top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Teisėsaugos institucijos 7parsisiųsti


Lapų skaičius: 18
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Teisėsauga. Pagrindinės teisėsaugos institucijos. Konstitucinis teismas nagrinėja bylas dėl. Konstitucinis teismas teikia išvadas dėl. 2) bendrosios jurisdikcijos teismai. Apylinkių teismai. Apygardų teismai. Lietuvos apeliacinis teismas. Lietuvos aukščiausiasis teismas. Apygardų administraciniai teismai. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Generalinės prokuratūros funkcijos. Teritorinės prokuratūros ir jų funkcijos. Apygardų prokuratūros pagal kompetenciją. Lietuvos advokatūra. Lietuvos advokatūros funkcijos. Lietuvos advokatūros organai. Notarų atliekami notariniai veiksmai. Antstolių veiklos principai. Policijos uždaviniai. Policijos sistemą sudaro. Valstybės saugumo departamento funkcijos. Specialiųjų tyrimų tarnybos funkcijos. Valstybės sienos apsaugos tarnybos uždaviniai. Valstybės sienos apsaugos tarnybos funkcijos. Teisėsauga. Teismai. Lietuvos konstitucinis teismas. Lietuvos konstitucinis teismas. Prokuratūra. Prokuratūra. Apylinkių prokuratūros pagal kompetenciją. Anstoliai. Antstolis. Policija. Valstybės saugumo departamentas. Lietuvos respublikos valstybės saugumo departamentas. Saugumo departamento uždavinys. Specialiųjų tyrimų tarnyba. Lietuvos respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba. Valstybės sienos apsaugos tarnyba. Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie lietuvos respublikos visaus reikalų ministerijos.
0

Teisėsaugos įnstuticijos konspekčiukasparsisiųsti


Lapų skaičius: 4
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Teisėsaugos įnstuticijos sąvoka, bruožai ir ypatumai. Ti. Ti bruožai. Ti uždaviniai. Ti funkcijos. Konstitucinis teismas. Siūlo. Skiria. Reikalavimai. Kompetencija. Išvados. Veiklos principai. Teisminė valdžia ir veiklos principai. Tv. Teisingumo principai. Teismų sistema. Instancijos. Apyl ir apyg teismai. Apyl. Sudėtis. Kompetencija. Apyg. Sudėtis. Kompetencija. Apeliacinis ir aukščiausias teismai. Apl.t. Kompetencija. Funkcija. Aukščiausias teismas: sudėtis. Kompetencija. Senato sudėtis. Kompetencija. Specializuoti teismai. Apyg admin teismas: sudėtis. Kompetencija. Bylos. Vyr admin teismas: sudėtis. Kompetencija. Prokuratūra. Funkcijos. Struktūra. Vidaus reikalų sistemos ikiteisminio tyrimo institucijos. Policija. Pagrindiniai policijos uždaviniai. Policijos pareigūnas privalo. Vsat. Pagrindinės tarnybos funkcijos. Struktūra. 10 kitos ikiteisminio tyrimo institucijos. Karo policija. Karo policijos kompetencija. Karo policijos uždaviniai. Karo policija pagal kompetenciją. Antstoliai. Antstolis. Notariatas. Notaras. Notarų skaičius, jų buveinė ir veiklos teritorija. Notarų skyrimas. Notarų rūmų uždaviniai. Notaro atsakomybė. Notarų atliekami notariniai veiksmai. Advokatūra. Advokato veikla. Reikalavimai tapti advokatu siekiančiam asmeniui. Teisė verstis advokato veikla. Advokatai gali veikti. Advokato veiklos apribojimai. Advokatų pareigos. Advokato teisės.
0

Teisė_1parsisiųsti


Lapų skaičius: 24
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Teisės samprata, trys teisinės būties lygmenys, šiuolaikinė teisės samprata, teisės funkcijos, teisėkūra, teisėkūros subjektai, teisėkūros būdai, teisėkūros rūšys, teisėkūros stadijos, teisės norma, teisės normų išraiškos forma, norminių teisės aktų rūšys, norminių teisės aktų galiojimas laiko atžvilgiu, norminių teisės aktų galiojimas teritorijos atžvilgiu, norminių teisės aktų galiojimas asmenų atžvilgiu, teisės sistemos santykis su teisine sistema, teisinės sistemos vidaus struktūra, teisiniai santykiai, teisinių santykių požymiai, teisinio santykio atsiradimo prielaidos, teisinių santykių struktūra, teisės pažeidimas, teisinė atsakomybė, teisės normos kaip teisės sisteminimo objektai.
0

Teisinė atsakomybėparsisiųsti


Lapų skaičius: 2
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Teisinės atsakomybės principai, teisės aktų sisteminimas ir jo rūšys, teisinės atsakomybės stadijos, teisinės atsakomybės atsiradimo sąlygos. 1. Sutarčių reikia laikytis. Žala turi būti atlyginama. Teisėtumo. Pagrįstumo. Teisingumo.
0

Teisinė atsakomybė kolektyviniai darbo ginčai, jų sprendimo tvarkaparsisiųsti


Lapų skaičius: 15
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Teisinė atsakomybė. Teisinės atsakomybės sąvoka. Teisinė atsakomybė kaip procesas. Teisinės atsakomybės atsiradimo pagrindai. Teisinės atsakomybės principai. Kolektyviniai ginčai ir jų sprendimo tvarka. Taikinimo komisija. Darbo arbitražas. Trečiųjų teismas. Streikas. Teismų praktika. Praktinės situacijos analizė. Išvados. Literatūra. Nagrinėjant šias temas, darbe buvo naudotasi: lietuvos respublikos konstitucija - pagrindiniu šalies įstatymu, jame parašyta, kad įstatymų nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, žmogus turi nevaržyti kitų asmenų teisių ir laisvių. Alfonso vaišvilos teisės teorija, kurioje autorius labai išsamiai aprašė teisės teorija. Lietuvos respublikos darbo kodeksu, reglamentuojančiu darbo santykius, lietuvos respublikos darbo kodekso komentaru ir teisės žurnalu jurisprudencija. Darbo tikslai. Aptarti teisinės atsakomybės sampratą, išanalizuoti teisinės atsakomybės procesą bei principus. Apibūdinti kolektyvinius darbo ginčus ir išnagrinėti jų sprendimo tvarką. Darbo uždaviniai. Išnagrinėti mokslinę literatūrą pateiktomis temomis. Išsamiau susipažinti su norminiais teisės aktais bei pritaikyti savarankiškame darbe. Pateikti praktinę situaciją. Pateikti išvadas.
0

Teisinė atsakomybė kaip teisinė ir kaip socialinė kategorijaparsisiųsti


Lapų skaičius: 21
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Atsakomybė ir jos rūšys. Teisinė atsakomybė, jos atsiradimo pagrindai ir rūšys. Pozityvioji ir negatyvioji teisinė atsakomybė. Teisinė atsakomybė kaip socialinė kategorija. Teisinė atsakomybė kaip teisinė kategorija ir jos rūšys. Administracinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Civilinė atsakomybė. Drausiminė ir politinė atsakomybė. Išvados. Summary. Literatūros sarašas. Žmonių elgesį visuomenėje, jų tarpusavio santykius reguliuoja ne tik teisės, bet ir moralės normos. Darbe, įvairiose bendruomenėse ir kitose visuomeninio gyvenimo srityse žmonės elgiasi vadovaudamiesi ne tik asmenine nuomone ar požiūriu, bet ir teisės, moralės ir kitomis socialinio pobūdžio taisyklėmis. Šios visuotinai pripažintos ir priimtos elgesio normos yra visuomenės stabilumo garantas, skirtingų interesų suderinamumo pagrindas bei puoselėjamų vertybių įgyvendinimo kryptis. Pagal jas vieni žmonių poelgiai vertinami kaip teisingi, teigiami, kiti – kaip neteisingi, neigiami, amoralūs, atmestini ir smerktini. Tokie veiksmai, kurie prieštarauja visuomenės keliamiems dorovės reikalavimams užtraukia socialinę atsakomybę, kuri gali būti įvairaus pobūdžio. Darbo aktualumas: pasirinkta kursinio darbo tema “Teisinė atsakomybė kaip teisinė ir kaip socialinė kategorija” yra aktuali teisės teorijai bei ją besimokantiems studentams, kadangi teisinės atsakomybės požymiai dažnai yra labai paviršutiniškai apibrėžiami ir paprasčiausiai tapatinami tik su valstybės prievarta bei sankcijų taikymu. Ne tik didžioji visuomenės dalis, bet ir didelė dalis teisininkų teisinę atsakomybę vertina tik kaip valstybės taikomą prievartą. Teisės teoretikai, išskyrus prof. A.Vaišvilą, skiria nedidelį dėmesį teisinei atsakomybei ir dažniausiai tebesilaiko valstybės primate prieš asmenį tradicijos, tebesilaiko ir tradicinės teisės pažiūros į teisinę atsakomybę kaip į valstybės sankcijų taikymą už padarytą teisės pažeidimą. Tikslas: Atskleisti esminius teisinės atsakomybės kaip teisinės ir kaip socialinės kategorijos požmius bei kategorijų skirtumus ir panašumus. Uždaviniai: 1.Aptarti atsakomybę apskritai. 2.Aptarti teisinę atsakomybę bei jos rūšis. 3.Aptarti atsakomybės atsiradimo pagrindus. 4.Askleisti teisinės atsakomybės kaip teisnės ir socialinės kategorijų santikį.
0

Teisinė atsakomybė: rūšys, atsiradimo sąlygos ir principaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Teisinė atsakomybė. Teisinės atsakomybės rūšys. Teisinės atsakomybės atsiradimo sąlygos. Teisinės atsakomybės principai. Literatūra. Teisės teorijoje išskiriamos įvairios teisinės atsakomybės koncepcijos. Labiausiai paplitęs teisinės atsakomybės apibūdinimas yra kaip reakcija į padarytą teisės pažeidimą arba kaip valstybinės prievartos priemonės. Ir čia išskiriami trys esminiai momentai. 1) atsakomybė neatsiejama nuo teisės pažeidimo. 2) atsakomybė pasireiškia valstybine prievarta neteisėto elgesio atžvilgiu. 3) prievartos taikymo akte įtvirtinamas neteisėto elgesio pasmerkimas. Atsakomybės samprata yra plati, nes apima ir tokias problemas, kaip teisės pažeidimo kvalifikavimą, asmens teises, pagrindus atleisti nuo atsakomybės ir kt. Paskutiniu metu teisinė atsakomybė traktuojama kaip socialinės atsakomybės atmaina, apimanti teisės normų sankcijas. Teisinė atsakomybė yra naujas socialinis reiškinys, niekada neprarandantis ryšio su valstybine prievarta. Teisinė atsakomybė - svarbi priemonė, kad apginti žmogaus, visuomenės ir valstybės interesus. Teisinė atsakomybė - sudėtingas socialinis reiškinys, susidedantis iš dviejų pusių: valstybės ir teisės pažeidėjo. Tarp jų susiklosto teisėsauginiai santykiai, valstybė čia yra įpareigojanti pusė, o teisės pažeidėjas - įpareigotoji. Abi pusės veikia įstatymo ribose ir teisinė atsakomybė įgyvendinama teisės pagrindu, numato atsakomybę už konkretų teisės pažeidimą.
0

Teisinė idėja teisinės normos pradžiaparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Jeigu teisė yra žmogaus kūrinys, tai jos tapsmas prasideda ir turi prasidėti nuo teisinių idėjų ir teisinės sąmonės, iš kurios jos ir kyla. Mat žmonių interesai, siekiantys transformuotis į visuomeninę tvarką, pirmiausia turi įgauti atitinkamą sąmoningumą ir kryptingumą, išoriškai pasireiškiantį teisinėmis idėjomis. Taigi teisinė idėja įvairioje teisinėje (tiek teisės teorijos, tiek teisės sociologijos bei filosofijos) literatūroje dažnai įvardijama kaip pirminis teisės egzistavimo lygmuo. Teisinės idėjos samprata. Teisinės sąmonės sąvoka. Teisinės sąmonės struktūra, rūšys. Teisinė sąmonė ir teisinė kultūra. Teisinės sąmonės ir teisės santykis. Išvados. Literatūros sąrašas.
0

Teisinės atsakomybės principai ir jų turinysparsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Įvadas. Teisinės atsakomybės sąvoka. Teisinės atsakomybės principai. Pagrindiniai teisinės atsakomybės principai. Teisinės atsakomybės principai pagal s. Vansevičių ir a. Vaišvilą. Išvados. Literatūra. ĮVADAS Žmogus yra atsakingas už savo poelgius, kiekvieną jo poelgį galima vertinti pagal tam tikrų elgesio taisyklių atitinkamoje srityje reikalavimus, priklausomai nuo to, kokioje srityje asmuo veikia, atitinkamoje srityje galiojančios elgesio taisyklės numato, kokiu būdu žmogus privalo elgtis. Teisinė atsakomybė – tai teisės normų numatyta subjekto pareiga už padarytą teisės pažeidimą patirti valstybinio poveikio priemonės. Tai reiškia, kad teisinė atsakomybė visada yra susijusi su valstybės prievarta ir tokios prievartos priemonės yra šios atsakomybės turinys. Teisinė atsakomybė subjektui gali būti taikoma tik nustačius visus teisės pažeidimo sudėties elementus. Šis reikalavimas yra būtinas traukiant pažeidėjus baudžiamojon ar administracinėn atsakomybėn. Tačiau įstatymas iš šios taisyklės daro kai išimtis – subjektas tam tikromis sąlygomis gali atsakyti ir nesant jo kaltei. Teisinė atsakomybė visada siejasi su neigiamomis, nepageidaujamomis pasekmėmis, taikomomis pažeidėjui. Teisės pažeidėjui gali būti taikomi įvairūs poveikio būdai, tačiau jie turi būti taikomi laikantis tam tikrų vienodų taisyklių – principų. Teisinės atsakomybės tikslai pasiekiami laikantis šių pagrindinių principu: 1. Teisėtumo (atsakomybės skyrimas ir vykdymas atliekamas tik pagal įstatymus) 2. Teisingumo (bausmės adekvatumas padarytai veiklai) 3. Tikslingumo (prievartos priemonių individualizacija) 4. Atsakomybės neišvengiamumo (kiekvienas pažeidimas turi užtraukti atsakomybę) Teisės literatūroje gali būti smulkiau išskaidyti atsakomybės principai, tačiau šie yra pagrindiniai, ir iš jų išplaukia visi kiti.
0

Teisinės atsakomybės samprataparsisiųsti


Lapų skaičius: 4
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Pagrindinės teisinės atsakomybės sampratos teorijos. Apibrėždami teisinę atsakomybę, turėtume žinoti, kokį šios sąvokos aspektą mes nagrinėjame: teisinę atsakomybę kaip metodologinį žmogaus atsakingumo matą (1), asmens teisinę atsakomybę (2) ar valstybinių institucijų veiklą, nubaudžiant teisės pažeidėjus (3). Teisinė atsakomybė, kaip ir bet kokia socialinė atsakomybė, tai ryšys tarp asmens veiksmų ir reakcijos į tuos veiksmus. Asmens elgesio atsakingumo vertinimas pasireiškia teisės subjekto veiklos susiejimu su tam tikros normatyvinės sistemos reikalavimais. Normatyvinės sistemos formuluoja reikalavimus savo adresatams ir nustato kriterijus, kuriais remiantis asmens elgesys yra įvertinamas. Jei asmens elgesys neatitinka šių reikalavimų, jam tenka patirti neigiamą kitų žmonių reakciją. Teisinė atsakomybė suprantama kaip asmens elgesio atitikimas (neatitikimas) teisės normų sistemos reikalavimus, taigi kaip asmens teisinio atsakingumo matas. Tai pats bendriausias atsakomybės (taip pat ir teisinės) kaip asmens atsakingumo mato supratimas. Formalioji ir turiningoji teisinės atsakomybės samprata.
0

Paieška


bottom