top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Lietuvos apgyvendinimo įstaigų statistinis tyrimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 32
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Pirminiai analizuojami duomenys. 1 santykiniai dydžiai. Struktūriniai santykiniai dydžiai. Palyginimo santykinis dydis. Intensyvumo santykinis dydis. Dinamika. Baziniai ir grandininiai absoliutiniai pokyčiai. Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus didėjimo tempas (bazinis). Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus padidėjimo tempas (bazinis). Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus didėjimo tempas (grandininis). Apgyvendinimo įstaigų skaičiaus padidėjimo tempas (grandininis). Vidutiniai indikatoriai. Vidutinis įstaigų skaičius 2005-2009 metais. Įmonių skaičiaus padidėjimas kasmet. Vidutinis didėjimo tempas. Vidutinis padidėjimo tempas. Pagreičio koeficientas. 3 prognozavimas. Prognozė, pagal vidutinį absoliutinį padidėjimą. Prognozė, pagal vidutinį didėjimo tempą. Prognozė, pagal tiesinio trento lygtį. Prognozės paklaida. Išvados. Literatūros sąrašas. Turizmas – viena iš perspektyviausių ūkio šakų mažoms, patogią geografinę padėtį ir gamtinius bei kultūrinius išteklius turinčioms šalims. Jau keli dešimtmečiai mokslininkai, įvairios valstybės institucijos ir politikai didžiausią dėmesį skiria atvykstamajam ir vietiniam turizmui. Turizmas gali būti pagrindine ūkinės veiklos sritimi ir pajamų šaltiniu. Tai ekonominė veikla, kuri leidžia išnaudoti esamus turizmo išteklius ir sukurti naujas darbo vietas. Lietuva – pajūrio valstybė, esanti geroje geografinėje padėtyje ir turinti palyginti didelį gamtinį bei kultūrinį turizmo potencialą. Temos aktualumas: Lietuvai atgavus nepriklausomybę, tapome rinkos ekonomikos šalimi. Per pastaruosius keletą metų, mūsų šalies ekonomika vystėsi itin sparčiai. Gerėjant verslo sąlygoms šalyje, didėjant saugumui ir ypač įstojus į Europos sąjungą bei NATO nuolat augo užsienio investicijos, kūrėsi verslo ryšiai tarp Lietuvos ir užsienio valstybių. Dėl šių priežasčių kiekvienais metais mūsų šalyje apsilanko vis daugiau verslininkų, bei įvairaus lygio įmonių vadovų. Taip pat, didėjant Lietuvos vardo žinomumui užsienyje, daugėja ir turistų srautai į Lietuvą, kurie atvyksta pamatyti gražiausias, vienos iš Baltijos regiono šalių, vietas, susipažinti su krašto kultūra bei papročiais arba tiesiog poilsiauti Lietuvos kurortuose. Darbo uždaviniai: Išanalizuoti apgyvendinimo įstaigų skaičiaus kitimą 2005- 2009 metais; Apskaičiuoti absoliutinius santykinius dydžius; Apskaičiuoti vidutinius rodiklius; Nustatyti dinamikos eilučių rodiklius; Paprognozuoti apgyvendinimo įstaigų skaičių 2011 ir 2012 metams, naudojant dinamikos eilučių ekstrapoliaciją bei tiesinį trendą.
0

Lietuvos ir Švedijos vietos savivaldos sistemos lyginamoji analizėparsisiųsti


Lapų skaičius: 21
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Vietos savivalda Lietuvoje. Istorinė vietos savivaldos raida Lietuvoje. Lietuvos vietos savivaldos sistema šiandien. Apskritys. Savivaldybės. Lietuvos savivaldos sistemos principai. Vietos bendruomenės teisinis statusas. Vietos savivalda Švedijoje. Istorinė vietos savivaldos raida Švedijoje. Švedijos vietos savivaldos sistema šiandien. Apskritys. Savivaldybės. Švedijos savivaldos sistemos principai. Lietuvos ir Švedijos pagrindinių savivaldos struktūros ir veiklos. Elementų palyginimas. Savivaldybių institucijos, jų sudėtis bei įgaliojimai. Rinkimų apygardos. Atsakomybės ir valdžios pasiskirstymas tarp institucijų Lietuvoje. Bei Švedijoje. Biudžetas. Išvados. Literatūra. Darbo objektas: Lietuvos ir Švedijos vietos savivaldos sistemos. Darbo tikslas: palyginti Lietuvos ir Švedijos vietos savivaldos sistemas. Darbo uždaviniai. Apžvelgti Lietuvos respublikos vietos savivaldos sistemą. Apžvelgti švedijos karalystės vietos savivaldos sistemą. Palyginti šių dviejų šalių vietos savivaldą, rasti bendrų panašumų ir skirtumų. Darbo metodai: literatūros šaltinių analizė, lyginamoji analizė. Savivaldybės mūsų krašte savo istoriją pradėjo skaičiuoti daugiau kaip prieš 600 metų. Ją sąlyginai galėtume skirstyti į tokius etapus: savivaldumo ištakos ir tvirtėjimas, reformos ir kontrreformos carinei valdžiai viešpataujant Lietuvoje, tautinių savivaldos organų susikūrimas ir veikla, dabartinis vietos savivaldos plėtros laikotarpis. Lietuvoje, įgyvendinus administracinę - teritorinę reformą, Lietuvos respublikos teritorija buvo suskirstyta į dviejų lygių administracinius vienetus.
0

Madaparsisiųsti


Lapų skaičius: 5
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Mada tai tam tikru laiku visuomenėje vyraujantis drabužių, papuošalų ir kitų aksesuarų stilius periodiškai pasikartujantis su tam tikrais pasikeitimais ir patobulinimais. Mados lietuvoje istorija. Mados egzistavo ir gilioje senovėje, tik jos ne taip greitai keitėsi. Įdomu, kaip tais laikais puošdavosi švenčių dienomis, ką vilkėjo prastą dieną valstiečiai bei kunigaikščiai? Į šiuos klausimus jau gali atsakyti archeologai, ne vieną dešimtmetį tyrinėję senovės lietuvių kostiumus. Geležies amžiuje (-v am.) Rūbai dengė kaklą, krūtinę, rankas ir kitas kūno dalis (pvz., vyrų nešiotos kelnės dengė blauzdas). Šie drabužiai buvo audžiami iš vilnonių siūlų trinytu raštu, kuris kur kas puošnesnis už paprastą dvinytį. Moterų apranga. Moterys galvas dengė nuometais, kuriuos reikėjo susegti ties smilkiniu. Vyrų apranga. Vyrai vilkėjo vilnonius su rankovėmis drabužius, avėjo odinę avalynę. Papuošalai. -V a. viena dirbinio forma išsilaikydavo šimtmečius. Aprangos kodas. Žmogus yra vienintelis gyvas padaras žemėje, kuris nesitenkina natūraliu, gamtos dovanotu apdaru ir savo kūną nuo šalčio bei kitų nemalonumų apsaugo drabužiais. Kad nebūtum balta varna. Turbūt kiekvienam teko pasukti galvą, kaip rengtis einant į pobūvį. Jeigu tai vestuvės, daugmaž visi nutuokiame, kaip svečiai bus apsirengę. Baltas ar juodas? Oficialiuose pakvietimuose į renginius, nepaisant kartais pasitaikančios įvairovės, didžiojoje britanijoje aprangos būdui nurodyti dažniausiai vartojami tokie posakiai: “white tie” (liet. Baltas kaklaraištis, nors “tie” šiuo atveju reiškia nebūtinai kaklaraištį, o tai, kas ryšima po kaklu), “black tie”, “lounge siuit”. Šie apibūdinimai atitinka formalų, pusiau formalų ir neformalų. Pagal drabužį sutinka, pagal protą palydi – sako lietuvių liaudies patarlė. Išmintingas požiūris. Kitaip tariant, to, kaip rengiamės, nereikia perdėtai sureikšminti, bet negalima ir nuvertinti.
0

Maisto technologijos kursinis darbasparsisiųsti


Lapų skaičius: 23
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Restoranas – tai maitinimo įmonė, kurioje lankytojams siūlomas gausus įvairių patiekalų, bei gėrimų asortimentas, sudaromos sąlygos poilsiui ir pramogoms. Tokio tipo maitinimo įmonė išsiskiria aukšto meninio lygio interjeru ir reklama, klasikinėmis lankytojų aptarnavimo formomis. Restoranas skirtas tiems, kuriems norėsis pasimėgauti geros kokybės, išskirtiniais žvėrienos, paukštienos, jūrų gėrybių bei kitokiais egzotiškais patiekalais ir aukšto lygio aptarnavimu. Čia žmonės galės papietauti, taip pat po sunkios darbo dienos atsipalaiduoti. Restorane bus aptarnaujami tiek pavieniai lankytojai, tiek jų grupės, bet kiekvienas bus išklausomas ir patenkinami jo poreikiai. Svarbiausias maitinimo įmonės uždavinys, kad kartą apsilankęs žmogus norėtų čia sugrįžti. Vakarais gros gyva muzika, kiekvienas galės išgirsti savo mėgstamą dainą. Lr higienos normų reikalavimai. Lr produktų saugos įstatymo paskirtis ir tikslas. “maisto higiena” išaiškinimas. Esamos padėties analizė. Valgiaraštis. Energinė vertė. Antienos vyniotinis. “nicos” salotos. Salotos su midijomis. Pievagrybių sriuba. Rvasvt sistema. Septyni rvasvt sistemos principai. Rvasvt nauda vartotojui. Rvasvt nauda įmonei. Įdiegiant rvavst sistemą reikia. Patiekalų saugos sveikatai požiūriu aprašymas. Šaltieji patiekalai. Salotos ir mišrainės. Patiekalų grupės aprašymas. Patiekalų sudėties aprašymas. Šaltieji patiekalai. Paukštienos subproduktų patiekalai. Patiekalų grupės aprašymas. Patiekalų sudėties aprašymas. Paukštienos subproduktų patiekalai. Sriubos. Karštos sriubos, sultiniai. Patiekalų grupės aprašymas. Patiekalų sudėties aprašymas. Sriubos, sultiniai. Mėsos ir mėsos produktų patiekalai. Karštieji mėsos ir jos produktų patiekalai. Patiekalų grupės aprašymas. Patiekalų sudėties aprašymas. Mėsos ir mėsos produktų patiekalai. Saldieji patiekalai. Patiekalų grupės aprašymas. Patiekalų sudėties aprašymas. Mėsos ir mėsos produktų patiekalai. Lr veikianti standartų sistema. Standartai. Sensorinis kokybės nustatymas. Rūgštingumo nustatymas. Valgomosios druskos nustatymas. Tirščių kiekio sriuboje nustatymas. Sausų medžiagų nustatymas. Tiriamos žaliavos kokybės įvertinimas. Išvados. Literatūra.
6

Makiažo tendencijos 2014m.parsisiųsti


Lapų skaičius: 4
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: Kaip ir anksčiau, taip ir šiais metais madingas gaivus makiažas, švytintis veidas ir lygi, tarsi aksominė, veido spalva. Vis dar išlieka madinga akių formą išryškinanti kontūro linija bei padūmavusios akys. Madingiausios šešėlių spalvos: visi violetinės spalvos atspalviai ir pustoniai. Šaltojo sezono metu rekomenduojama nebijoti metalo blizgesiu švytinčių akių šešėlių. Lūpas dažykite tamsia vyšnių, ryškia rožine ar intensyvia koralų spalva. Pavasarį ir vasarą vyraus pastelinės spalvos, itin madingas bus žvilgus paviršius. Vis dar populiarus juodos ir baltos derinys, tačiau 2014 m. spalva tituluojama orchidėjų violetinė. Pavasarėjančioje spintoje ar kosmetinėje privalo atsirasti bent vienas violetinis daiktelis! Švelni violetinė ramina ir harmonizuoja, suteikia gaivos. Vyrauja keli violetinės atspalviai: jau minėtas orchidėjų, taip pat tulpių bei alyvų. Orchidėjų atspalvis yra intensyvesnis, tulpių atspalvis vadinamas nostalgišku, jis turi šiek tiek melsvumo, o alyvų – rausvesnis, ypač romantiškas.
0

Medžiagų atsparumo namų darbasparsisiųsti


Lapų skaičius: 3
Tipas: Namų darbas
Darbe esantys žodžiai: 4A uždavinys Apskaičiuokite brėžinyje parodytą plieninę vienodo skerspjūvio dviatramę siją: 1. Sudarykite įrąžų-lenkimo momentų ir skersinių jėgų diagramas 2. Parinkite dvitėjinio skerspjūvio siją Duomenys A8 B8 C9 Schema 9
0

Menininkas ir kūrinys komunikacijos kanaluose: internetinės meno galerijosparsisiųsti


Lapų skaičius: 25
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Turinys. Įvadas. Interneto raidos apžvalga. Interneto raidos etapai. Interneto plėtros politika europos sąjungoje: informacinės visuomenės kūrimas. Internetas kaip komunikacijos kanalas. Virtualios organizacijos. Internetinių meno galerijų samprata. Situacija užsienyje. Situacija lietuvoje. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas. Artist and a piece of art in the communication channels: virtual art galleries (summary). Priedai. 1 priedas. Pagrindinis ifa puslapis. 2 priedas. Saatchi online pagrindinis puslapis. 3 priedas. Artonline pagrindinis puslapis. 4 priedas. Savas menas pagrindinis puslapis. Žmonija nuo seniausių laikų susiduria su vis didėjančiais informacijos srautais. Iš pradžių informacija buvo koduojama ir perduodama tik garsais ar piešiniais, vėliau raštu, kol galų gale surastas būdas, kaip automatizuoti ir protinį, ne tik fizinį, darbą. Šiam tikslui pasiekti į pagalbą pasitelktos technologijos: telefonai, fotoaparatai, radijas, televizija, kompiuteriai ir dauguma kitų. Šiuolaikinėje visuomenėje vis dažniau linksniuojamas interneto vardas, politikai skatina besimokančios, žinių, visuomenės vystymąsi ir augimą, o masinės komunikacijos priemonės panaikina erdvės ir laiko ribas bei mažina su tuo susijusius ir materialius informacijos sklaidos kaštus. Technologijos išties labai sparčiai tobulėja, tik ar visos jų teikiamos galimybės yra išnaudojamos tinkamai bei maksimaliai, pavyzdžiui, specifinėse meno informacijos ir edukacijos sklaidos bei meno kūrinių eksponavimo ir pardavimo internetu srityse?
0

Narkotikaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 23
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Narkotikų rūšys. Padariniai. Pasekmės. Kaip atpažinti? Lsd. Kokainas. Heroinas. Amfetaminas. Kanapės (marihuana). Ecstasy. Naudota literatūra. Ecstasy tai cheminis narkotikas, turintis ir amfetamino, ir haliucinogeninį meskalino poveikį. Dažniausiai vartojamas klubuose, nes suteikia energijos šokti. Baltos, rudos, rausvos tabletės arba spalvotos kapsulės. Tabletės būna labai įvairios. Tai - stimuliantas. Poveikis yra labai panašus į amfetamino, ar kokaino. Ecstasy stiprina jausmus, bet nesukelia haliucinacijų.
0

Nedarbas. Makroekonominės ir mikroekonominės nedarbo pasekmėsparsisiųsti


Lapų skaičius: 19
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Nedarbo priežastys lietuvoje. Nedarbo tipai. Natūralusis nedarbo lygis. Makroekonominės ir mikroekonominės nedarbo pasekmės. Nedarbo ir užimtumo reguliavimas lietuvoje. Išvados. Literatūros sąrašas. Darbas yra ne vien žmogaus pajamų, bet ir jo socialinės padėties, visavertiškumo ir pasitenkinimo savimi pagrindas. Ekonomikos požiūriu darbas – tai ribotų išteklių panaudojimas gaminant prekes bei teikiant paslaugas. Nedarbas yra viena svarbiausių makroekonomikos problemų. Prarastas darbas sukelia psichologinį diskomfortą žmogui, atima pajamų šaltinį. Šią problemą vertina ne tik politikai, bet ir ekonomistai . Jie tyrinėja nedarbą, nustatinėja jo lygį, priežastis, makroekonominius ir mikroekonominius nedarbo kaštus ir pasekmes. Gyventojų užimtumo didinimas, naujų darbo vietų kūrimas ir nedarbo mažinimas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių problemų. Šių klausimų sprendimas susijęs su šalies ekonomikos išsivystymo lygiu ir gamybos augimu. Gyventojų užimtumo, nedarbo problemos ypač aktualios tapo po Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo, tai yra perėjus iš planinės į rinkos ekonomiką. Reikėjo iš esmės pertvarkyti šalies ūkio struktūrą, vykdyti privatizavimą, ieškoti naujų rinkų. Tai negalėjo nepaveikti gamybos, paslaugų plėtros, specialistų persiorientavimo dirbti naujomis ekonominėmis sąlygomis. Atskiros ūkio šakos ir įmonės pradėjo dirbti ne visu pajėgumu, reikėjo sumažinti darbo vietų, sutrumpinti savaitės darbo laiką ir kita. Šios ir kitos priežastys vertė ieškoti padėties gerinimo būdų ir spręsti gyventojų socialinius klausimus, tokius kaip minimalus atlyginimas, nedarbas, pašalpų garantija, kokias užimtumo programas turi įgyvendinti vyriausybė. Ekonomikos teorija, išryškinusi kurios nors ekonominės politikos trūkumus, gali padėti geriau pažinti ir įvertinti nedarbo problemų sprendimo alternatyvinius variantus, o vyriausybei – pasirinkti optimalius sprendimus.
0

Negyvybės draudimo rinka Lietuvojeparsisiųsti


Lapų skaičius: 36
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Draudimo istorija. Draudimo esmė ir vaidmuo finansų sistemoje. Ne gyvybės draudimo klasifikavimas pagal draudimo objektą. Draudimo rūšys. Draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Privalomas vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas. Savanoriškas transporto priemonių draudimas. Turto draudimas. Perdraudimas. Kompanija „Lietuvos draudimas. Svarbiausi faktai apie „Lietuvos draudimą“. Finansiniai rezultatai. Partneriai. Paslaugos. Horizontalioji analizė. Horizontalioji „Lietuvos draudimo“ balanso analizė. Horizontalioji „Lietuvos draudimo“ pelno (nuostolių) ataskaitos analizė. Vertikalioji analizė. Vertikalioji „Lietuvos draudimo“ balanso analizė. Vertikalioji „Lietuvos draudimo“ pelno (nuostolių) ataskaitos analizė. Išvados. Naudota literatūra. Priedai. Draudimo pagalba siekiama iš anksto apsisaugoti nuo galimų neigiamų padarinių, kurie atsiranda dėl draudiminio įvykio. Draudimą galima laikyti vienu iš prievolių įvykdymo užtikrinimo būdų, ypač kai kalbama apie tokias draudimo rūšis, kaip kreditų draudimas bei civilinės atsakomybės draudimas. Ne gyvybės draudimu vadinama dėl draudiminio įvykio ir įstatymo ar sutarties pagrindu atsiradusi finansinė ūkinė veikla, ginanti ūkio subjektų ir piliečių turtinius interesus. Šių interesų gynimas pagrįstas piniginiais fondais, sudarytais iš tų ūkio subjektų ir piliečių (draudėjų) sumokėtų draudimo įmokų. Temos aktualumas. Žmonės gyvena tam tikromis socialinėmis, ekonominėmis sąlygomis, kurių aplinkoje svarbią vietą užima jų turtas, pajamos, sveikatos būklė. Kartu žmones lydi ir baimė visa tai prarasti. Siekdami apsaugoti save ir savo turtą, ūkio subjektai ar asmenys šią riziką perduoda draudimo įmonėms. Darbo objektas – ne gyvybės draudimo rinka Lietuvoje.
10

Paieška


bottom