top


Konspektai kursiniai referatai diplominiai

Teisinės bazės, susijusios su turto rinka, formavimo ir tobulinimo problemosparsisiųsti


Lapų skaičius: 78
Tipas: Diplominis
Darbe esantys žodžiai: Teisinės bazės, susijusios su turto rinka, formavimo ir tobulinimo problemos. The issues of enhancement of the legal framework related to property market. Tarptautinė finansų ir investicijų rinka: įmonių vertinimo aktualijos. International market of finance and investments: current business valuation. LIETUVOS TURTO VERTINTOJŲ TĘSTINIO PROFESINIO MOKYMO (KVALIFIKACIJOS KĖLIMO) KONCEPCIJA. Samprata. TPM - absoliuti būtinybė. TPM principai.... TPM apimtis. Rekomenduojamos TPM formos Lietuvos turto vertintojams pagal kvalifikacinius lygius. TPM sistemos įgyvendinimo organizacinė struktūra. Studijos Vilniaus Gedimino technikos universitete. Vertės sąvoka nekilnojamojo turto vertinime. Vida Malienė. SUMMARY. Vertintojų grupių funkcijos. Turto vertinimo problemos, atkuriant nuosavybės teises į nekilnojamąjį turtą. Nekilnojamojo turto vertinimas mokesčiams. Kas yra turto (nuosavybės) mokesčiai. Nekilnojamojo turto mokesčio raida Lietuvoje nuo 1923 – 1939 metų laikotarpiu. NT mokesčiai, litais (1923 –1928 m.). Nekilnojamojo turto mokesčio raida po nepriklausomybės atkūrimo. Arvydas Bagdonavičius. Turto vertinimas paimant jį visuomenės poreikiams. Santrauka. Steponas Deveikis. Turto vertinimo problemos sprendimų vykdymo procese. NEKILNOJAMOJO TURTO PLĖTOTĖS STRATEGIJA. Real Estate DeVELOPMENt Strategy. Prof. Dr. Habil. Aleksandras Vytautas Rutkauskas, Daiva Burkšaitienė. tarptautinis vertinimo standartų komitetas. standartų naujienų biuletenis. ‘IVSC POSITION AS A GLOBAL STANDARD SETTER STRENGTHENED AT LONDON MEETINGS’. Tarptautiniai ir regioniniai vertinimo standartai. 2000 metų naujienos. Pastovumas. Atsinaujinimas. Platus pagrindimas. Struktūrizavimas. Dokumentavimas. Integracija į pasaulinę profesinę bendriją.
0

Teisinės institucijosparsisiųsti


Lapų skaičius: 11
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Bendrieji teismu organizacijos ir veiklos principai. Savoka ir sistema. Viesosios teises sakos. Lietuvos respublikos Konstitucijoje itvirtintos arba is ju normos isplaukiancios pagrindines teisines idejos apsprendziancios teismu veikla. Principu rusys. Teismu sistema. Bendrosios kompetencijos teismai. Apygardos teismai. Isteigimas, veiklos teritorija ir sudetis. Jie buvo isteigti 1994m istatymu, iki tol Lietuvoje tokios pakopos teismu nebuvo. Siuo metu yra penki apygardos teismai, veiklos teritorija apima keliu apylinkes teismu sritis. Auksciausiasis teismas. Administraciniai teismai. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas. Teiseju pasalinimas. Teismu savivalda. LR Konstitucinis teismas. Prokuratura. Teismu sistema yra visuma valstybes teismu kuriuos sieja bendri teisminiai valdziai keliami tikslai ir uzdaviniai. Apylinkes teismai. Apylinkes teismo kompetencija. Hipotekos skyrius prie apylinkes teismo. Teiseju skyrimas. Skyrimo tvarka. Kompetencija.
6

Teisinės sąmonės struktūraparsisiųsti


Lapų skaičius: 9
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Teisinė sąmonė yra viena svarbiausių kriminologijos sąvokų, apibrėžianti asmens ar grupės asmenų teisingumo suvokimą, taip pat teisėtos elgsenos lūkesčius bei sankcijų už nukrypimus nuo normų poreikį. Teisinė sąmonė slypi pačioje žmogaus prigimtyje, tačiau vystosi tik socialinės sąveikos dėka. Ne vien tik nauji teisės aktai, valstybės institucijų kryptingai sukurti kaip valstybinės politikos įgyvendinimo priemonė, gali įtakoti ir keisti visuomenės teisinės sąmonės struktūrą, bet ir pačios visuomenės teisinės nuostatos, žinios apie teisę, teisinės elgsenos modeliai, o svarbiausia – visuomenės pasirengimas pripažinti tam tikras normas ir jų savanoriškai laikytis. Kriminologinės teisinės sąmonės kategorijos dėka teisės moksle tampa įmanoma ir svarbi takoskyra tarp tradicijos ir oficialiosios teisėkūros (pozityviosios teisės).
0

Teisinės valstybės kilmės šaltiniai.parsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Referatas
Darbe esantys žodžiai: Valstybės susidarymo tyrinėjimas turi pažintinę ir politinę praktinę reikšmę. Jis padeda pažinti specifinę valstybės prigimtį, jos bruožus ir ypatumus, nustatyti atsiradimo ir raidos priežastis bei sąlygas, taip pat geriau suvokti būdingas valstybei funkcijas, jos reikšmę visuomenės gyvenimui ir politinei sistemai. Teisė ir valstybė, istoriškai, yra labai glaudžiai susiję reiškiniai, nes negali būti valstybės be teisės, kaip teisės be valstybės. Valstybės reikšmė yra svarbi ir aktuali ne tik teises moksle, bet ir žmonių gyvenime. Kiekvienas iš mūsų valstybę suvokiame savaip. „Vieniems valstybė – idėja, kitiems – visuomenės gyvenimo realybė, tretiems – abstrakcija, ketvirtiems – visą visuomenę jungianti organizacija, penkti valstybėje mato valdžią, kuriai paklūsta tauta, o dar kitiems valstybė yra tam tikras tautos gyvenimo būdas.“ – pažymi E. Jarašiūnas.
0

Teisinės valstybės principai. 2 uždaviniaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 27
Tipas: Laboratorinis darbas
Darbe esantys žodžiai: Teisinės valstybės principas ir jo sudėtinės dalys konstitucinio teismo aktuose. Teisinės valstybės principo idėja ir jos išraiška tam tikruose 1992 m. Konstitucijos nuostatose. Teisinės valstybės principo supratimo ir jo kildinimo iš tam tikrų konstitucijos nuostatų raida konstitucinio teismo aktuose. Teisinės valstybės principo sudėtinės dalys pagal konstitucinio teismo aktus. Asmenų teisinio saugumo principas ir jo taikymo pavyzdžiai. Teisėtų lūkesčių principas ir jo taikymo pavyzdžiai. Valdžių padalijimo principas ir jo taikymo pavyzdžiai. Teisės aktų paskelbimo ir galiojimo į ateitį principas ir jo taikymo pavyzdys. Asmens galimybė kreiptis į teismą ir jos nagrinėjimo (apsaugos) pavyzdys. Teismų ir teisėjų nepriklausomumo principas ir jo taikymo pavyzdžiai. Proporcingumo principas. Užduotis. Užduotis. Literatūros sąrašas. Teisinės valstybės koncepcija pradėjo formuotis xviii-xix am., nors šios idėjos ištakas galima aptikti jau antikos mąstytuojų darbuose. Visada buvo ieškota valstybės organizavimo formos, kur visuomenę valdytų ne vienas asmuo ar asmenų grupė, bet įstatymai. Teisinę valstybę trumpai galima apibūdinti taip: tai valstybė, kurios veiklos laisvę riboja teisė. Jeigu įsigilinsime į sąvoka “teisinė valstybė”, galime suvokti, kad pirmoje vietoje tokioje valstybėje stovi teisė. Teisinė valstybė – tai demokratinė valstybė, kurioje užtikrinama teisinių įstatymų viešpatavimas, visų lygybė įstatymui ir nepriklausomam teismui, žmogaus teisių ir laisvių ga-rantijos, ir kurioje valstybės valdžia yra organizuojama remiantis valdžių padalijimo principu. Teisinė valstybė, turėdama bendrus valstybės bruožus (gyventojų teritorinis suskirstymas, viešoji valdžia, valstybės suverenitetas), turi ir specifinius požymius, pagrindiniai iš kurių būtų:. - teisinių įstatymų viršenybė. Lietuvos respublikos konstitucijoje šis principas įtvirtintas 6, 7, 28 straipsniuose. Teisinė valstybė reikalauja įtvirtinti viešame tautos gyvenime įstatymo viršenybę kaip juridinę garantiją, saugančią piliečio teises nuo valdžios savivalės.
0

Teisingumo, kaip teisinės atsakomybės principo samprataparsisiųsti


Lapų skaičius: 10
Tipas: Laboratorinis darbas
Darbe esantys žodžiai: Teisingumas, kaip teisinės atsakomybės principas, reikalauja, kad teisinėn atsakomybėn nebūtų patraukti nekalti asmenys. O, jei asmuo jau patrauktas teisinėn atsakomybėn, tai teisingumas reikalauja, kad būtinai būtų pateikti įrodymai dėl tokio asmens kaltumo. Kitas teisingumo, kaip teisinės atsakomybės principo, reikalavimas: patrauktam teisinėn atsakomybėn asmeniui negali būti taikoma per didelė bausmė, ji turi atitikti visuomenei ar asmeniui padaryto teisės pažeidimo žalingumo laipsnį. Taip pat teisingumas reikalauja, kad negalima patraukti teisinėn atsakomybėn asmens, jei praėjo didelis laiko tarpas nuo teisės pažeidimo padarymo. Įstatymų leidėjas, leisdamas įstatymus, juose turi numatyti, kad kaltinimus asmeniui už jo padarytą teisės pažeidimą galima pateikti nevėliau kaip per tam tikrą laikotarpį nuo teisės pažeidimo padarymo dienos ir nevėliau kaip per kaip per tam tikrą laikotarpį nuo teisės pažeidimo nustatymo dienos. Dar vienas teisingumo, kaip teisinės atsakomybės principo, reikalavimas yra teisės pažeidimo metu padarytos žalos atstatymas. Taip pat teisingumas, kaip teisinės atsakomybės principas, apima tokius reikalavimus. 1) už nusižengimus negalima skirti baudžiamosios teisės numatytų bausmių. 2) nustatantis atsakomybę ar ją didinantis įstatymas negali veikti atgal. Už vieną teisės pažeidimą galima tik viena bausmė.
0

Teisiniai santykiaiparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Teisiniai santykiai. 1. Teisinių santykių samprata ir požymiai. Teisės atsiradimo būtinosios prielaidos yra šios. teisės norma, teisės principas. teisinis faktas. teisinis subjektiškumas. Struktūros elementai. valstybiniai, administraciniai, civiliniai, finansų, darbo, šeimos ir kiti. teisė yra santykiai tarp teisės subjektų. Santykiai,. teisiniais santykiais. Teisiniai santykiai. Teisnumas. Teisnumui būdinga. veiksnumas gali būti skirstomas į. Pagal apimtį veiksnumas gali būti. Juridinis asmuo. Teisinius santykius skirstymas pagal teisinio reguliavimo dalyką į valstybinius teisinius. Teisės norma. Teisės norma. yra taisyklė. Teisiniai faktai. Teisės faktų požymiai. 1.. objektinė ir subjektinė teisės. Pagal vykdomas funkcijas teisiniai santykiai skirstomi į reguliacinius ir į valstybinius prievartos taikymo santykius. Reguliaciniai. Valstybės prievartos taikymo procentai yra antriniai.
0

Teisinio precedento samprataparsisiųsti


Lapų skaičius: 26
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Teisinio precedento istorinė raida Anglijos teisėje. 3. Teisinio precedento struktūra – ratio decidendi ir obiter dicta. 4. Teisinio precedento aiškinimas. 5. Teisinio precedento taikymas Anglijos teismų sistemoje. 6. Teisinio precedento rūšys. 7. Teisinis precedentas romanų – germanų ir Lietuvos teisinėje sistemoje. 8. Išvados. Literatūros sąrašas. Teisinis precedentas – kaip teisės šaltinis – formavosi anglų teisinėje sistemoje daugelį amžių, buvo ir yra pirminiu teisės šaltiniu. Viduramžiais Anglijoje daug teisės institutų buvo suformuluota ne Parlamento išleistuose įstatymuose, bet teismų sprendimuose – teisiniuose precedentuose. Anglų teisė precedentine yra ir dabar. Tose šalyse, kuriose įsišaknijo Anglijos teisinė sistema, iki šių dienų teisinis precedentas vaidina vieną iš pagrindinių vaidmenų teismams atliekant savo pagrindinę funkciją – vykdant teisingumą. Tai iš esmės skiriasi nuo kontinentinėje teisinėje sistemoje vyraujančios padėties – pagrindiniu teisės šaltiniu laikomas galiojantis įstatymas. Kontinentinės teisės ( dar vadinamos “rašytine”) sistemos bendrus vystymosi principus galima nustatyti iš įvairių teisės šaltinių. Pradžioje tai buvo Justiniano kodeksas, dabar – visa eilė kodeksų. “Rašytinės” teisės šalyse teismų praktika paprastai yra kaip papildomas (antraeilis) teisės šaltinis, čia pagrindinę galią turi valstybės įgaliotų institucijų leidžiami įstatymai. Įvairaus lygio teismai savo sprendimais nesukuria naujų teisės normų. Atvirkščiai – patys teismai privalo savo veikloje laikytis galiojančių įstatymų bei teisės normų.
0

Teisinio reguliavimo priežąstys ir ribosparsisiųsti


Lapų skaičius: 14
Tipas: Kursinis
Darbe esantys žodžiai: Reguliavimo sąvoka ir reikšmė. Socialinio reguliavimo priežastys. Išvados. Literatūra. Teisinis reguliavimas - tai tokia socialinio reguliavimo rūšis arba forma, kai teisinis poveikis žmonių elgesiui yra daromas teisinėmis priemonėmis. Teisinis reguliavimas kaip socialinio valdymo instrumentas yra skirtas visuomeninių santykių tvarkymui, užtikrinant pozityvių subjektų interesų realizavimą. Šio proceso eigoje sutinkami įvairiapusės kliūtys, kurios, laiku nepašalintos, sumažina teisinio reguliavimo efektyvumą. Teisinis reguliavimas yra viena iš svarbiausių ir pradinių teisės teorijos kriterijų, nuo kurios pažinimo ir natūralumo ir natūralu pradėti teisinio mąstymo sąvokų aparato pažinimo. Teisinio reguliavimo mechanizmas - tai sistema teisinių priemonių, sutvarkytų eiliškumo tvarka norint įveikti kliūtis, trukdančias patenkinti teisės subjektų interesus. Teisinio reguliavimo apimtis tiesiogiai priklauso nuo teisės sampratos pobūdžio. Yra dvi teisinės sampratos pobūdžiai: normatyvistinė ir pilietinė teisės samprata. Jeigu remsimės normatyvistine teisės samprata, kuri teisę tapatina su įstatymu, tai teisinio reguliavimo sritis bus apribojama tik įstatymo nurodymais. Reguliuoti čia reikš įsakmiai ir detaliai nurodinėti visuomeninio santykio dalyviams visas įmanomas teises ir pareigas bei tų teisių ir pareigų atsiradimo, pasikeitimo ir išnykimo pagrindus.
0

Teisinis pažeidimas ir atsakomybėparsisiųsti


Lapų skaičius: 1
Tipas: Konspektas
Darbe esantys žodžiai: Teisės pažeidimas. 1.Teisėtas elgeys ir jo rūšys. Nusižengimais laikomi. tema. Teisinė atsakomybė. 1.Teisinė atsakomybė ir samprata. Teisėtas elgesys. Teisėto elgesio rūšys. 2. Teisės pažeidimo samprata ir jo požymiai. 3.Teisės pažeidimo priežastys. 4. Teisės pažeidimų sudėtis. nusikaltimus, baudžiamuosius nusižengimus ir kitokius nu.sižengimus. dministracinės teisės pažeidimai. 2). civilinės teisės pažeidimai. drausminiai nusižengimai. materialius. formalius. Teisinės atsakomybės požymiai. a) Baudžiamąją atsakomybę. b) Administarcinė atsakomybė. Nuobaudos. c) Civilinė atsakomybė. Deliktinė (atsitiktinė) b) Sutartinė. d) Drausminė atsakomybė. e) Materialioji atsakomybė. 4. Teisinės atsakomybės principai. Principai atsakomybės:Teisėtumo principas.
2

Paieška


bottom