top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Šeimos Įtaka vaiko psichosocialiniam brendimuiparsisiųsti


Lapų skaičius: 20
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Įvadas – šeima. Žmogaus asmenybė. Auklėjimo būdai ir jų įtaka vaiko psichosocialiniam vystymuisi. Keturi auklėjimo stiliai. Psichologinė kontrolė. gyd.T.Ramanauskienė. Išvada. Literatūra. Šeima - svarbiausioji vaikų ugdymo institucija, svarbiausia mikroaplinka, kurioje  vykdoma vaikų socializacija, svarbiausias veiksnys, apsprendžiantis vaiko asmenybės raidą. Daugelis įvairių psichologijos krypčių atstovų sutinka, kad žmogaus asmenybė susiformuoja dar vaikystėje. Yra manoma, kad šiam procesui pakanka pirmų ketverių gyvenimo metų. Žinoma, mes vystomės, keičiamės ir bręstame visą gyvenimą, tačiau kertiniai akmenys asmenybės raidai yra padedami vaikystėje.
2

Senieji vestuvių papročiaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Santuokų formų kaita per šimtmečius. Daina. Žmonos vogimo tradicijos. Pagrindiniai vestuviniai papročiai – formavimasis. Mergvakaris. Santuokų apeigos. Nuotakos įvedimas i vyro namus. Lietuvos liaudies buities muziejus. Jaunųjų sutikimas. Jaunosios skrynia, kraitis, rūtų vainikėlis. Naujos sąvokos. Išvados. Naudota literatūra. Lietuvių vestuvių apeigos ir papročiai nuolat keitėsi. Apžvelgsime kaip šimtmečių eigoje keitėsi santuokų forma (nuo grupinės iki porinės, ir t.t.). Kaip šie pasikeitimai veikė naujų vestuvinių papročių kūrimąsi? Kokie prievartos elementai buvo naudojami II – I tūkst. pr. Kr.? Kaip papročiai atsispindi tautosakoje? Kas sudarė mokestį už nuotaką? Kaip toks mokestis buvo vadinamas? Maginė ir simbolinė prasmė vestuvių papročiuose. Santuokų formos per šimtmečius keitėsi. Iš tautosakos galima spręsti, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, būta grupinių santuokų, kai tuokdavosi broliai su seserimis, pusseserės su pusbroliais. Grupinės šeimos užuomina yra vestuvinių apeigų marčios šokis, kur ją šokdina jaunojo broliai bei pusbroliai, o tik pats paskutinis – jaunasis. Tai ne kas kita, kaip giminaičių pretenzijų į jaunąją paprotinės teisės pėdsakas. Porinė šeima formavosi grupinės šeimos gelmėse. Vystantis kolektyvinei gamybai bei didėjant gyventojų skaičiui, keitėsi tradiciniai lytiniai santykiai. Moterys į juos ėmė žiūrėti kaip į jas žeminantį dalyką, todėl siekė skaistybės, teisės į laikiną ar nuolatinę santuoką su vienu vyru. Be to, jau tuo metu buvo pastebėta kraujomaišos kenksmingumas. Todėl pradėta drausti santuokas tarp kraujo giminaičių. Šalia motinos buvo pastatytas neabejotinai tikras tėvas. Tačiau po santuokos vyras privalėjo gyventi žmonos giminėje.
0

Skaitmeninių duomenų failų tvarkymasparsisiųsti


Lapų skaičius: 17
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Geodezinis matavimas prasideda lauke, matuojant pasirinkus objektą, t.y žemės sklypą. Pasirinkus matavimui skirtus prietaisus yra išmatuojamas pasirinkto žemės sklypo plotis, atstumas tarp objektų esančių žemės sklype, gauti aukščių skirtumai. Atsižvelgiant į prietaiso, matavimo ir matuotojo paklaidas yra skaičiuojami rezultatai. Gautus matavimo rezultatus perkeliame i programine įranga GeoMap, AutoCad, ArcGis ar kitą ir tvarkome duomenis. Darbo tikslas: atlikti skaitimeninių duonemų failų tvarkymų analizę. Išsiaiškinti ir išanalizuoti kokie yra failų tipai ir kaip jie tvarkomi. Kaip perkelti duomenis iš GPS imtuvo į kompiuterį. Darbo uždaviniai: Kaip perkelti duomenis iš GPS; Išsiaiškinti skaitmeninių duomenų sutrumpinimus; Išsiaiškinti InGIS modelius; Paaiškinti atributų aprašymo modelį; Paaiškinti Metaduomenų modelį; Išanalizuoti Geoduomenų pasikeitimus; Įvertinti vienodo tikslumo kampo matavimo rezultatų tikslumą; Įvertinti geografinės platumos nustatymo rezultatų tikslumą.
0

Socialinis darbas su neįgaliaisiais ir pagyvenusiaisparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas.visuomenės požiūris į negalę. Visuomenės požiūrio į negalę kaita istorijos raidoje. Fizinės negalios samprata. Požiūris į neįgaliuosius lietuvoje.pagyvenę žmonės visuomenėje. Visuomenės požiūris į pagyvenusius žmones. Pagyvenę žmonės kaip socialinė atskirtis. Adaptacija ir integracija. Socialinis darbas su neįgaliais pagyvenusiais. Žmonėmis. Neįgalūs pagyvenę žmonės kaip socialinio darbo klientai. Išvados. Literatūros sąrašas. Nieko nėra amžino kaip, kad nieko nėra galingesnio už laiką. Jo tėkmės niekam nepavyko sustabdyti. Neveltui sakoma, jog laikas yra visagalis. Taigi nesustabdomai bėgant laikui sensta ir nyksta viskas kas rodos dar taip neseniai atrodė amžina. Neamžinos yra ir visuomenės. Visos, o ypač modernios visuomenės sensta. Tai priklauso nuo ginstamumo mažėjimo ir sveikatos apsaugos gerėjimo. Nors modernioje visuomenėje užtikrinama gera sveikatos priežiūra ir sveikatos apsauga, tačiau pagyvenusių žmonių skaičiaus didėjimas lydimas ligų ir negalios. Pasak Lietuvos Respublikos statistikos departamento duomenimis Lietuvoje daugėja pagyvenusių žmonių. Pagyvenusių, senyvo amžiaus žmonių sosialinė grupė sutapatinama su senatvės pensijos amžiaus žmonių grupe. Visuomenės senėjimo procesas sukelia daug ekonominių, socialinių, psichologinių problemų. Atsiranda dirbtinis pagyvenusių žmonių izoliavimas nuo aktyvios visuomenės dalies. Taipogi Lietuvos gyventojų požiūrį į pagyvenusius žmones vertinimą, galima sakyti, kad prieštaringus jausmus vyresnio amžiaus žmonėms papildo objektyvių žinių apie gyventojų senėjimo metus stoka, tiesiog gyventojų senėjimo proceso dramatizavimas. Tad šiame darbe noriu apžvelgti kaip vykdomas socialinis darbas su neįgaliais pagyvenusiais žmonėmis?
0

Sociofobijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 25
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Nerimas yra normalus atsakas į stresą ar pavojų, tačiau kartais jis yra per stiprus ir trukdo kasdieninei veiklai, tampta problema. Vienas iš pagrindinių nerimo sutrikimų tipų yra fobiniai sutrikimai.  Fobija yra nepagrįsta kokių nors situacijų baimė. Tai gali būti gyvūnų (pvz.: šunų, vorų, gyvačių), kraujo, sužeidimų baimė, agorafobija – baimė peržengti namų ribas, būti minioje, keliauti viešuoju transportu, klaustrofobija – mažų patalpų baimė.
0

Soliariumaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 15
Tipas: Prezentacija
Darbe esantys žodžiai: Supažindinti su odos tipais Pasekmėmis lankantis soliariumuose UV spinduliais UV spindulių sukeliamomis ligomis Odos tipai. Rekomenduojamas deginimosi laikas pagal odos tipus. Uv spinduliai. Teigiamas uv spindulių poveikis. Neigiamas uv spindulių poveikis. Pasekmės lankantis soliariumuose. Ligos sukeltos nesaikingai lankantis soliariume. Apsaugos būdai. Elgesio soliariume taisyklės. Kontroliniai klausimai.
0

Sporto medicinaparsisiųsti


Lapų skaičius: 80
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Sporto medicina ir jos organizavimas. Turinys ir uždaviniai. Sporto medicina lietuvoje. Tarptautinės sporto medicinos organizacijos. Sporto medicinos organizavimas ir tyrimų turinys. Sporto medicinos tyrimo metodai. Klinikiniai tyrimo metodai. Instrumentiniai tyrimo metodai. Laboratoriniai tyrimo metodai. Fukciniai mėginiai. Fizinio išsystymo tyrimas ir vertinimas. Fizinis išsivystymas – gyventojų sveikatos rodiklis. Antroposkopinis fizinio išsivystymo vertinimas. Laikysenos vertinimas ir bendroji kūno apžiūra. Pėdos formos vertinimas. Žmogaus konstitucijos tipo nustatymas. Antrometrija ir antropometriniai matavimai. Antropometriniai prietaisai ir matavimo taisyklės. Antropometriniai taškai ir išilginiai kūno matmenys. Kūno masės ir apimčių matavimas. Kūno skersmenų matavimas. Fiziometriniai matavimai. Papildomi fizinio išsivystymo tyrimo metodai. Kūno paviršiaus ploto matavimas. Kūno masės komponentų tyrimas ir vertinimas.kūno tankio matavimas. Sąnarių lankstumo vertinimas. Antropometrinių duomenų vertinimo metodai. Standartų metodas. Koreliacijos metodas. Indeksų metodas.
0

Statomieji objektaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 12
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Statomo objekto apibūdinimas. Architektūrinis sprendimas, pastato planas ir pjūvis. Pagrindinės konstrukcijos. Inžinerinės – techninės sistemos. Skaičiuojamoji dalis. Pagal nurodytą darbų skaičių pastato statybai reikalingų darbų sąrankos sudarymas. Kiekvienam darbui tenkančios bendros darbų sąnaudų dalies parinkimas. Darbų vykdimui reikalingo darbininkų skaičių nustatymas. Darbų vykdymo pamainingumo parinkimas. Darbų trukmės skaičiavimas. Tinklinio modelio sudarymas. Tinklinio modelio parametrų skaičiavimas lenteliniu būdu. Tarnybinių, sanytarinių ir buitinių patalpų poreikio skaičiavimas. Inventorinių patalpų parinkimas. Literatūros sarašas. Grafinė dalis. Kalendorinis objekto statybos grafikas. Mechanizmų poreikio grafikas. Medžiagų ir konstrukcijų poreikio grafikas. Tinklinis grafikas. Pastatas yra karkasinis. Statinio erdvinį standumą garantuoja skersinės ir išilginės sienų plokštės bei perdangos.Statyboje naudojame konstrukcinę sandarą su laikančiosiomis skersinėmis sienomis. Tarpai tarp atramų yra 3,2-3,6m, kad būtu galima naudoti kambario matmenų perdangos plokštes.Tada plokščių sandūros būna tik kampuose ir vidinių bei išorinių sienų ir perdangos ploksčių priglaudimo vietose. Tai palengvina apdailos darbus. Pamatus įrengemia juostinius betoninių blokų. Sienos ir pertvaros yra iš gelžbetonio, laiptai yra iš surenkamųjų gelžbetoninių laiptatakių ir aikštelių. Sienos storis yra 280mm., pertvarų storis 100mm. Perdangos montuojamos iš gelžbetoninių tuštuminių perdengimo plokščių, jų ilgis yra 3,2m ir 3,6m. Stogas yra plokščias, dedama ant jo kelių sluoksnių ritininė danga sutapdinta su termoizoliaciniu sluoksniu. Rulonine stoga naudosime „Garždų Midos“ (ar analogiškas jai). Namo lietvamzdžiai paslėpti vidinėse sienose. Anžeminę statinio dalį pradedame montuoti tada, kai pasirašomas tam tikras apie požeminės namo dalies su nutiestais inžineriniais tinklais užbaigimą. Prieš pirmo aukšto montavimą pažymimos visos pastato ašys, paženkliname kiekvienos plokštės elementų padėtis. Kituose aukštuose išorinių sienų plokštės tikrinamos pagal išorinių sienų paviršių, o vidinių sienų – pagal patikslintas ašių padėtis. Pradedant montuoti kiekvieno aukšto konstrukcijas, pirmiausia parengiamas montavimo lygis - sienų ploksčių atraminės plokštumos.
0

Studijų galimybės ESparsisiųsti


Lapų skaičius: 7
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Lietuvos narystė Europos Sąjungoje iš visų gyventojų grupių didžiausias galimybes suteikė jaunimui. Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, atsiverė platesnės galimybės Lietuvos moksleiviams ir studentams mokytis ir studijuoti visose Europos Sąjungos valstybėse. Lietuvos jaunimas gali be jokių apribojimų keliauti, mokytis, gyventi ir dirbti užsienyje lygiomis teisėmis su kitais Europos Sąjungos šalių piliečiais. Lietuvos mokymo įstaigų diplomai pripažįstami kitose ES šalyse, palengvėjo studijų sąlygos kitų šalių aukštosiose mokyklose, o kai kur, Europos Sąjungos piliečiams net nebereikia mokėti už mokslą. Atsirado naujos mokymosi, darbo, kultūrinio tobulėjimo bei savęs realizavimo galimybės naudojantis narystės teikiamais privalumais. Dabar galima apsigyventi, studijuoti, legaliai įsidarbinti ES, tuo pačiu gaunant visas socialines garantijas. Darbo tikslas: aptarti kokios yra studijų galimybės Europos Sąjungoje. Darbo uždaviniai: Nupasakoti studijų programas Europos Sąjungoje; Išsiaiškinti nemokamo mokslo galimybes Europos Sąjungoje.
0

Švedijos protokolo ypatumaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 31
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Švedijos istoriniai ypatumai. Geografija, gamta ir klimatas. Demografinė padėtis ir bendroji informacija. Politinė padėtis ir simboliai. Švedijos istorijos svarbiausi aspektai. Svarbiausios švedijos istorinės datos. Švedijos kultūriniai ypatumai. Švedijos etninė sudėtis ir kita informacija. Populiarūs žmonės. Nobelio premija. Tradicinis maistas. Tradicinės šventės ir jų ypatumai. Lankomiausių istorinių vietų švedijoje top verslo etikos normos. Susipažindinimas ir pagarbūs kreipiniai. Gestai, tonas ir kiti bendravimo ypatumai. Kyšininkavimas, korupcija ir įmonių socialinė atsakomybė. Punktualumas ir naudingi patarimai. Dovanos įvairioms progoms. Oficialus ir kasdieninis (aprangos kodas). Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Švedija yra didžiausia iš Šiaurės šalių vertinant gyventojų skaičių. Pietinėje šalies dalyje daugiausia išvystytas žemės ūkis, keliaujant tolyn į šiaurę vis didesnę teritoriją dengia miškai. Tai svarbi skandinaviškos kultūros dalis pasižyminti vis dar išlikusiu unikalumu ir savitu kultūros pojūčiu. Tikslas: Švedijos kultūrą ir protokolo ypatumus. Darbo objektas: Švedija. Uždaviniai: 1. Apibūdinti Švedijos istorijos ypatumus. 2. Apžvelgti Švedijos kultūros ypatumus. 3. Nusakyti Švedijos protokolo ypatumus. Darbo metodai: 1. Literatūros šaltinių analizė 2. Interpretacija. Norint keliauti ir bendrauti su tam tikros šalies gyventojais labai svarbu žinoti, esminius dalykus ne tik bendruoju protokolo atžvilgiu, bet ir tos kultūros geografinius ir kt. ypatumus. Nes tai gali padėti išvengti itin nejaukių situacijų. Švedija – užima Skandinavijos pusiasalio rytinę dalį. Vakaruose ji ribojasi su Norvegija, šiaurėje - su Suomija, pietuose tiltas jungia su Danija. Jūros siena su - Estija, Latvija, Vokietija, Lenkija, Rusija. Švedija - jūrinė valstybė, rytinius krantus skalauja Baltijos jūra, vakaruose - Šiaurės jūra. Gotlandas - didžiausia Baltijos jūroje Švedijai priklausanti sala. Šalį sudaro trys istorinės-geografinės dalys: Jotlandas (pietinė), Sveatlandas (vidurinė) ir Norlandas (šiaurinė). Švedijos šiaurė - dalis etninės geografinės srities, vadinamos Laplandija, kuri nusidriekia į Norvegiją, Suomiją ir Rusiją.
0

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557