top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Civilinės teisės principų interpretacinė funkcijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 13
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Cilinės teisės principo sąvoka ir pagrindiniai civilinės teisės principai. Civilinės teisės principų funkcijos. Civilinės teisės principų interpretacinės funkcijos taikymas. Pagrindiniai reikalavimai keliami teisės aiškinimui civilinių teisės principų kontekste. Problemos iškylančios aiškinant teisės normas teisės principų pagalba. Išvados literatūra šio rašto darbo tikslas yra atskleisti ir išanalizuoti civilinių teisės principų interpretacinės funkcijos paskirtį ir ypatybes. Siekdami šio tikslo turėsime įgyvendinti šiuos tris uždavinius: atskleisti civilinės teisės principo ypatybes, nurodyti kokias funkcijas jie atlieka bei detaliai paaiškinti civilinių teisės principų interpretacinės funkcijos ypatybes. Galima numanyti, kad požiūris į civilinės teisės principus, jų atliekamas funkcijas, bei konkrečiai interpretacinę funkciją kito laikui bėgant. Tuo pagrindu šiame darbe įvesime temporališkumo matmenį bei pabandysime nurodyti kaip pakito požiūris į civilinės teisės principus naujajame civiliniame kodekse lyginant jį su senuoju. Nors šis darbas yra skirtas aptarti civilinių teisės principų interpretacinę funkciją, dažnai kalbėsime tiesiog apie teisės principus. Tokį terminių vartojimą motyvuosime taip: civilinės teisės principai tėra teisės principų poklasis, todėl savybės būdingos visiems teisės principams yra būdingos ir civilinės teisės principams; be to dalis civilinės teisės principų yra „pasiskolinti“ iš konstitucinės teisės (pvz. Nuosavybės neliečiamumas), t.y. Iš tikrųjų jie yra konstitucinės teisės principai ir yra galiojantys visoms teisės šakoms. Remsimės įvairiais teisės šaltiniais. Pirmiausia, teisės norminiais aktais, tokiais kaip abu civiliniai kodeksai ir konstitucija. Detaliau esamą situaciją atskleisime nuorodomis į teismų praktiką. Galiausiai atiduosime tinkamą duoklę teisės doktrinai, bei pateiksime keletą skirtingų požiūrių nagrinėjama problematika. Vargu ar būtų galima deramai išanalizuoti kokias funkcijas atlieka civilinės teisės principai nežinant ir nesuvokiant pagrindinių civilinės teisės principų ir jų ypatybių. Nuo jų aptarimo šis rašto darbas bus pradėtas.
0

Civilinės teisės reglamantavimo metodas ir principaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 16
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Cilinės teisės reglamentavimo metodas ir principai. Įvadas. Civilinės teisės reglamentavimo metodo samprata. Civilinio teisinio reglamentavimo metodo pagrindiniai požymiai. Civilinės teisės subjektų autonomiškumas. Civilinės teisės subjektų teisinė nepriklausomybė vienas nuo kito. Civilinės teisės reglamentavimo metodo raiška teisės normų dispozicijose. Civilinės teisės viską apimantis pobūdis. Civilinės teisės prezumpcijos. Civilinės teisinės atsakomybės ypatumai - reglamentavimo metodui būdingas požymis. Civilinės teisės principų sąvoka ir jų funkcijos. Civilinės teisės principų rūšys. Civilinių santykių teisinio reglamentavimo principai. Subjektų lygiateisiškumo principas. Nuosavybės neliečiamumo principas. Sutarties laisvės principas. Proporcingumo principas. Sutarties laisvės principas.
6

Civilinės teisės šaltiniaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Civilinės teisės šaltiniai. Teismų praktikos reikšmė taikant ir tobulinant CT įstatymus. Civilinių įstatymų galiojimas laiko, erdvės, asmenų atžvilgiu. Nustoja galios. Galiojimas erdvėje. Galiojimas visuomeninių santykių subjektams (galiojimas asmenims). Kiekvieno civilinio teisinio santykio subjekto elgesį reguliuoja vieno ar kito valstybinio norminio akto teisės normos. Šiuo požiūriu valstybiniai norminiai aktai įgyja CT šaltinio reikšmę.
10

Civilinės teisės samprataparsisiųsti


Lapų skaičius: 8
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Mano darbo tikslas atsakyti ir tris sau iškeltus klausimus. Kas tai. Civilinės teisės samprata? Civilinės teisės principai? Civilinės teisės šaltiniai? Žmonių bendruomenėje egzistuojantys santykiai tarp žmonių - visuomeniniai santykiai. Tie visuomeniniai santykiai, kurie sureguliuoti teisės normomis - teisiniai santykiai. Išskiriamos dvi teisės rūšys: pozityvioji teisė, prigimtine teisė. Pozityvioji teisė - tai taisyklės, kurių laikymasis yra sankcionuotas valstybės prievarta. Prigimtinė teisė - tai amžinų ir nekintančių normų visuma. Jų pagrindą sudaro išsamus vaizdinys apie žmogų, žmogaus giminės tapatumą laike ir erdvėje, žmogaus reikmių nekintamą pobūdį. Atsakęs į sau iškeltus klausimus, priėjau išvados, jog civiline teise sukurta sureguliuoti visuomeniniams santykiams.ginti žmogaus teises ir orumą.civilinė teisė - tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja lygių ir vienas kitam nepavaldžių subjektų visuomeninius turtinius santykius ir su jais susijusius, taip pat ir nesusijusius, asmeninius neturtinius santykius. Tai svarbiausia privatinės teisės šaka.
0

Civilinės teisės samprata ir teisiniai santykiaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 15
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Civilinės teisės samprata. Civilinės teisės pošakiai. Civilinės teisės šaltiniai. Tiesioginiai (pirminiai) civilinės teisės šaltiniai. Netiesioginiai (antriniai) civilinės teisės šaltiniai. Civilinės teisės principai. Civilinės teisės subjektai. Teisiniai santykiai. Bendrieji teisinių santykių požymiai. Atsiradimo prielaidos. Teisinių santykių struktūrą. Teisinių santykių rūšys. Išvados. Literatūros sąrašas. Temos aktualumas. Civilinė teisė yra labiausiai paplitusi teisės šaka. Civilinė teisė su kitomis teisės šakomis sudaro bendrą teisės sistemą. Tai viena pagrindinių teisės šakų, kuri yra skirstoma į savarankiškus civilinės teisės institutus. Su šios teisės reguliuojamaisiais santykiais mes susiduriame kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo , kokia veikla užsiimame, kokį darbą dirbame. Todėl kiekvienas asmuo turėtų būti susipažinęs su civilinės teisės normomis, jos reguliuojamais teisiniais santykiais bei atskirais institutais. Tikslas: išanalizuoti civilinės teisės sampratą ir teisinius santykius. Uždaviniai. Išnagrinėti civilinės teisės sampratą ir teisinius santykius.
0

Civilinės teisės samprata, principai ir šaltiniaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 13
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Civilinė teisė - tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja lygių ir vienas kitam nepavaldžių subjektų visuomeninius turtinius santykius ir su jais susijusius, taip pat ir nesusijusius, asmeninius neturtinius santykius. Prigimtinė teisė - tai amžinų ir nekintančių normų visuma. Jų pagrindą sudaro išsamus vaizdinys apie žmogų, žmogaus giminės tapatumą laike ir erdvėje, žmogaus reikmių nekintamą pobūdį. Jau senovės Romos teisininkai visas pozityviosios teisės normas skirstė į dvi dideles. Pagrindinis civilinio teisinio reguliavimo dalykas yra turtiniai santykiai. Atsakęs į sau iškeltus klausimus, priejau išvados, jog civiline teise sukurta sureguliuoti visuomeniniams santykiams. Ginti zmogaus teises ir oruma.
10

Civilinės teisės sistemaparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Civilinės teisės sistema. CT institutas. CT pošakis. Bendrosios CT dalies normos ir institutai nustato bendras taisykles, kurios paprastai taikomos visiems CT normų reguliuojamiems visuomeniniams santykiams. Ypatingosios CT dalies normos, institutai ir pošakiai reguliuoja tik tam tikras, atskiras visuomeninių santykių grupes. Ypatingosios dalies normos skirstomos į šiuos pošakius ir institutus:. Užsienio valstybių civilinės ir prekybinės teisės bendra charakteristika. Monistinė CT sistema. Raidos tendencijos. Dualistinė CT teisės sistema.
0

Civilinės teisės šperaparsisiųsti


Lapų skaičius: 4
Tipas: Špera
Darbe esantys žodžiai: 1. Palūkanų ir netesybų santykis. 6.37. 6.71 2. Netesybų ir nuostolių santykis 6. 37 str Atsakomybės skirtumai ir pranašumai pagal laidavimą ir garantą 6.81 , 6. 92 Cesijos sutarties samprata ir turinys 6.10 3pk 3. Atsiriboti reikalavimo – teisės perleidimą nuo subrogacijos sutartis 6.101 4 pk. Dalinis įstatymo papildymas – subrogacija. ada teismas gali netaikyti restitucijos. 141 str. 2d. Subsidarios atsakomybės taikymo ypatumai 6.25 str. 5 d. 9. Kada įmanomas Pauliano ieškinys ? 10. kada civilinė atsakomybė atsiranda be kaltės ? 6.270 str. 13. Tėvų, kurių valdžia apribota, civilinė atsakomybė už jų nepilnamečių vaikų padarytą žalą. 6.277 str. sutartis yra savarankiška civilin_ teisin_ sutartis, nuo kitu sutarciu, tokiu kaip pirkimas – pardavimas, dovanojimas, besiskirianti subjektais, galiojimo terminais, pasibaigimo pagrindais, tikslais bei objektu. Nuomos sutarties dalykas Kito asmens reikalų tvarkymo ir pavedimo skirtumas. Kada didesnio pavojaus šaltinio savininkas gali būti atleistas nuo civilinės atsakomybės? atsakomybė, kai žalą padaro nepilnamečiai vaikai; Tam tikroms nekilnojamojo daikto pirkimo–pardavimo sutarties rūšims įstatymas nustato papildomas sąlygas, kurios laikytinos esminėmis:
0

Civilinės teisės špera egzaminuiparsisiųsti


Lapų skaičius: 22
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Bendrosios CT nuostatos. Teisės šaka. Civilinis teisinis santykis. Civilinio teisinio santykio samprata. CT atribojimas nuo kitų teisės šakų. Interesai ir subjektinės civilinės teisės. Subjektinių civilinių teisių rūšys. CT reglamentavimo metodas ir principai. CT reglamentavimo metodo samprata. Civilinių įstatymų rūšys. Civilinės teisės harmonizavimas ir unifikavimas. Civilinės teisės sistema. Civilinės teisės sistemos ir civilinių įstatymų sistemos samprata. Civilinės teisės sistemos elementai ir jų sąveika. Civilinių įstatymų sistemos struktūra. Civilinės teisės normos, institutai, pošakės. Daikto vaisiai ir pajamos. Vertybiniai popieriai. Vertybinio popieriaus patvirtinta teisė. Termino pradžia. Ieškinio senatis netaikoma. Prievolės vykdymo būdas. Priežastinis ryšys. Bendrosios žinios apie juridinius asmenis. Juridinio asmens sąvoka. Piliečio paskelbimas mirusiu. Privatūs juridiniai asmenys. Privačių juridinių asmenų steigimas. Atstovavimas. Paveldėjimo teisė.
0

Civiliniai teisiniai santykiaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Civilinio teisinio santykio samprata. Civilinio teisinio santykio (CTS) subjektai. Civilinio teisinio santykio (CTS) objektas. Civilinis teisinis santykis- tai toks visuomeninis santykis, kurio dalyviai turi civilinės teisės normų nustatytas ar jų leidžiamas subjektines teises ir pareigas. Civilinis teisinis santykis yra valinis santykis. Valia pasireiškia pirmiausiai pačia teisės norma, reguliuojančia tą visuomeninį santykį. Civ. t. santykis susideda iš trijų elementų. Be bendrų bruožų yra dar ir specifiniai bruožai.
0

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557