top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Darbo ir civilinė saugaparsisiųsti


Lapų skaičius: 44
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Darbuotojų saugos ir sveikatos teisinis reglamentavimas. Darbų saugos reikšmė ir uždaviniai. Teisiniai darbų saugos dokumentai. Darbų saugos organizavimas ir valdymas. Darbų saugos kontrolės formos. Darbdavių ir darbuotojų pareigos ir teisės. Tam tikrų darbuotojų grupių saugos ir sveikatos garantijos. Atsakomybės formos pažeidus darbų saugos reikalavimus. Darbų saugos organizavimas įmonėje. Reikalavimai darbo vietai. Darbo priemonių saugos nuostatai. Profesinės rizikos vertinimas. Privalomieji sveikatos patikrinimai. Darbdavių ir jų atstovų atestavimas. Darbuotojų instruktavimas, mokymas ir atestavimas. Informaciniai šaltiniai. Demokratinėje valstybėje žmogus turi prigimtinę ir konstitucinę teisę laisvai pasirinkti darbą bei verslą, turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas. Šias teises garantuoja Lietuvos Respublikos Konstitucija . Atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę, šalyje vyko ir tebevyksta esminė pertvarka darbuotojų saugos ir sveikatos medicinos srityje.
0

Darbo įstatymų vykdymo priežiūra ir kontrolėparsisiųsti


Lapų skaičius: 20
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Priežiūros ir kontrolės sąvoka ir rūšys. Priežiūros ir kontrolės organai ir jų kompetencija. Pareigūnų atsakomybė už darbo įstatymų pažeidimus. Lietuvos respublikos darbo įstatymų pažeidimai. Išvados. Literatūros sąrašas. Darbo teisė yra teisės šaka, reglamentuojanti tarp darbuotojo ir darbdavio atsirandančius, ar su jais susijusius, santykius. Šiuos santykius reglamentuoja lietuvos respublikos darbo kodeksas, kurio turi vadovautis darbuotojas ir darbdavis. Darbo įstatymų vykdymo priežiūra ir kontrolę vykdo įvairios valstybinės ir nevalstybinės institucijos. Šiuo darbo tikslai. Apžvelgti darbo įstatymų priežiūros ir kontrolės sąvoką ir rūšys. Išsiaiškinti darbo įstatymų priežiūros ir kontrolės organus ir jų kompetenciją. Sužinoti kokia yra pareigūnų atsakomybė už darbo įstatymų pažeidimus. Trumpai išanalizuoti lietuvos respublikos darbo įstatymų pažeidimus per pastaruosius metus.
0

Darbo laikas 2parsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Darbo laikas. Darbo laiko režimas Penkių ir šešių darbo dienų savaitė. Pamaininis darbas ir jo rūšys. Suskaidyta darbo diena. Darbo laiko paskirstymas ir apskaita. Padienė apskaita. Savaitinė apskaita. Suminė darbo laiko apskaita. Viršvalandiniai darbai. Viršvalandiniais. Viršvalandinių darbų trukmė. Kiekvieno darbuotojo darbo ir poilsio laiko paskirstymas (kaita) per parą, savaitę ar apskaitinį laikotarpį, taip pat kasdieninio darbo (pamainos) pradžia ir pabaiga nustatoma pagal įmonės, įstaigos, organizacijos darbo tvarkos taisykles. Darbo (pamainų) grafikus tvirtina administracija suderinusi su įmonės, įstaigos, organizacijos darbuotojų atstovais arba kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka. Darbo laiko pradžią ir pabaigą valstybių ir savivaldybių įmonėse, įstaigose, organizacijose nustato Vyriausybė, vadovaudamasi šio skyriaus nuostatomis. Darbuotojams nustatoma penkių darbo dienų savaitė su dviem poilsio dienomis. Įmonėse, kuriose dėl gamybos pobūdžio ar kitų sąlygų penkių darbo dienų savaitė neįmanoma, nustatoma šešių darbo dienų savaitė su viena poilsio diena. Darbuotojai privalo dirbti darbo (pamainų) grafikuose nustatytu laiku. Darbo grafikai paskelbiami viešai įmonių ir jų padalinių informaciniuose stenduose ne vėliau kaip prieš dvi savaites iki šių grafikų įsigaliojimo. Darbdavys privalo užtikrinti tolygų pamainų keitimąsi. Draudžiama skirti darbuotoją dirbti dvi pamainas iš eilės. Vienintelė šios taisyklės išimtis nustatyta DK 151str.5 p., kai esant nenutrūkstamam darbo procesui, neatvyksta pamainininkas. Tokiu atveju darbuotojui leidžiama dirbti pusę kitos pamainos už ją sumokant kaip už viršvalandinį darbą. Darbuotojai, vieni auginantys vaiką iki keturiolikos metų, jeigu yra galimybė, turi pirmumo teisę pasirinkti darbo pamainą. Darbuotojų dirbtas darbo laikas žymimas Vyriausybės patvirtintos pavyzdinės formos darbo laiko apskaitos...
0

Darbo sutarčių rūšysparsisiųsti


Lapų skaičius: 30
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Šio darbo tikslas. Šio darbo objektas. Šio darbo uždaviniai. Darbe naudotas metodas. Darbo sutarties samprata. Pagrindiniai darbo sutarties požymiai, skiriantys ją nuo kitų sutarčių. Darbo funkcijų atlikimas. Įsipareigojimas paklusti vidaus darbo tvarkai. Įsipareigojimas suteikti nustatytą darbą. Įsipareigojimas mokėti sulygtą darbo užmokestį. Įsipareigojimas užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas. Darbo sutarties sudarymas. Darbo sutarties pasibaigimas. Darbo sutarties pasibaigimo samprata. Darbo sutarties pasibaigimo pagrindų. Samprata ir rūšys. Darbo sutarties nutraukimas, kai darbuotojo išbandymo rezultatai nepatenkinami. Darbo sutarties nutraukimas esant dviem drausminėm. Nuobaudom. Ginčai dėl paskirtų nuobaudų. Nuobaudos galiojimas ir panaikinimas. Nuobaudų rūšys ir jų skyrimas. Terminai skirti nuobaudas. Darbo sutarčių rūšys. Terminuota darbo sutartis. Sezoninė darbo sutartis. Laikinoji darbo sutartis. Neterminuota darbo sutartis. Antraeilių pareigų sutartis. Darbo sutartis su namudininkais. Patarnavimo sutartis. Kitos darbo sutarčių rūšys. Ne viso darbo laiko sutartis. Darbos sutartys su ūkininkų ūkių ir kitų. Žemės ūkio subjektų darbuotojais. Darbo sutartys su užsieniečiais. Darbo sutartys su jūrininkais. Išvados.
0

Darbo sutarties 29 straipsnio taikymas praktikojeparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Darbo sutarties 29 straipsnio taikymas praktikoje. Darbo sutartis – teisinių darbo santykių atsiradimo pagrindas. Tai susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas, o darbdavys įsipareigoja mokėti darbuotojui atlyginimą ir užtikrinti darbo sąlygas, numatytas darbo įstatymuose, kolektyvinėje sutartyje, šalių susitarimu. DSĮ 29str. 1d. 1p. kai įmonė likviduojama, apribojama ar nutraukiama bankrutuojančios įmonės ūkinė veikla;. DSĮ 29 str. 1d. 3p. kai paaiškėja jog darbuotojas negali tinkamai atlikti jam pavesto darbo dėl pablogėjusios sveikatos arba dėl to, kad jis neturi reikiamos kvalifikacijos;. DSĮ 29 str. 1d. 4p. kai darbuotojas, dėl laikinojo nedarbingumo neatvyksta į darbą daugiau kaip 120 kalendorinių dienų iš eilės arba daugiau kaip 140 kalendorinių dienų per pastaruosius dvylika mėnesių, jei įstatymuose nenustatyta, kad tam tikros ligos atveju darbo vieta (pareigos) paliekama ilgesnį laiką. Darbuotojams netekusiems darbingumo dėl suluošinimo darbe ar profesinės ligos, darbo vieta (pareigos) paliekama, kol bus atgautas darbingumas arba nustatytas invalidumas;. DSĮ 29 str. 1d. 5p. kai darbuotojas, atleistas iš krašto apsaugos tarnybos, daugiau kaip du mėnesius po atleidimo negrįžo į darbą;. DSĮ 29 str. 1d. 6p. kai darbuotojas nerūpestingai atliko pareigas ar kitaip pažeidė darbo drausmę, jei prieš tai jam nors vieną kartą per paskutiniuosius dvylika mėnesių buvo taikytos drausminės nuobaudos;. DSĮ 29 str. 1d. 7p. kai darbuotojas įvykdo turto grobimą (vagystę) darbovietėje arba kai darbuotojas tyčine neteisėta veika padaro darbdaviui nuostolių;DSĮ 29 str. 1d. 8p.kai įsiteisėja teismo nuosprendis, kuriuo darbuotojas nuteisiamas už tyčinį nusikaltimą;. DSĮ 29 str. 1d. 9p. kai darbuotojas darbo metu darbe yra neblaivus, apsvaigęs nuo narkotikų ar toksinių medžiagų;. DSĮ 29str. 1d. 10p. kai darbuotojas neatvyksta į darbą be svarbių priežasčių per visą darbo dieną (pamainą);. DSĮ 29 str. 1d. 11p. kai darbuotojas atskleidžia įmonės komercines bei technologines paslaptis arba jas praneša konkuruojančiai įmonei;. DSĮ 29 str. 1d. 12p. kai darbuotojai, turintys įgalinimus duoti privalomus vykdyti patvarkymus (nurodymus), vieną kartą šiurkščiai pažeidžia darbo pareigas. DSĮ 29 str. 3d. numatyta, kad valstybės bei savivaldybių valdininkai ir darbuotojai, atliekantys auklėjimo funkcijas, gali būti atleisti iš darbo, kai jų elgesys, nors ir ne darbo metu, yra amoralus ir dėl to nesuderinamas su jų pareigomis; DSĮ 29 str. 5d. draudžiama atleisti darbuotoją iš darbo dėl politinių įsitikinimų, pažiūros į religiją, dėl tautybės, pilietybės ir kitų aplinkybių, nesusijusių su dalykinėmis darbuotojo savybėmis.
0

Darbo sutarties keitimasparsisiųsti


Lapų skaičius: 17
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Santrumpų sąrašas.. Įvadas. Darbo sutarties vykdymo samprata.. Darbo sutarties keitimas. Darbuotojo pareiga jam pačiam atlikti jam pavestą darbą. Darbo sutarties sąlygų pakeitimas. Laikinas darbo sąlygų pakeitimas ypatingais atvejais. Perkėlimas į kitą darbą prastovos atveju. Nušalinimas nuo darbo. Darbo sutarties vykdymo sustabdymas darbdaviui nevykdant savo įsipareigojimų. Išvados. Literatūra. Darbas padeda sukurti gerovę, realizuoti save, savo idėjas, gauti stabilias pajamas. Darbas tai viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą. Svarbi darbo proceso dalis yra darbo sutarties sudarymas. Taip pat šio proceso neatskiriama dalis yra teisingas darbo sutarties vykdymas. Darbo sutartis yra ta darbo teisės dalis, kuri reguliuoja darbuotojo ir darbdavio santykius. Tam, kad šie procesai vyktų sklandžiai būtinas teisinis reglamentavimas. Darbo sutarties surašymo faktas garantuoja, kad abiejų sutarties šalių interesus ir teises gins Lietuvos Respublikos įstatymai. Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą ir turi teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo atveju. Darbo sutarties įstatymas užtikrina, kad tas darbas visada turi būti paremtas darbo santykių šalių lygybe.
0

Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva esant ir nesant svarbių priežasčių. Lyginamoji analizė su Latvijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 18
Tipas: Tyrimas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Dėstomoji dalis. Darbo sutarties nutraukimas dėl svarbių priežasčių. Darbo sutarties nutraukimas be svarbių priežasčių. Darbo sutarties nutraukimas be įspėjimo. Kai darbo sutartis turi būti nutraukiama. Kai darbdavys turi teisę nutraukti darbo sutartį. Apribojimai nutraukti darbo sutartį. Išeitinės išmokos. Ginčų dėl atleidimo iš darbo nagrinėjimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Pagal Lietuvos Respublikos Darbo kodekso 124 str. ir Latvijos Darbo kodekso 30 str. darbo sutartis baigiasi ją nutraukus šio Kodekso ir kitų įstatymų nustatytais pagrindais, likvidavus darbdavį be teisių perėmėjo bei darbuotojui mirus. Yra numatyti keturi būdai darbo sutarčiai nutraukti: - darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu; - darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu; - darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva bei - darbo sutarties nutraukimas sutarties nutraukimas suėjus terminui. Sudarius darbo sutartį, atsiranda teisiniai darbo santykiai, kurie baigiasi kartu su darbo sutarties pasibaigimu.
0

Darbo sutarties pasibaigimo darbdavio iniciatyva pagrindai ir darbuotojams taikomos garantijosparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Darbo sutarties pasibaigimo darbdavio iniciatyva pagrindų lr ir prancūzijoje lyginamoji analizė. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva. Darbo sutarties nutraukimas dėl ekonominių priežasčių. Darbo sutarties nutraukimas dėl su asmeniu susijusių priežasčių. Socialinės garantijos, taikomos darbdavio iniciatyva atleidžiamiems darbuotojams. Garantijos atledžiant darbdavio iniciatyva dėl su asmeniu susijusių priežasčių. Darbo sutarties nutraukimas su tam tikrų kategorijų asmenimis. Darbuotojo įspėjimo dėl darbo sutarties nutraukimo reglamentavimas. Išvados. Darbo sutartis yra viena iš pagrindinių asmens teisės į darbą įgyvendinimo teisinių formų. Jos socialinė ir ekonominė reikšmė yra labai didelė. Todėl LR darbo kodekse numatyti teisiniai saugikliai, kad darbo sutartis būtų nutraukiama tik įstatymų nustatytais atvejais ir tvarka. Vienas svarbiausių darbo sutarties instituto darbo teisėje klausimų yra darbo sutarčių su darbuotojais nutraukimo tvarka. Tai rodo ir teisminė praktika: daugiausia darbo bylų teismuose nagrinėjama dėl neteisėto darbuotojų atleidimo iš darbo.
0

Darbo sutarties pavyzdysparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Darbo sutartis. Įmonė, įstaiga, organizacija (toliau – įmonė). Darbdavys ar jo įgaliotas asmuo (toliau – darbdavys). Sudarė šią darbo sutartį. Priimamas dirbti.
2

Darbo sutarties samprata, sudarymas ir vykdymasparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Darbo sutarties samprata. Darbo sutarties sudarymas. Darbo sutarties vykdymas. Išvados. Naudota literatūra. Prieš priimant į darbą su kiekvienu darbuotoju turi būti sudaroma darbo sutartis. Jos sudarymą reglamentuoja nuo 2003 m. Sausio 1 d. Įsigaliojęs darbo kodeksas. Ūkininko ūkyje darbo sutartis nesudaroma su pačiu ūkininku, ūkininko ūkio partneriais ir talkų atvejais. Be darbo sutarties ūkininko ūkyje gali dirbti jo šeimos nariai, jeigu jie nepageidauja gauti atlyginimo. Pasaulio civilizacija nežino geresnės darbo laisvės įkūnijimo darbo santykiais teisės formos, kaip darbo sutartis, kuri suteikia galimybes kiekvienam asmeniui atlikti labiausiai jo interesus atitinkantį darbą ir atsižvelgia į darbdavio poreikius, pageidavimus pasirinkti jam tinkamus pagal kvalifikaciją ir sveikatos būklę darbuotojus. Pirmiausiai reikia sudaryti darbo sutartį, kurią turėtų vykdyti tiek darbuotojas tiek darbdavys.
0

Paieška


bottom

Warning: session_write_close(): write failed: Disk quota exceeded (122) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557

Warning: session_write_close(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/home/konspek1/tmp) in /home/konspek1/domains/konspektai.com/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 557