aprašą. Atliekant praktiką labai svarbu panaudoti įgytas teorines ir praktines žinias bei įgudžius, parodyti iniciatyva. Rašydamas ataskaitą , pabandysiu apibendrinti savo atlikta praktiką bei įgytas žinias. Galbūt praktika ir nebuvo tiksliai susijusi su mano specialybe, t.y tinklų administravimu, bet manau įgyjau daugiau žinių iš kompiuterinės technikos pusės. Darbo patirties informacinių technologijų srityje. Susipažinau su keletą man dar nežinomų programų, teko susidurti su tokiom kompiuterio problemomis, kurių dar niekad nesu turėjęs ir sprendęs. Bendra įmonės charakteristika. Gamybinę praktiką atlikau firmoje „nimtech kompiuteriai“ “( elektroninis pašto adresas: nimtech@balt.net ) , kuri randasi savanaorių pr. 192-. Istorija. Ši firma savo veiklą pradėjo 1991 metais, kaip vokietijos firmos „nimtech“ atstovė lietuvoje. Ši firma viena iš pirmųjų, kuri tiesiogiai iš užsienio tuo laiku importavo kompiuterinę techniką į lietuvą. Ji buvo viena iš didmeninės prekybos kompiuterinėmis dalimis firmų lietuvoje. Jeigu palygintume su kitomis firmomis kurios prekiauja kompiuteriais ir su jais susijusia technika ir ne tik jais tai „nimtech kompiuteriai“ galima laikyti senafirma, turinčia gan nemažą patirtį it srityje. Pradžia kaip ir daugelyje kitų firmų buvo sunki dirbo tik keletas darbuotojų, kai firma pradėjo veržtis į tuometinę kompiuterinių technologijų rinką atsirado ir daugiau klientų ir didesnių užsakovų bei pasirašytų kontraktų. Oficialiai ši firma užregistruota 1997 metais pavadinimu „nimtech kompiuteriai“. Ir iki šiol ši firma „nimtech kompiuteriai“ sėkmingai žengia tolyn kompiuterinių technologijų srityje vis plėsdamasi.
6

Paieška


bottom